Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Láska a vztahy

Jak ustát vztah s ženatým mužem?

Je galantní, je chytrý a hodný, je k vám pozorný a rozumíte si snad úplně ve všem: v názorech, zájmech i v sexu. On je zhmotněním vašich snů. Nic vám s ním nechybí, je zábavný a není to žádný floutek. Jediná chyba na kráse? Je tak trochu ženatý.

Milenka muži poskytuje to, co mu doma schází. Muž však zároveň manželství pokládá za bezpečný přístav, vidí v něm jistotu a stabilitu.

Milenka je pro ženatého muže jakýmsi zdrojem pohonných látek, které potřebuje jen čas od času. Jednou jsem slyšela výstižné přirovnání nevěrníka k autu: to také většinu času tráví v bezpečí zastřešené garáže a tankovat jezdí jen občas.

Říká se, že pro nevěrného muže je milenka emočně i ekonomicky poměrně nákladnou záležitostí. Vzhledem k tomu, kolik mužů se otevřeně přiznává k nevěře, je jisté, že jim tahle záležitost stojí za to.


Slavní muži, kteří lépe či hůře utajovali nevěru: John F.Kennedy, princ Charles, Martin Luther King, Bill Clinton, Arnold Schwarzenegger, Charlie Sheen, David Beckham a řada dalších.


Faktem je, že jen málokterá ilegální milenka se dočká plnohodnotného vztahu se svým ženatým milencem. Camille Parker Browlesová, slavná milenka prince Charlese, která se nakonec přece jen dočkala, je rozhodně výjimkou. Většina milenek nechce být utajovaná a se svou pozicí „té druhé“ se prostě nesmíří. Začátky jsou příjemné, ale později nadšení začne upadat - a je to logické. Kdo by stál o ilegální vztah?

A tak dříve či později dochází na lámání chleba. Milenka na ženatého muže vyvíjí nátlak a ten vůbec nechápe, proč by všechno nemohlo být jako doposud? A jak to obvykle dopadá?

 • Muž se s milenkou rozejde, protože to u ní začíná být stejné jako u manželky
 • Rozvede se s manželkou. (jedná se o nejméně pravděpodobnou možnost)
 • Pokusí se uprosit milenku, aby byla ještě trpělivá. (nejčastější možnost)

Poslední z možností se stala již jakýmsi univerzálním řešením. Nevěrný muž chlácholí milenku, nechce rozpoutávat hádky a nestojí o patové situace. Jeho cílem je zachovat vše tak, jak to je. Proto po milence vyžaduje trpělivost. Takový rozvod chce přece čas, musí na to manželku připravit. A co děti? Bude jim trvat dlouho, než se s tím smíří. Potřebuje zkrátka čas: týden, měsíc, rok,…

A milenka? Ta se ze začátku bojí, že o vztah se ženatým mužem přijde. Je pro ni únosnější mít muže, který s ní udržuje paralelní vztah, než nemít žádného. Velmi často se stává, že svému milenci dá ještě jednu šanci - a pak další a další. O každé si myslí, že už je poslední.

Pokud se rozhodne vztah se ženatým mužem ukončit, je opravdu nutné, aby to udělala důsledně, tzn. žádné styky, žádné schůzky, žádné zprávy ani telefonáty. Prostě konec se vším všudy. Jestliže spolu milenci pracují, je nejideálnější, když si jeden z nich najde novou práci. Nejčastěji je tento proces pojmenován jako „udělat tlustou čáru“.

Moje kamarádka měla poměr s ženatým mužem od nás z práce. Pracoval na jiném oddělení. Měl ženu a dvě děti ve věku 7 a 10 let. Trvalo to asi tři roky, pak se rozešli, ale tím, že si byli každý den na očích, docházelo k opakovaným recidivám. Celý cyklus se opakoval třikrát. Je strašné vidět, jak se kamarádka neustále vrací k ženatému muži, který ji lže. Ona je ponížená a zdeptaná, pak nějakou dobu zase šťastná … zkrátka dlouhodobě se trápící. Janča

Jen málokdo je větší specialista na sliby než nevěrný ženatý muž. Proč narovinu neřekne, že se nikdy nerozvede, a že milenku má jen na občasné povyražení? Protože to nezní hezky. Lépe se poslouchají věty typu „čekám na tu správnou dobu, pak o nás manželce povím!“

 • Pohled ženatého muže: „Milenka mi poskytuje radost, pozornost a sex. Tohle všechno mi doma chybí. Milenka je příjemná změna a vzrušení. Zároveň si nedovedu představit život bez manželky a bez dětí. Potřebuju nějakou stabilitu a jistotu. Ekonomicky a citově je to někdy náročné. Člověk si musí pamatovat co kdy které z nich řekl, kdy zalhal…Ale stojí to za to.“
 • Pohled milenky ženatého muže: „Mám důvod proč s ním jsem. Je mi s ním fajn. Bude chvíli trvat, než na rozvod manželku připraví, musím být trpělivá. Proč bych jednou nemohla být jeho legitimní partnerkou? Vždyť mě miluje!“

Vztah se ženatým mužem je hazard. Jen mizivé procento vztahů se ženatým mužem skončí pro milenku dobře.

