Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Láska a vztahy

Láska přes internet a její nepsaná pravidla

Život ve dvou upřednostňuje většina z nás. Lidé, kteří žijí v manželství či dlouholetém partnerství jsou šťastnější než singles a víc jak 80% nezadaných lidí preferuje život ve dvou. Během posledních několika let se zásadně změnil způsob, jakým navazujeme vztahy. Díky internetu a seznamkám máme mnohem větší kontrolu nad výběrem partnera. Ne vždy to však je tak jednoduché.

Záměrem online seznamky je dát dohromady dva lidi, kteří by měli jen malou šanci se v běžném životě najít.

  • ve 40. letech si 25% lidí našla partnera prostřednictvím rodiny. 20% lidí svůj protějšek našlo díky přátelům a 20% lidí se seznámilo ve škole.
  • v 90. letech už se většina lidí seznámila s partnerem díky vlivu svých přátel.
  • během posledních 20 let se většina z nás (25%) se svým partnerem seznámila přes internet.

Na internetových seznamkách se samozřejmě setkáte i s lidmi, kteří se vlastně vůbec nechtějí sejít – ač to zní naprosto nelogicky. Online seznamky jsou plné kuriozit a nepsaných pravidel. Přinášíme vám přehled těch nejzajímavějších!

Žena nikdy neoslovuje jako první

Platí to i v reálném životě: žena nikdy neoslovuje muže, jakkoli se to může zdát být zaostalé a diskriminující. Žena na seznamce čeká až kdo ji osloví a pak má možnost si vybrat, komu napíše.

Jsem na seznamce už přes rok. Zatím jsem vážný vztah nenašla, ale něčeho jsem si všimla: když projíždím profily ostatních mužů, budím dojem zoufalky. Nemluvě o tom, když někomu napíšu jako první. Janča

Žena, která listuje profily ostatních mužů nebo přímo některému z nich sama napíše, vzbuzuje dojem, že je zoufalá (i když to ve skutečnosti tak není). Lovit zkrátka mají muži.

Hlavní potíž je pak v tom, že pokud žena na první pohled nezaujme svou profilovou fotkou, má smůlu. Neatraktivní fotka nevzbuzuje u mužů zájem, ti ženě nepíší a jí se pak zužuje výběr potenciálních partnerů.

Zprávy plné smajlíků

Kdo občas neproloží zprávu smajlíkem? Jen málokdo. Smajlíci patří k elektronické komunikaci, ale nic se nemá přehánět. Zaráží vás na první pohled množství smajlíků, jaké vám váš protějšek posílá ve zprávách? Je to zcela pochopitelné.

Smajlíky mají navozovat dojem veselé mysli, ale ve skutečnosti je to spíš naopak. Člověk, který každé slovo prokládá usmívajícím se obličejem, může tíhnout k dětinskému chování až k infantilitě. Přemíra smajlíku značí emoční problémy a neschopnost mít své city pod kontrolou.

Fotka Brada Pitta

Údajně se to stává často: žena obdrží od muže fotku z maturitního tabla, kde má hezky načesané vlasy a podmanivý úsměv. A nebo (a co je ještě horší), se muž prezentuje fotkou někoho úplně jiného. To samé samozřejmě platí i o ženách.

Na profilovce vypadal božsky! Sama jsem taky spíš atraktivní typ a potrpím si na zevnějšku. Na fotce krásný, urostlý a sexy. Ve skutečnosti něco mezi Hurvínkem a řezníkem Krkovičkou. Katastrofa! Helena

I kdyby pak takový člověk byl sebevíc sympatický, reputaci si nenapraví. Nic to totiž nemění na faktu, že vám jistým způsobem lhal. A o lháře stojí asi jen málokdo.

Jsem obyčejný kluk

Obyčejný kluk hledá obyčejnou holku“. Zní to sice romanticky a prostě, ale když se nad tím zamyslíte, určitě si uvědomíte, jaká je to hloupost. Čím vás zaujme partner především? Tím, že je pro vás něčím výjimečný. Že něčím vyniká a že (ač na okolí může působit zcela běžným dojmem) pro vás konkrétně je zkrátka neobyčejný.

Slovo „obyčejný“ v seznamce působí naprosto nudným a všedním dojmem. Obyčejného člověka snadno přehlédnete v davu. Přiznejme si – kdo z nás by za životního partnera chtěl obyčejného člověka?

Hledám přátelství a porozumění

Další nebetyčná hloupost. Nikdo není tak zoufalý, aby si kamarády hledal na seznamce. Od toho seznamky nefungují. Kamarády potkáváte v práci, řadu z nich znáte ze školních lavic nebo z vysokoškolských studií. Věta „budeme zatím jen kamarádi a pak se uvidí“ je tím největším vtipem, s jakým se na seznamce setkáte.

Po prvním rande mi napsal, že bychom zatím mohli být jen kamarádi. Proč člověk narovinu nenapíše: „Jako partnerku bych tě nechtěl, protože mi nejsi sympatická a nelíbila ses mi?“ Každý vychvaluje a vyžaduje upřímnost, ale málokdo je na ni připravený. Mirka

Věrný uživatel seznamky

Škoda, že online seznamky nedávají odměny svým věrným, dlouhodobě registrovaným uživatelům! Co si o takových lidech myslíte vy?

Dlouhodobě registrovaní uživatelé obvykle působí dost podezřele. Buď si o nich myslíme, že jsou zoufalí a natolik k ničemu, že si nedokáží nikoho najít, nikdo je nechce, a tak na seznamce „zbyli“. Zejména u muže nás může napadnout, že vážný vztah asi nebude to, co na seznamce hledá…

Vytáčky a nedostatek času

Věty typu „Onemocněla mi maminka“, „Mám toho teď v práci moc“, „Nestíhám!“… mají jednoho společného jmenovatele: jsou to výmluvy. I ten nejzaneprázdněnější manager si umí udělat čas, když chce nebo potřebuje. Všechno ostatní je výmluva.

Seznámil jsem se na internetu s dívkou, s níž jsem si pak domluvil rande. Byla sympatická, pěkně jsme si popovídali, rozhodně jsem se s ní nenudil. Rozloučili jsme se s tím, že se brzy zase uvidíme a já se těšil. Kdykoli jsem jí pak napsal, slyšel jsem nějakou výmluvu typu „onemocněla mi matka“ a nebo „v práci teď mám strašný frmol“. Takhle to trvalo asi 2 měsíce než mi došla trpělivost a ruply nervy. Napsal jsem jí, že i vrcholová managerka má víc času než ona – a to byl konec. Martin

Logicky: proč lidí chodí na seznamku? Protože nemají čas (resp. nechtějí si udělat čas) na klasické seznámení, protože je to delší proces než někomu jednoduše odepsat na inzerát. Kdyby už člověk neměl čas ani na obyčejnou schůzku, byla by to tragédie.

Jaké zkušenosti máte s internetovými seznamkami vy? Podařilo se vám touto cestou najít lásku, přítele či partnera pro život?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)