Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok

Díky tomu, že můžeme cestovat prakticky po celém světě, že člověk má možnost studovat kde se mu zachce a díky tomu, že naše zaměstnání občas vyžaduje dlouhodobější pobyt v zahraničí, nejsou vztahy na dálku ničím výjimečným. To ostatně nebývaly ani v dřívějších dobách, nicméně současná svoboda cestování pro vztahy na dálku znamená boom. Velice důvěrně vztah na dálku znají například řidiči kamionů nebo partnerky manažerů, kteří musí v rámci služebních cest létat po celém světě.

Odloučení na lásku působí jako vítr na oheň: malý uhasí, velký rozdmýchává. Saadi, přísloví

Sama jsem vztah na dálku zažila. Já tehdy byla v prvním ročníku na střední škole a před sebou jsem měla ještě 3 roky k maturitě a dalších 5 let na vysoké škole. On už pracoval a běžně nás od sebe dělilo několik desítek kilometrů. Vídali jsme se jednou za 14 dní vždycky o víkendu. Takový vztah jsme měli od začátku až do konce a v mém okolí nebyl tehdy nikdo, kdo by věřil, že to vydržíme víc jak rok.

Postupem doby se vztahy ostatních kamarádek začaly rozpadat, přestože se se svými kluky vídaly denně. Ten můj vztah vydržel 7,5 roku a mimo jeden rok, kdy jsme žili u něj, jsme byli v neustálém odloučení. I přesto, že jsme se nakonec rozešli, byl pro mě vztah na dálku obrovskou zkušeností. Za celé ty roky jsem ani jednou nezapochybovala o tom, že by náš vztah nevydržel kvůli vzdálenosti. Věděli jsme zkrátka, že na sebe chceme čekat. Jitka

Vztah na dálku? Nic pro mě!

Klasický vztah je jednoduchý, přímočarý. Vztah na dálku vám nedává možnost vidět, jaký váš partner ve skutečnosti je. Nevidíte ho, když přijde otrávený z práce, nezažijete jak je popudlivý když ráno vstává, nepoznáte jak se chová, když je nemocný. Přitom nikoli víkendové radovánky, ale právě běžný život je tím nejpodstatnějším.

Můj vztah na dálku trval asi rok a půl. Během téhle doby bylo všechno v pohodě, vídali jsme se jen o víkendech a vždycky se na sebe strašně těšili. Pak se ke mně natrvalo nastěhoval a to byl konec. Vzpomínám si, když poprvé přišel z práce nabroušený. Takového jsem ho nezažila za celého 1 a půl roku, kdy jsme měli vztah na dálku! Zlost z práce si vybíjel na mě, nakonec odešel do hospody a vrátil se opilý. Pár takových scén mě donutilo vztah ukončit. Od té doby jsem se zařekla, že vztah na dálku už nikdy nechci. Marcela

Pokud se připravujete na víkendové setkání, můžete na krátkou chvilku zatajit méně líbivé rysy vaší osobnosti.

 • Iluze (SMS): ahoj milacku, zrovna se divam na tvou fotku. Mas ty nejnadhernejsi oci na svete!
 • Realita: sedí s kamarády u piva
 • Iluze (skype): „Jsem dnes nějak unavený z práce, půjdu si asi lehnout.“
 • Realita: Psychicky nezvládá tlak v práci. I sebemenší stres řeší antidepresivy.
 • Iluze (SMS): Strasne se tesim na zitrek, az te obejmu, polibim a zachumlám do perin!
 • Realita: Zrovna v těch peřinách leží s jinou.

Vztah na dálku má tu nevýhodu, že každé setkání působí jako společná dovolená. Realita vztahu na plný úvazek je ale diametrálně odlišná. Během jednoho týdne každodenního scházení často o partnerovi zjistíte tolik, jako za dva roky víkendového vztahu.

Na druhou stranu má vztah na dálku velké výhody. Jednou z nich je svoboda. Jste sice zavázáni partnerovi, ale nemusíte nikomu vysvětlovat kam jdete a proč, popřípadě kdy se vrátíte. Máte spoustu času na své koníčky a kamarády. Nemusíte se s nikým domlouvat na tom, jak strávíte volný čas.

Jak udržet vztah na dálku?

Zásadně nesouhlasím s názorem, že vztah na dálku má menší šanci na přežití než klasický vztah. Šance jsou naprosto vyrovnané. Jde jen o jinou formu vztahu.

