Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok

Už nějakou dobu spolu kamarádíte, rozumíte si a pak se spolu jednou vyspíte a kamarádství se přehoupne ve vztah. Díky sexu jste přišli na to, že k sobě patříte.

Nebo naopak? Chodíte spolu už nějaký ten týden, jste si sympatičtí a máte pocit, že k je to ten pravý. Jenže pak dojde na první sex a všechno se pokazí. Nějak to není to pravé a vy jste zklamaní.

V momentě, kdy se oddáváme sexu, jsme pravdiví. Naše jednání není ovlivněno přemýšlením a ten druhý má možnost poznat nás v ryzím světle.

Prví sex: okamžik vypovídající o celém vztahu?

První intimní styk s protějškem často zcela spolehlivě vypoví mnohé o tom, jak se váš vztah bude formovat. Poznali jste taky někdy ten pocit, kdy jste si byli sympatičtí, ale po prvním sexu jako by do sebe zapadly dvě stejně modelované kostky stavebnice? Čím to je? Že by hormony měly takovou moc?

Není to tak jednoduché, jak se zdá. Bohužel. Představa, že nám první milování ihned řekne, zda se k sobě hodíme nebo ne, je sice lákavá, ale nereálná. Přesto se téhle dovednosti můžete aspoň trochu přiblížit. Jak? Buďte spontánní, oddejte se jen tomu okamžiku a nad ničím nepřemýšlejte.

Rozhovor dvou těl

Možná si ani neuvědomujeme, že při výběru partnera používáme především rozum a emoce zůstávají v pozadí. Hodnotíme jeho zázemí, zaměstnání, rodinu, schopnosti, vzhled i vzdělání. Jenomže právě emoce nám často poskytnou mnohem hodnověrnější informace, než mozek.

Intimní styk je jako rozhovor dvou těl. Rozhovor, ze kterého se leccos dozvíme. Milování je chvíle, kdy mozek je v pozadí a emoce hrají prim.

Deziluze z prvního sexu

Situace, kdy si dva spolu rozumí, kdy jejich duše souzní, ale těla se ne a ne napojit na stejnou vlnu, není ničím výjimečná. Nenechte se ale rozčarováním z prvního sexu, který se zrovna nevydařil, odradit. Pokud si jinak rozumíte, dejte vztahu šanci. U prvního styku může totiž velkou roli sehrát stres a strach z toho, jsme-li pro partnera dostatečně atraktivní.

Možná jen moc přemýšlíte. Byť je to složité, zkuste na chvíli vypnout rozum a oddat se samotnému prožitku z milování.

Klamný dojem

Pozor: to, že by se váš první sex dal označit slovem božský, ještě neznamená, že váš vztah právě s tímhle partnerem bude dokonalý! Někdo se v momentě, kdy vypne mozek, může chovat jinak než v reálném životě. A ten rozpor je pak těžké překonat a vztah neklape tak, jak by měl.

Jiné páry se navíc také můžou k dokonalému milování postupem času dopracovat díky trpělivosti a snaze tomu druhému porozumět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)