Že existují manželství, v němž mají partneři volný vztah a spí každý s někým jiným, je spíš mýtus. Volné vztahy příliš velkou šanci na přežití nemají, jak jste se mohli dočíst v jednom z našich článků.

Pokud si muž dá na misky vah jistotu a stabilitu manželství a vztah s milenkou, v drtivé většině vyhrává manželství.

Tři typy milenek: kterou z nich jste vy?

 1. Navěky ta druhá

  „Moje žena mi nerozumí. To ty jsi jiná! S tebou je mi dobře. Chci být s tebou, ale potřebuju čas. Všechno jí řeknu … za týden, za měsíc,…“ Pokud si zrovna nechcete jen tak povyrazit a jestliže vás zamilovaný ženatý muž vůbec neláká, je to v pořádku. Pokud si ale od muže, který vám říká podobné věci, slibujete něco víc, raději z takového vztahu vycouvejte. Vždycky budete ta druhá a nakonec můžete přijít o mnohem víc než jen o iluze.
 2. Vztah se ženatým mužem jako zábava

  Jedná se o milenky, které nedoufají a ani nechtějí být manželkou svého ženatého milence. Nestojí o něj a paralelní vztah berou jako zábavu, povyražení. Nevadí jim, že přímo od nich muž míří domů za manželkou a za dětmi. Proč? Protože se nudí, protože potřebují vzrušení, mají nedostatek a nebo naopak přemíru sebevědomí. Důvody jsou různé. Každopádně je tento druh milenky bezstarostnější než ten první. Netrápí se tím, jak vyštvat svou sokyni z lože svého milovaného – ženatého muže. Nevadí jí role té druhé, čekající. Někdy takový milenecký vztah může být i šťastný: milenka akceptuje svou roli a partnerovi nic nevyčítá. Ženatý muž je za to vděčný, má dostatek taktu, aby o svém manželství nemluvil. Oběma je jasné, že se nic nezmění, a že k rozvodu nedojde. Žena od takového vztahu nic neočekává. A především jsou oba dostatečně rozumní a paralelní vztah si užívají ve vší diskrétnosti. … zní to skoro až harmonicky. Nenechte se vyvést z míry. Taková konstelace je velmi, velmi vzácná!
 3. Milenka, která nic neřeší

  Má v sobě něco z obou předchozích případů. Taková milenka nic neřeší, užívá si svých vlastních zájmů, radostí a přátel. Zkrátka uvidí co bude, ale zároveň nic neočekává. Mohlo by se zdát, že právě taková milenka nemá šanci u ženatého muže uspět a upgradovat se na roli manželky, ale opak je pravdou. Právě takováto sokyně je pro manželku nevěrného muže nejnebezpečnější. Právě milenkám tohoto typu vztah nejčastěji vychází a muž dá nakonec přednost jí před manželkou. Pohoda, zamilovanost a perfektní sex vyvolá v nevěrném muži dojem, že právě toto je ta nejlepší ženská jakou potkal. Takovéto milenky bývají obvykle tou „první“.

Pravidla pro vztah s ženatým mužem

Nejrozumnějším pravidlem samozřejmě je se vztahu se ženatým mužem vyhnout. Jak ale všichni víme, srdci poručit nejde. Člověk je omylný a náchylný k pobláznění, ať už se jedná o ženy i muže. Skóre je takřka vyrovnané. Jaká jsou ale pravidla pro vztah s ženatým mužem?