Zásadní potíž pro vztah na dálku je samozřejmě odloučení. Pokud jste zamilovaní, přirozeně toužíte být se svým protějškem co nejvíc to jde. Jak udržet vztah na dálku, abychom se odloučením od své lásky příliš netrápili?

 • Dopisy

Myslíte si, že psaní dopisů je činnost z dob vašich babiček? Zřejmě ano, nicméně kouzlo ručně psanému dopisu upřít nelze ani v nejmenším. Lze ho sice nahradit modernějšími metodami komunikace (například SMS nebo skype), ale proč, když dopis potěší mnohem víc? Napsat SMS je jednoduché, je to rychlé a levnější. Jenomže ani ta nejkrásnější sms-ka se nevyrovná klasickému dopisu: slovům psaným rukou milované osoby, jimž trvá několik hodin či dní, než k vám dorazí.

Zatímco SMS po čase smažete, dopis málokdo vyhodí. Má totiž mnohem větší hodnotu.

A proč občas neposlat rovnou balíček? Nemusí se jednat o drahé dárky, stačí třeba plyšák, obrázek nebo spodní prádlo. Poslání balíčku stojí pár desítek korun a efekt je přitom nevyčíslitelný!

 • SMS, skype a další moderní technologie

Moderní doba nabízí řadu možností jak být s drahou polovičkou v kontaktu, tak proč je nevyužít? SMS vás vyjde na zanedbatelnou částku a přímý přenos po skype si vyžaduje jen připojení k internetu. Nemluvě o Facebooku a dalších možnostech, jak být se svou láskou alespoň virtuálně.

Díky každodenní komunikaci upevňujete váš vztah a posilujete vědomí o svém partnerovi. Máte přehled o tom, co přes den dělá, co ho baví, na čem zrovna pracuje a co ho trápí. Kromě toho tímto způsobem komunikace dáváte jasně najevo, že na sebe myslíte.

 • Telefonování

Telefonování cenově zpravidla vyjde dráž než SMS, ale nemusí to platit vždycky. Pokud vaše drahá polovička zrovna není v zahraničí, kam se volání může prodražit, máte určitě možnost využít nejrůznějších výhod, jaké nabízí mobilní operátoři, například volání zdarma do všech sítí, balíčky MMS atd.

Volat každopádně nemusíte jen přes telefon. Existuje například služba VoIP (Voice over IP), ke které potřebujete pouze připojení k internetu, sluchátka, mikrofon a nainstalovaný program, popřípadě webkameru. Služba funguje na stejném principu jako skype. Mluvit můžete o čemkoli: o počasí, o škole, o práci, o sexu a o tom, co bude, až se spolu zase uvidíte.

Nejradši jsem měl naše večerní skypovací chvilky. Dělily nás od sebe tři stovky kilometrů, ale díky monitoru jsem ji mohl vidět. Říkal jsem jí, čím bych ji teď nejradši vzrušoval a ona si hrála se svým tělem, svlékala se u toho před webkamerou, bylo to šíleně rajcovní. Zároveň nám to pomohlo překonat tu touhu po sobě, když jsme zrovna nemohli být spolu. Milan

 • Vibrátory na dálku

Moderní technologie se párům, které zrovna nemají možnost být spolu, snaží vyhovět jak to jen jde. Jednou z možností jsou vibrátory na dálku, například OhMiBod s technologií Bluemotion nebo Vibease. V podstatě jde o to, že vaše něžná polovička se vzrušuje vibrátorem, který pomocí smartphonu, moderních technologií či připojení k internetu můžete ovládat vy sám. Vzdálenost přitom nehraje žádnou roli. Můžete být ve vedlejší místnosti nebo na druhém konci planety.

 • Erotické hračky

Trh s erotickými hračkami nabízí doslova nepřeberné množství možností, jak zpestřit vztah na dálku!

Tipy na erotický dárek pro ni: vibrátor, venušiny kuličky, odlitek penisu, erotické prádlo

Tipy na erotický dárek pro něj: umělá vagína, masturbátor, odlitek vagíny

Kupte své milované vibrátor! Pečlivě zvažte, jaký by jí nejvíc vyhovoval a pak ji požádejte, ať vám zavolá, až ho zrovna bude chtít vyzkoušet. Někdy může být virtuální sex zábavnější než ten reálný …

Jaké erotické hračky Češi nejčastěji kupují? Inspirujte se!

 • Fotky milované osoby

Posílejte fotky – jakkoli. Nejsnazší je to samozřejmě přes internet, popřípadě MMS. Fotek zkrátka není nikdy dost. Ať už svému protějšku pošlete sebeobyčejnější fotku, nemůžete tím nikoho zklamat a vztah na dálku tím pravidelně oživujete. Nejen, že to dokládá, že na druhého myslíte, ale partner bude mít také představu o tom, co teď zrovna děláte. Budete zkrátka ve spojení, i když beze slov.

