Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok

Je všeobecně známé, že muži příliš nedávají najevo své city, a že o nich neradi mluví, a tak je u některých z nich poměrně složité rozlišit zamilovanost od horečky… Víte, jak se pozná zamilovaný muž?

Zamilovaným mužem zmítají silné emoce, které vyvolává molekula nervového růstového faktoru v krvi. Pokud si chcete city svého protějšku stoprocentně ověřit, požádejte ho, aby si míru téhle molekuly nechal zjistit odborníky. Musíte to ale stihnout do jednoho roku od začátku vztahu, protože poté hladina „molekuly lásky“ opět klesne na normální hodnotu. A pokud se vám do podobných akcí nechce pouštět, přečtěte si náš článek a porovnejte příznaky, podle nichž se pozná zamilovaný muž, s tím, co vidíte v reálu!

Síla testosteronu

Je vědecky podloženo, že za zamilovaností stojí hormony, především testosteron. A ten s myslí i tělem zamilovaného člověka někdy pořádně cloumá. Během období zamilovanosti ženám hladina testosteronu v těle stoupá, zatímco mužům naopak klesá.

Projevuje se to například něžnějším vyjadřováním. Zamilovaný muž se často pozná i podle postoje: má narovnaná ramena, povytahuje krk a stahuje břicho. Reflektuje vaše pohyby a především – dotýká se vás. Zamilovaný muž se své partnerky údajně dotkne i několiksetkrát během jediného dne. Zdá se vám to neskutečné? Pak věřte, že si jeho doteků často ani nevšimnete, jednoduše je nevnímáte.

Nejčastější signály, podle kterých se pozná zamilovaný muž

Je jisté, že na každém muži se zamilovanost projevuje trochu jinak. Na některém to není poznat vůbec, u jiného zase máte dojem, jako by právě vyhrál v loterii. S jakými signály zamilovanosti se u mužů setkáváme nejčastěji?

 • volá vám, píše vám - kontaktuje vás a je iniciátorem vašich společných schůzek
 • často se vás dotýká – není řeč zrovna o dotycích při milostném aktu, nýbrž o letmých dotycích, mnohdy kolem něj projdete a od vás pohladí po rameni, nebo vám jen tak odhrne vlasy z čela
 • říká vám to – sděluje vám, že vás miluje, někteří muži s tímto mají problém, ale rozhodně to neznamená, že by vás nemilovali – prostě o tom jen nemluví
 • chce vás seznámit se svými přáteli a rodiči – dává tím najevo, že jste plně součástí jeho světa
 • chce se s vámi mazlit – například po milování, ale nejčastěji jen tak, třeba při sledování televize
 • pomáhá vám – doběhne vám do obchodu pro čokoládu, protože na ni zrovna máte chuť, nese těžkou tašku, utře nádobí (tyto projevy často přirozeně vymizí společně s ústupem zamilovanosti)
 • naslouchá vám – zajímá ho, jak jste se měla v práci, co vás trápí a co vás dneska rozesmálo
 • hlídá vás – muži mají silně vyvinutý ochranitelský pud, který se projevuje přirozenou starostí o ženu, pokud by mu na vás nezáleželo, nestaral by se o vás
 • v restauraci si sedne tak, aby se na vás mohl dívat a dotýkat se vás
 • zaplatí za vás večeři, aniž byste se předem domluvili
 • zajímá se o vás - o vaše zájmy, rodinu a přátele
 • dává vám najevo, že se mu líbíte – prostě třeba jen tak, že vám řekne, že vám to sluší
 • je ochotný půjčit vám jednu ze svých „hraček“, například auto…
 • budete to vy, kterou si s sebou vezme na svatbu svého nejlepšího přítele
 • kupuje vám dárečky – jejich podoba může být různá: zpočátku to jsou květiny a parfémy, později chrániče na lokty, helma nebo slzný plyn (má o vás starost)
 • důvěřuje vám – třeba i slepě, ale důvěřuje, například vás nechá samotnou ve svém bytě
 • chce vám být nablízku – ať už si vyprávíte historky, smějete se, anebo jste spolu beze slov, chce být s vámi
 • nosí oblečení, které jste mu koupila nebo pochválila
 • líbíte se mu i přesto, že na obličeji máta bahenní zábal

Zamilovaný muž a řeč těla

Ženy umí využívat víc jak 50 nonverbálních signálů, kterými dají najevo svou zamilovanost. U průměrných mužů je to mnohem menší číslo, nicméně nonverbální signály, jak se pozná zamilovaný muž, existují. Jaké to jsou?

 • Pozdvihne obočí – letmo, na zlomek vteřiny, podvědomě, ale také ve chvíli, kdy s vámi mluví
 • Pootevře ústa – ve chvíli, kdy se mu něco líbí, nemá rty semknuté k sobě
 • Lehce rozšíří nosní dírky – chvějící se chřípí a otevřené oči signalizují „otevřenost“ (například k flirtu)
 • Upravuje se – uhlazuje si klopy saka, kravatu, límeček u košile,…
 • Uhlazuje si vlasy – nebo je naopak cuchá, jedná se o „upravovací“ gesto
 • Okatě si vás prohlíží – sleduje očima vaše křivky, ňadra, zadeček, obličej,…
 • Sedí s rozkročenýma nohama – v podstatě podvědomě nabízí svou chloubu
 • Stojí s rukama v bocích – dává na odiv své proporce
 • Pohrává si s částmi oblečení, například se zipem u bundy
 • Dotýká se obličeje – konečky prstů se dotýká uší, mne si bradu,… jedná se o kombinaci nervového vzrušení.
 • Pokud se nám někdo líbí, je naše pokožka na dotyk citlivější. Projevuje se to také tak, že víckrát potahuje z cigarety, pokud kouří, anebo častěji loká ze sklenice.
 • Sedí těsně u kraje židle – chce vám být blíž

