Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Láska a vztahy

Jste hodná? Přestaňte se ponižovat, partner to stejně neocení!

Říká se, že hodné holky to mají ve vztahu složitější. Totéž samozřejmě platí i o mužích a v praxi to dokládá nejen vztah. Vlastně je to logické: lásku je třeba nejen brát, ale i dávat. Pokud jeden z partnerů dává lásky víc, než je žádoucí, druhého snaha omrzí a rovnováha vztahu je porušena. Často zcela nenávratně.

Jeden můj známý měl krásnou hodnou ženu a dvě zdravé děti. Jeho manželka byla opravdu mimořádným způsobem hodná. O svého muže a děti pečovala s láskou, do společnosti sama nikdy nechodila a veškerou energii věnovala rodině. Co se týče manžela, pro toho byla ochotná třeba i dýchat. Jak to dopadlo? Manžel ji začal podvádět a nakonec se s ní rozvedl. Jednou jsem se ho dokonce ptala proč. "Nebavilo mě to, měl jsem všechno, na co jsem si vzpomněl."

Řada žen se domnívá, že pokud svému partnerovi snesou modré z nebe, bude je milovat k zbláznění. Většinou se však mýlí.

"Jak se tedy chovat?", řeknete si. "Mám na něj být zlá?"

Vůbec ne. Je třeba znát své hranice a nebýt jen poslušnou ovcí, která poslechne na slovo a ve všem se přizpůsobí. Vztah totiž potom ztrácí jiskru, vše je tak snadné, až to nudí a nakonec má tento scénář naprosto opačný účinek.

Dopřejte partnerovi prostor

Představte si lásku jako území, na němž hospodaří oba partneři. Pokud žena zabere veškerý prostor pro sebe, muže tím prakticky vytěsní. Ten po ženě přestává toužit, přestává se snažit lásku vracet. Ve vztahu je nejdůležitější rovnováha.

Zkuste se zamyslet nad tím, co jste během posledního týdne pro partnera udělala, například:

  • uvařila jste mu jeho oblíbené jídlo
  • volala jste mu do práce, abyste mu řekla, jak moc ho milujete
  • nechala jste mu na kuchyňské lince zamilovaný vzkaz
  • šla jste s ním do kina na film, který si přál vidět
  • zašla jste mu koupit pizzu, kterou má nejradši

A on? Nic? Nedivte se! Neměl totiž k ničemu podobnému příležitost. Kroťte svou přehnanou péči, mírněte se ve vyjadřování citů a neangažujte se víc, než je pro druhého příjemné.

Vaše přehnané a časté vyjadřování lásky může mít po nějaké době jiný účinek, než jaký byste si asi představovala. Muž se začne stranit vašich citových výlevů a odcizí se. Pro takovou situaci platí jedno zásadní pravidlo: straňte se mu také. V žádném případě na něj nenaléhejte, neptejte se, co se stalo. Naopak, ponechte ho bez povšimnutí, neubírejte mu jeho prostor k vyjádření.

"Musím být na partnera co nejhodnější, aby mě měl rád"

Muž po takovém návalu citů a lásky obvykle ze vztahu utíká a útěchu najde u slečny, kterou může dobývat, lovit, a která se nesnaží být ve všem dokonalá.

Být hodná rozhodně neznamená být špatná. Hodná může být i žena, která si zároveň dokáže uchovat své názory a postoje. Jestliže se držíte výše uvedeného hesla, ztrácíte svou vlastní osobnost, a to je špatné v jakékoli situaci, nejen v partnerství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)