Bát se nemusíte ani posílání erotických fotek (pokud do svého protějšku vkládáte plnou důvěru a věříte, že vaše choulostivé fotky nikde nezveřejní). Maily pracují spolehlivě a kromě toho máte možnost své erotické fotky zaheslovat a zabránit tak shlédnutí nepovolaným osobám.

Dostal jsem nedávno od své milované balíček se srandovními trenýrkami. Ona studuje v Pardubicích a já v Praze, takže se vidíme jen o víkendech. Dárek mě potěšil, trenýrky jsem si hned vyzkoušel a vyfotil se v nich. Fotku jsem pak poslal do mailu jako překvapení a jako odměna mi přišlo její foto ve spodním prádélku. Myslím, že moderní technologie dělají vztah na dálku mnohem příjemnější, než ho měly třeba naše babičky a dědové, když zrovna nemohli být spolu. Martin

Pokud se nechcete dokumentovat „kompletně“, určitě stačí erotické foto bez obličeje nebo záběr určité části těla (zadečku, prsou, trupu,…).

 • Co podnikneme až se uvidíme?

Je to poměrně zábavná hra. Plánování co nastane, až se po delší době zase setkáte, je zajímavé samo o sobě a perfektně zpestří vztah na dálku! Víte, jaké jsou nejčastější erotické představy muže? Připravte se na ně!

TIP: během doby, kdy jste v odloučení, si na lístečky pište své erotické fantazie, které byste se svým miláčkem rádi podnikli. Až budete spolu, zahrajte si s nimi: o fanty, sázejte se nebo se za každý úkol nějak odměňte. Je to zábavné a zároveň vzrušující. Požádejte třeba partnerku, aby vám naservírovala večeři jen v sexy zástěrce…

Pokud vás vymýšlení vlastních her nebaví, zkuste nejoblíbenější erotické hry!

Vztah na dálku potřebuje důkazy a slova

Obecně zastávám názor, že důležitější jsou činy, ne slova. Pokud svého partnera podvádíte a zároveň mu denně píšete, jak moc ho milujete, a že bez něj nechcete žít, pak je něco špatně.

Pro vztah na dálku ale platí jiná pravidla. Činy vaše polovička na dálku nevidí. Může se například sžírat žárlivostí, pokud se jí dva dny neozvete.

 • Co si partnerka představuje: že flámujete nebo prožíváte vášnivé chvilky s jinou.
 • Jaká je skutečnost: skolila vás chřipka a vy jste dva dny nebyl schopen vstát z postele.

Pokud se něco takového stane, pak to své partnerce napište. Dovolte partnerovi alespoň malou míru kontroly. Zbavíte ho tak nejistoty a nepříjemných pocitů či představ a nepodloženého žárlení.

Pokud možno, nepodávejte polovičaté informace. Váš partner by z nich mohl usuzovat něco, co není pravda.

Slova jsou pro vztah na dálku mocná. Pokud jste spolu denně, máte možnost partnera políbit na uvítanou, obejmout ho, nachystat mu večeři, vyslechnout ho po těžkém dni v práci… zkrátka jakkoli vyjádřit, že ho milujete, aniž byste k tomu potřebovali slova. U vztahu, kdy jste každý jinde, toto nelze. Nemůžete partnera chytnout za ruku, pohladit ho, když usíná… Proto je důležité činy prozatím nahradit slovy.

Mně vztah na dálku nevyšel. Chodil jsem s pravdu nádhernou holkou, dělilo nás asi 70 km a vídali jsme se vždycky od pátku do neděle, kdy zase jezdila na intr. Po pár týdnech jsem se náhodou dozvěděl, že tam vystřídala asi 3 jiné kluky. Mně přitom psala zamilované smsky a maily. Vztah na dálku je podle mě děsná iluze. Už bych do toho asi nešel. Jakub

TIP: Schůzka na půli cesty

Pokud je to možné, sejděte se na půli cesty. Stačí krátké setkání, posezení v parku nebo společná procházka městem. Sice zaplatíte za dopravu, ale efekt vám výdaje jistě vyváží. A například takový sex v přírodě je rozhodně nezapomenutelná zkušenost! A na závěr jeden naprosto výstižný názor na vztah na dálku:

Ke vztahu na dálku člověk potřebuje jen 2 věci: lásku a skype :-) Tomáš

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)