Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Láska a vztahy

„Jsi fajn, ale v posteli nestojíš za nic!“

Už je to pár týdnů, co spolu chodíte. Je to sympatický muž, milý i pozorný, je s ním zábava a vy si s ním dokonale rozumíte. Jenže v posteli nestojí za nic. Co teď? Je nesoulad v sexu jasný důvod k rozchodu nebo se jedná jen o povrchní záležitost, která se časem nějak vyřeší sama?

Pavlína se před nějakou dobou seznámila s mužem, který ji na první pohled okouzlil. Problém ale nastal ve chvíli, kdy došlo k prvnímu sexu.

Byl to pro mě první vztah po téměř čtyřech letech. Měla jsem pocit, že se na mě konečně usmálo štěstí. Je moc pozorný, galantní, nepije a je rodinný typ. Jenže první sex byl katastrofa a i další pokusy nestály za nic. Jde o to, že je hodně neohrabaný. Přestože se snaží, já nejsem spokojená ani trochu. Nudím se od první do poslední chvíle.

Pavlína je na vážkách. Na jednu stranu potkala po několika letech někoho, kdo je pro ni ideální. Má tedy zatnout zuby a nesoulad v sexu překonat? Začít se snažit zapracovat na změně? Nebo je tenhle rozpor jasným důvodem k rozchodu?

Čím víc je pro vás sex ve vztahu důležitý, tím víc vám bude nesoulad v sexu připadat jako důvod k rozchodu.

Jak ale situaci vyřešit? Jednoznačná odpověď neexistuje. Vždy se totiž odvíjí od konkrétní situace, povahy partnerů a jiných faktorů.

Celou řadu partnerů, kteří spolu žijí třeba i 20 let, nakonec čeká podobná situace: partnerství je pro ně mnohem víc než sex, který se ze vztahu časem někam vytratí. Spojuje je společný život, zážitky, děti, humor a záliby. Milostný život je pro ně druhořadý.

Harmonický vztah nebo dokonalý sex?

Právě to je zásadní otázka, na kterou byste si měli umět odpovědět. Co je pro vás důležitější? Milostné souznění je sice jedním ze základních pilířů každého vztahu, ale je tím nejdůležitějším? Jak pro koho!

Kdy je rozchod jediným východiskem?

Řadu věcí lze v sexu změnit. Mnohdy stačí jeden důvěrný rozhovor s partnerem a situace se zcela otočí k lepšímu. Jsou ale situace, se kterými hnete asi jen těžko - nebo vůbec. Často se jedná o:

  • Neshodu v četnosti milostných aktů - pokud máte potřebu milovat se neúměrně častěji, než váš partner, spěje obvykle vztah k rozchodu nebo častým neshodám. Shodu totiž najdete jen těžko a vždy musí jeden z vás ustoupit a podřídit se. Jeden se k sexu musí nutit a druhý si ho odříkat.
  • Konzervativnost - nebo také neochotu zkoušet nové věci, polohy, místa. Jedná se o jedince, pro které nejsou přijatelné jakékoli experimenty, jakákoli změna. Pramení-li toto stanovisko navíc ze zakořeněného přesvědčení (třeba i náboženského), museli byste změnit podstatu partnerova vnímání sexu, což je nesmírně obtížné.
  • Partnerovu sobeckost a neochotu - partner například odmítá předehru, nechce dělat to, co máte rád/a, nehodlá poskytnou potěšení i vám. Může tím sice maskovat nedostatek vlastních zkušeností (v tom lepším případě), ale jedná-li se o zatrpklou sobeckost, pak s ním asi nehnete.

 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)