Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Erotické hračky

Venušiny kuličky a vše, co o nich potřebujete vědět, než si je pořídíte

Spousta z vás určitě uvažuje o jejich koupi a množství z vás už je má doma. Následující článek je určen především té první skupině žen, té, kterou tahle erotická a zdravotní pomůcka zaujala, ale stále ještě váhá. Z mnoha cizích i z vlastní zkušenosti vím, že důvodem úvah nad tím, zda si je pořídit či nikoli, je stud a pochybnosti o tom, zda se mi tahle věc vůbec bude hodit. Co od nich vlastně očekávat? Spíš erotickou hračku nebo zdravotní pomůcku? Dají se nosit i během dne, třeba do práce nebo do školy?

Než si svoje první venušiny kuličky pořídíte, pravděpodobně se vám bude hlavou honit spousta podobných otázek. Pokusila jsem se proto udělat takový menší průzkum a poskytnout odpovědi na všechny základní otázky, které by vás mohly napadnout, a které s kuličkami souvisí.

Jak vlastně fungují?

Předně k samotnému názvu - kuličky. Tvarem se totiž ne vždy jedná právě o ně. Mohou být modelovány jako kapky, srdíčka, ovoce nebo oválky se stimulačními výstupky. Každopádně jsou uvnitř duté a vybavené další, těžší, kuličkou, která při každém pohybu narazí do vnějšího pláště a rozechvěje ho. Vy pak toto chvění pocítíte jako vibrace.

TIP: Pokud si vyberete kuličky, které vám budou dobře sedět, vyzkoušejte jaké to je vzít si je s sebou třeba na běhání nebo diskotéku!

Plast nebo silikon?

Výběr materiálu je hodně důležitý. Osobně upřednostňuji silikon, a to ze tří důvodů:

  • je pro tělo příjemný, sametově hebký, měkký, ale přitom dostatečně pevný
  • mám jistotu, že mi nezpůsobí alergickou reakci
  • nejsou slyšet nárazy vnitřních kuliček na silikonovou stěnu, která je měkká

Právě silikon je totiž zatím nejkvalitnějším materiálem, jaký se pro výrobu erotických pomůcek využívá a coby člověk s citlivou pokožkou, náchylnou k různým podrážděním, mohu potvrdit, že je k tělu skutečně mimořádně šetrný.

Existují samozřejmě i další varianty, jako například plast. Plastové venušiny kuličky patří k levnějším variantám a své přednosti také každopádně mají.

Při výběru venušiných kuliček jsem sáhla po levnější verzi z plastu. Mají podobu dvou slepených polokuliček, spojených navzájem provázkem. Koupila jsem si je víceméně na zkoušku, abych si ověřila, zda mi vůbec budou vyhovovat. U všech kuliček spojených provázkem je trochu problém s hygienou. Lepší jsou podle mě ty, které k sobě pojí silikon. Plast je také náchylnější k nepříjemným ozvům ťukání, takže jsem měla obavy nosit kuličky ven. Dnes už mám doma celkem 3 modely a u těch plastových musím vyzdvihnout právě silnější vibrace, které se od plastových stěn lépe odráží a jsou pro mě citelnější.
Mirka, 31 let

Jestliže máte obavy právě z nežádoucích zvuků při nošení, vybírejte kuličky z měkkého materiálu, třeba právě ze silikonu.

Kombinaci obou materiálů najdete v nabídce značky LELO. Jde buď o kuličky Luna nebo Luna Mini. V obou případech se jedná o model se silikonovým věnečkem, do kterého jsou vsazeny malé plastové kuličky.

Jak odhadnout průměr?

Zde je trochu těžké radit, protože každá žena je jiná. Kuličky by vás měly oslovit designem, ale především by vám měly vyhovovat během nošení.

Na první pohled mi padly do oka kuličky Vibe Therapy Fascinate, které se vyrábí v různých barevných provedeních. Byly to moje první kuličky a celkově bych je určitě doporučila, jen na mě byly zpočátku moc velké. Průměr každé z kuliček je asi 3,5 cm a celková délka i s provázkem je 11 cm a trvalo mi poměrně dlouho, než jsem si na ně zvykla. Kdybych se měla znovu rozhodnout, koupila bych si pro začátek model s jednou kuličkou, abych si lépe zvykla na ty klasické. Dobrou zkušenost mám s kuličkami Stella od Key by Jopen, kde si můžete vybrat ze tří různých barev a tří variací (jedné, dvou nebo tří kuliček).
Karolína, 22 let

Erotická nebo zdravotní pomůcka?

Opět záleží, k jakému účelu kuličky hodláte využít. Sama jsem si je původně pořídila jako erotickou pomůcku, ale nakonec jsem ocenila spíš jejich druhou funkci - funkci zdravotní pomůcky. Při pravidelném nošení skutečně už po krátké době poznáte rozdíl: svaly pánevního dna jsou pevnější, což pocítíte třeba při milování: prožitek z orgasmu je lepší a taky budete moci snáz "sevřít" vaginálními stěnami partnera.

U mě se venušiny kuličky jako prostředek jak dosáhnout orgasmu neosvědčily. Pocit, když je nosím, není až tak vzrušující jako neobvyklý. Zpočátku jsem ho ani nemohla označit za příjemný. Žena si asi musí zvyknout.
Martina, 26 let

Zjistila jsem, že někomu venušiny kuličky sedí a někomu vůbec. Při koupi prvních kuliček doporučuji levnější varianty, na kterých si můžete vyzkoušet, co vyhovuje právě vám. Pořídit se dají už i za cenu kolem dvou set korun, což je příjemná částka, které nemusíte litovat, pokud vám kuličky nebudou vyhovovat.

Rozhodně bych je doporučila ženám po porodu, které už mají ochablejší pánevní svalstvo. Jako zdravotní pomůcka jsou totiž perfektní!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)