Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Láska a vztahy

Manželství bez sexu? Možná čeká i vás!

Milostný život si užíváte plnými doušky a manželsví bez sexu vám nic neříká? Pak můžete být maximálně spokojení a tento článek vás s největší pravděpodobností vůbec nebude zajímat. Věřte však, že manželství bez sexu prožívá plno lidí kolem vás. Jednou to prostě přijde a vášeň ze vztahu tak nějak vyprchá. To, že vám to teď s partnerem klape, ještě neznamená, že to takhle vydržíte navěky.

S manželem už spolu nejsme 7 let, bydlím sama se dvěma téměř dospělými dětmi. Nejvíc mi chybí obětí, fyzický kontakt a všechno, co k tomu patří. Milena, 47 let

Co vlastně znamená to "všechno, co k sexu patří"? Co člověku chybí, když nemá sex?

  • "Postrádám hlavně milování samo o sobě a tělesný kontakt. Potřebuji se mazlit, hladit ji,..." Pavel
  • "Bez sexu jsem deprimovaný, podrážděný. Přemýšlím, čím jsem tak špatný, že se mnou nechce spát." Lukáš
  • "Začínám se bát, že už manžela nepřitahuji. Hlavou mi pak běží myšlenky, že si najde milenku." Daniela
  • "Ponižuje mě, když mě manželka delší dobu odmítá. Rozhodně se manželství bez sexu podepisuje na mém sebevědomí." Roman
  • "Bez sexu jsem frustrovaná a naštvaná. Moje ideální frekvence je 1-2x týdně a když je to méně, jsem protivná na děti, v práci mi to nemyslí a začínám mít pochyby sama o sobě. Nejde jen o tělesnou rozkoš, tu si dokáži navodit sama. Jde o intimní sdílení s manželem." Šárka

Sex je pro nás něco jako přirozená potřeba, podobně jako jídlo a pití, ovšem s tím rozdílem, že bez vody bychom zemřeli. Bez sexu se dá žít. Jenže tak jako tak je sex pro vztah mimořádně důležitý, jak ukazují nejrůznější průzkumy. Nejde jen o fyzické milování a uspokojení, ale o intimní prožitek, který dva lidi spojuje.

Jak často se milovat? Vůbec na tom nezáleží!

Statistiky sice potvrzují, že se Češi milují 107x za rok, což je asi tak 2x za týden. Nic to však nedokazuje o tom, že jsou lidé se sexuálním životem spokojení, popřípadě zda se do sexu nenutí apod.

V konečném výsledku je úplně jedno, jestli se milujete dvakrát za týden nebo pětkrát denně. Musí to vyhovovat oběma.

A co když ne? Co když manželce stačí sex dvakrát týdně, ale manžel ho potřebuje denně? V tom případě platí pravidlo, že by se frekvence měla přizpůsobit apetitu méně aktivnímu z obou partnerů.

Průzkumy ukazují, že 20% párů nemá sex v manželství vůbec

Obvykle se jedná o páry, které spolu žijí již řadu let, a které pojí společné zážitky, děti a řada společně prožitých let. Jejich vztah tedy drží jiné pilíře, než sex. To, že se spolu nemilují, vlastně neznamená žádnou tragédii.

Jiná situace nastává ve chvíli, kdy mají partneři problém se sexem už od samého počátku vztahu. V takových případech musí být vztah skutečně silný, aby přežil.

Sex v manželství a ve vztahu obecně představuje jednu z forem, jak s partnerem komunikujeme. To, že partnera sexuálně odmítáme, může značit nerovnováhu ve vztahu. Například když manželka má pocit, že do vztahu vkládá mnohem víc, než její manžel, odmítne mu tělesný kontakt.

Neměla bych to říkat, ale uvědomila jsem si, že sex používám jako formu trestání. Vím, že manžel chce sex přibližně jednou do týdne. Když mě čímkoli naštve, odmítnu ho. Dobré to asi není, i když se v tu chvíli cítím jako vítězka. Sama jsem pak další dny frustrovaná. Vždycky je lepší tu disharmonii překonat nebo vyřešit nějak jinak. Manželství bez sexu jako trest podle mého názoru není ideální. Jana

Je možné žít manželství bez sexu?

Ano, je. Ale pravděpodobně nebude takové soužití bůhvíjak šťastné. Manželství bez sexu u mladých párů je však vyloženě škoda. V mládí máme více energie, více chuti. A milování je nádherné. Proč se ochuzovat o něco tak krásného?

Ve zralém věku už sexualita slábne a vystřídá ji objetí, mazlení,držení se za ruce, povídání. Intimita se samozřejmě zachovává, ale s pocitem, že jsme se v mládí o něco ochudili.

U mladých párů může být absence sexu doslova škodlivá pro vztah. Může totiž zapříčinit nespokojenost ve vztahu.

Kdy nastane zlom a chuť na sex opadává? To je různé a každý člověk to prožívá jinak. Obvykle chuť na sex slábne už po svatbě a především pak s narozením dítěte, které vyžaduje obrovskou péči, která manžele vyčerpává a bere pak chuť se milovat. Žena je vyčerpaná péčí o dítě a muž svou prací i zodpovědností za zabezpečení rodiny. Je zcela normální, že sex v tomto období už není takový, jako když jste spolu začali chodit.

Dobré je najít si na partnera aspoň chvilku času. Když dítě usne nebo když je zrovna u babičky.

Manželství bez sexu je sice možné, nicméně sex k manželství patří. Je jedno, jak často ho provozujeme, na statistikách vůbec nezáleží. Důležité je, aby z manželství nevymizel úplně.

Prožili jste někdy manželství bez sexu? Scházel vám s některým z vašich partnerů sex? Dokázali jste se nějak domluvit nebo nedostatek sexu vedl k rozchodu?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)