Chodila jsem kdysi s klukem, který byl moc hodný, ale takový prostší. Vyznání lásky mu moc nešlo, ale i tak jsem cítila, že je do mě zamilovaný. Když mi říkal „miluji tě“, působilo to, jako by mu u toho právě trhali zub. Že mě miluje jsem poznala třeba tak, že mě pozval na párek v rohlíku a limonádu v kelímku! Náramně si liboval v tom, jak trefně mi ukázal, že mě má rád!
Lucie

Muži se o svých citech neradi baví, s tím žena nic nenadělá. Když se muž zamiluje dává svou lásku najevo spíš činy než slovy. Nečekejte neustále, až z něj vypadne vyznání lásky. Raději věnujte energii pozorování, jak se k vám chová! Muž umí i beze slov dát ženě najevo, že nejúžasnější pod sluncem!

Muži mají schopnost poznat svou osudovou lásku na první pohled. Ženy se zamilují klidně až na šestém rande.

Muži k zamilovanosti stačí úsměv nebo pohled do vašich očí. Nemusí s vámi dokonce ani mluvit!

 • 1 z 5 mužů se dokáže snadno zamilovat na první pohled
 • víc jak 50% mužů se dokáže zamilovat už na prvním rande (u žen je to jedna z deseti)
 • většina mužů dokáže podlehnout zamilovanosti do třetího rande (žena ke stejnému výsledku potřebuje alespoň 6 schůzek)
 • většina mužů (i žen) se shoduje na tom, že největší láska byla ta první

Zatímco žena si pokládá otázky, zda je muž schopen ji finančně zabezpečit, zda by to byl dobrý otec, nebo zda ji bude schopen ochránit před nebezpečím, muži jsou mnohem povrchnější. Výsledky vědeckých výzkumů tedy zcela jasně vyvracejí všeobecně známé klišé o ženách, kterým se při prvním pohledu na muže jejich snů podlamují kolena.

Kdy je lepší vycouvat?

Pokud i po seznámení se s nejčastějšími signály mužské zamilovanosti tápete, zda vás váš protějšek miluje či nikoli, je na čase vycouvat. Investice lásky a energie do něčeho, co nemá budoucnost, je strašné plýtvání. Jak to poznat? Je to s ním jak na houpačce. Často jste to vy, kdo organizuje a plánuje vaše schůzky, jednou je s vámi nadšený, jindy se zase nesmyslně vymlouvá. Z debat o společné budoucnosti se snaží vyklouznout atd. S nikým takovým svůj čas nemarněte. Je to drsné, ale pravdivé.

Pokud chodíte s dospělým mužem, který se ani po půl roce neumí rozhodnout, zda s vámi chce nebo nechce být, nemá cenu mu věnovat další čas. Emocionálně zastydlý tvor si lásku nezaslouží. Neocení ji.

Klučičí zpověď: jak se pozná zamilovaný muž?

Honza, 21 let: Těžko říct. Je to strašně individuální. U mě je to roztržitost, zmatené pohyby, nesmělost při konverzaci. Projevuje se to u mě taky tak, že mám strach, aby mě někdo nepřistihl, jak tupě zírám do zdi! Jsem myšlenkami jinde. Strašně se na ni vždycky těším, ale když už jsem s ní, tak jsem najednou nervózní a nevím moc co bych řekl. Ale je to krásný :-)

Filip, 18 let: Když jsem fakt zamilovaný, tak mám tý holky plnou hlavu. Myslím na ni fakt všude a každýmu o ní básním. Je to fakt síla a zatím se mi to stalo jen jednou.

Kuba, 23 let: U mě je typický, že ze začátku holce neříkám, že jí miluju. Prostě mě to nenapadne. Ale zato o ni mám strach. Z kina s ní jdu vždycky až domů, abych viděl, že je v bezpečí. Chci se o ni starat a hlídám ji, třeba aby jí v parku nepokousal volně pobíhající pes :-D

Milan, 28 let: Ještě na základce jsem holkám posílal psaníčka a všemožně se snažil, aby si mě všimly. Často jsem rozhazoval sítě :-) Pak jsem zamilovaný chodil jak tělo bez duše. Dneska už mám trochu střízlivější názory. Ze začátku píšu zamilované zprávy, zvu na výlety a pořád na ni myslím. Je to takový hezký, opojný pocit.

Zdeněk, 22 let: Já když jsem zamilovaný, tak mám fakt silnou potřebu to holce říct. Šeptat jí do ucha, že ji miluju. Vím, že ostatní kluci s tím mají problémy, ale já ne. Co mě ale dokáže naštvat je to, když na mě holka tlačí, abych jí to řekl, ale já zrovna tu potřebu nemám. Zkrátka by to mělo být přirozené.

Mirek, 24 let: Já mívám při zamilovanosti pocit „motýlků v břiše“. Jsem příjemně nervózní, nic pro mě není problém a pořád na ni myslím. Chci být co nejvíc s ní – ať už fyzicky nebo přes FB, po telefonu. Ze začátku jsem ale fakt nervózní, hledám témata k hovoru, potí se mi ruce a plácám blbosti.

Standa, 32 let: Se svou první láskou jsme si psali dopisy plné vyznání lásky. Často jsem jí volal, plánoval víkendové výlety a někdy se taky stalo, že jsem ji sám připravil večeři (i když vůbec neumím vařit). A jednou jsem se s ní dokonce koukal na Pretty woman!!!

Setkali jste se s nějakým jiným signálem zamilovanosti u muže? Jak se projevoval váš partner v době, kdy byl ještě ochotný nosit vás v náručí?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)