Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Láska a vztahy

Emancipace žen: "Nepotřebujeme vás, milí muži!"

Dárkyně života, počestná manželka a ochranitelka tepla rodinného krbu. Tak byla žena vnímána po celá staletí a její nezávislá existence byla chápána jako neodpustitelný prohřešek proti jejímu přirozenému poslání příkladné matky. Současná situace je však diametrálně odlišná. Ženy mohou studovat, cestovat, pracovat ve vůdčích pozicích, vydělávat víc než muži, jsou naprosto samostatné a na mužích zcela nezávislé. Tradiční role otce a živitele rodiny byla potlačena a z mužů se tak staly jen zbytečné relikty lidského početí.

Jedna moje známá je vdaná a má sedmiletého syna. Manžel rodinu kvůli své závislosti na alkoholu a automatech uvrhl do dluhů, manželku i syna bije, živi jsou ze sociálních dávek. Když jsem se zeptala, proč s takovým budižkničemu ještě je, odpověděla mi, že kvůli dítěti a společnému majetku. Podle mě je to lež. Zemřít hlady dokáže i sama a navíc bez pravidelných násilností. Pavla (32)

Muž jako zbytečná přítěž

Často jsou jen zbytečnou přítěží. Muži, kteří ženě nic nedávají, jen svou výplatou přispívají do rodinného rozpočtu, po skončení šichty nasadí papuče a sednou s láhví piva k televizi. Že záměrně uvádím odstrašující typy? Pak si uvědomme, že víc jak 60 % mužů je svým ženám nevěrných, že většina prolévá své zkalené emoce v hospodě, že dětský křik jim obvykle vadí nebo že nedokáží zastat "chlapské", natož "ženské" práce. Že znáte celou řadu mužů, na které tato charakteristika nesedí? Jistěže, výjimky přece potvrzují pravidlo!

Po ženách chtějí, aby se staraly o děti, pečovaly o domácnost a zároveň chodily do práce a vydělávaly peníze. Samozřejmě musí dostatečně dbát o svůj vzhled a postavu, protože takových, které s nimi rády skončí v posteli je na každém rohu spousta. Muži to samozřejmě nechtějí zadarmo - chodí přece denně do práce, ne?

Po staletích, kdy ženy byly utlačovány, si najednou uvědomují svou jedinečnost a sílu, což je zcela pochopitelné. Odedávna jim bylo vtloukáno do hlavy, že jsou něčím mnohem míň než jejich protějšky, ale ony teď zjišťují, že to byla směšná lež, že jsou stejně úspěšné, jako páni tvorstva, ne-li úspěšnější. Celá řada z nich si do této obrody záměrně nechce vpouštět muže, byť by měly s dětmi na zádech kráčet naprosto samy.

Vztahy z lásky, z pohodlnosti i ze zvyku

Proč se ženy s muži vůbec "zahazují", když jsou tak moc soběstačné? - říkáte si teď asi. Zvyk je železná košile a dlouhá staletí tradičního pojetí rodiny udělala své. Jiné jsou s muži z lásky, z pocitu sounáležitosti, který k němu cítí, kvůli partnerskému souznění. Statistiky ohledně rozvodovosti manželství jsou však jasným důkazem toho, že i tyto pocity jednou vyprchají. Jiné si zase myslí, že je trpění svého protějšku vyjde levněji, než najímání si hodinového manžela.

Proč je život bez muže snazší?

 • Doma budete mít vždy uklizeno
 • Neuslyšíte zvuky, jaké muži obvykle s potěšením vydávají
 • Nikdo se vás nebude ptát "Co bude dnes k večeři? "
 • Ušetříte se poznámek typu: "Ale maminka to vaří jinak."
 • Když si koupíte novou kabelku, nebudete se muset užírat pocitem marnotratnosti
 • Nikdo vám nebude zabírat váš šatník
 • Drobné opravy v bytě rád vyřeší váš kamarád. Co za to? Stačí se převlékat s pootevřenými dveřmi...
 • Prkýnko na WC bude vždy dole
 • Umyvadlo bude sloužit jen na mytí rukou (nikoli na močení, holení nebo stříhání nehtů)
 • Po ránu vyděsíte jen sama sebe
 • Jediné chrápání, které vás v noci vzbudí, bude to vaše
 • Doma vám nebudou překážet trapné odpadky, kterým muži říkají sbírky

 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)