 • Buďte diskrétní

  Každý mimomanželský vztah by měl zůstat tajemstvím těch dvou. Ženy se však obvykle potřebují někomu svěřit. Pokud i vy jste taková, vyberte si třeba nejlepší kamarádku, která dotyčného vůbec nezná.
 • Smiřte se s tím, že tou první je jeho manželka

  Vždycky budete ta druhá a šance, že se posunete do role jeho manželky, je opravdu mizivá. Jestliže se s tímhle faktem smíříte, vztah s ženatým mužem pro vás bude mnohem kvalitnější.
 • Stojíte v zákulisí

  Vše, co se točí kolem vás, se odehrává v zákulisí: neseznámí vás se svými rodiči, nepředstaví vás svým přátelům, nestráví s vámi narozeninový večírek ani letní grilovačku se sousedy. Vy jste tu jen na sex a povyražení. Smiřte se s tím.
 • Miluje se se svou manželkou

  Paralelní vztah pro manžela obnáší sex jak s vámi, tak s manželkou. Proto na ni nežárlete. Zbytečně se trápíte. Možná vás bude konejšit tím, že ho manželka už nevzrušuje, nebaví ho to s ní, a že při sexu s ní myslí na vás. Obvykle je to jedna velká lež.
 • Nemluvte o rozvodu

  Kdyby se chtěl rozvést, udělal by to. Podat žádost o rozvod trvá několik málo minut. Jestliže už svou ženu nemiluje a život s ní je pro něj takovým utrpením, jak tvrdí, tak proč s ní tedy je? Téma rozvod proto raději spolkněte. Vyhnete se tak nepříjemným hádkám a výčitkám.
 • Žádné telefonáty, žádné SMS

  Smiřte se s tím, že mu nemůžete zavolat kdykoli se vám po něm zasteskne. Právě časté telefonáty nebo intimní SMS bývají často prvkem, díky němuž se všechno provalí. Musíte prostě čekat, až si čas na bezpečný hovor najde on sám. Nehledejte důkazy v mobilu. Nevěra se pozná po hlase! Čtěte zde.
 • Stigma nevěrníka

  Není to pravidlem, ale fakt, že dokázal podvést svou manželku, může znamenat, že to dokáže provést kterékoli další ženě – tedy i vám. Nikdo vám nedá záruku, že ho časem taky neomrzíte. A kdo ví? Třeba nejste jediná bokovka.

Byla jsem milenkou ženatého muže vlastně nevědomě. Seznámili jsme se po internetu, na jedné seznamce. Bydlel ve městě asi 10km ode mě, v inzerátu měl uvedeno, že hledá partnerku, ale ve skutečnosti hledal jen sex. Párkrát jsme se sešli u mě v bytě, pak jsme se začali stýkat dá se říci pravidelně. K sobě domů mě ale nevzal a o budoucnosti moc nemluvil. Asi tak po třech měsících mi to začalo být trochu divné. Jednou nás spolu potkala moje kamarádka. Později se mě ptala, jestli vím, že je ženatý a má roční dcerku. To mi vyrazilo dech a můj vztah s ženatým mužem skončil doslova ze dne na den! Dana

Vibrátory Loveo nešťastnou lásku sice nezachrání, ale dá se s nimi přijít na jiné myšlenky ;-)

Zdání klame

Nedávno mi jedna kamarádka, která už roky nemůže najít partnera, říkala, že má už asi rok vztah s ženatým mužem. „Co tě na něm láká, proboha??“ ptala jsem se jí. „Rozumím si s ním, na všem se shodneme, má stejný styl vyjadřování jako já, máme společné zájmy, je to první chlap, s nímž se nenudím. Chová se ke mně hezky, vždycky má dobrou náladu, v sexu nám to klape a navíc je to můj typ!“ řekla.

Nenapadlo jí, že důvodem, proč tomu tak je, může být fakt, že spolu nesdílí každodenní život. Jejich vztah je pouze zábava, a ta zpravidla nenudí. Sexuální povyražení je totiž na hony vzdálené od partnerské erotiky. Snění o společné budoucnosti je asi tak třicet galaxií daleko od nočního vstávání k plačícímu dítěti. Paralelní vztah není zatížen každodenními povinnostmi. Ani dlouhodobá nevěra vám neumožní vyzkoušet si co je to nést zodpovědnost za chod domácnosti.

Myslíte si, že svého partnera znáte, když se s ním scházíte jednou týdně už několik měsíců, popřípadě let? Neznáte. Poznání je totiž v každodennosti. A tu s vámi váš milenec odmítá sdílet.

Někdy je milenecký vztah a nevěra muže omlouvána tím, že jde o pokus zjistit, jak by to fungovalo jinde, resp. s jinou. Další mýtus. Nevěra muže a jeho paralelní vztah nikdy nebude příčinou toho, že k vám najednou manžel bude pozornější, že si vás jako manželky bude víc vážit. Jsou to jen plané řeči a trapný alibismus. Kdyby si vás vážil, nepodváděl by vás!

A tak se nabízí otázka, zda vztah s ženatým mužem stojí za to úsilí a potíže. Jednoznačná odpověď neexistuje. Každý ji nosí sám v sobě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)