Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok

Často přemýšlím nad tím, čím to je, že si snad každý v mém okolí stěžuje na sexuální nesoulad s partnerem. Buď si nesednou ve frekvenci, nebo se jeden druhému prostě vyhýbá a sexuální náboj mezi nimi značně ztrácí na intenzitě.

Nikdy jsem nezastávala názor, že kvalitní sex rovná se kvalitní vztah. Na sexu se přece nedá stavět vzájemné porozumění, tolerance a shoda ve společném soužití.

Hluboká intimita = kvalitní vztah

Pozor - intimitou rozhodně nemyslím sex. Intimita se sexem totiž souvisí opravdu jen pramálo.

Před pár lety jsem udržovala vztah s jedním ženatým mužem. Měl pěknou ženu a dvě malé dcerky, v sexu mu to doma neklapalo, ale zároveň nechtěl od rodiny odejít. Nám dvěma to naopak v posteli klapalo perfektně, neustále jsme podnikali nějaká sexuální dobrodružství, já se na každou jeho návštěvu u mě doma hrozně těšila a vlastně jsem i tajně doufala, že jednou budeme spolu. Manželka mu časem na jeho zálety (nejen se mnou) přišla a rozvedla se s ním. Po nějakém čase se mnou začal bydlet a všechno se změnilo. V sexu to sice bylo perfektní, ale zjistila jsem, že jsme každý úplně jiný. Že on radši na víkendy jezdí na chatu, kdežto já se ráda bavím ve městě. Že má někdy svoje nálady, které já nedokážu vystát a tak dále. Nakonec se to mezi námi zkazilo i v sexu a rozešli jsme se asi po půl roce společného soužití. Předtím jsme se víc jak 2 roky scházeli tajně. Lenka (32 let)

Sex, pilíř vztahu?

Nejsem si jistá, zda lze sexu ve vztahu přikládat až tak silnou roli. Pilířem asi skutečně je, ovšem stavět se na něm nedá.

Pokud máte mít fungující vztah, je v sexu důležitá především:

  • vzájemná důvěra - pokud se vám partner několik hodin neozývá a vám hned naskočí scénář, ve kterém si užívá se svou milenkou, něco je špatně.
  • shoda ve frekvenci - ani jeden z vás by se neměl k sexu nutit. Drobný nesoulad ve frekvenci se vyrovnat dá.
  • přitažlivost - vzájemná přitažlivost partnerů je základ. Jestliže vás protějšek už na první schůzce nepřitahuje, v sexu vám to pravděpodobně klapat nebude. Přitažlivost se dá vypěstovat skutečně jen těžko.
  • shoda ve stylu milování - pokud jste otevřeni novým technikám a rádi stále zkoušíte něco nového, ovšem váš partner vyznává starou dobrou klasiku, bude hodně těžké shodnout se na ideálu.

Recept na spokojený vztah a dokonalý sex

Nebojte se, rozhodně vám teď nehodlám předkládat postupy tantrických masáží či popisovat ty nejpeprnější polohy, které se provozovaly už ve starověkém světě. Sex je plný zažitých tezí a určitě i vy sami byste jich našli plno. Není ale od věci některé z nich přehodnotit.

Lidé si často myslí, že pokud koupí pouta, pásku na oči, a sexy prádélko, jejich sexuální život se tím zpestří. Víte ale, zda je právě tohle tím, po čem váš partner touží?

Jak to zjistit? Jednoduše tak, že se ho zeptáte. Mluvte proto o sexu, o svých tajných snech a touhách a snažte se je tomu druhému naplnit. Rozhodně je to sázka na jistotu, že se nakonec s erotickou pomůckou neztrapníte.

Experiment? Proč ne, pokud po něm touží oba! Respektive, alespoň jeden by toužit měl, ten druhý by se ho měl snažit přijmout.

Nenuťte partnera do sexu, byť byste na něj měli sebevětší chuť! Pokud vám partner bude po vůli, bude to čistě z donucení a sám si milování neužije. Sami byste po milování z povinnosti určitě byli otrávení.

Na druhou stranu, pokud už nemáte chuť delší dobu a u partnera už několikátý den vidíte zklamání, zkuste se přemoci a myslet na to, že své polovičce uděláte radost. Milování si pak jistě užijete oba.

Hned na začátku vztahu jasně vymezte hranice toho, co vám je v sexu milé, a toho, co je naprosto nepřijatelné. Pokud se vám příčí partnerův návrh na sex ve třech s vaší kamarádkou, raději v něm vůbec nevzbouzejte plané naděje.

Sex není obchodní artikl! (alespoň mezi partnery ne)

... a proto ho jako zbraň nepoužívejte. Nikdy milostný akt neberte jako prostředek k jiným cílům nebo jako protislužbu. V milování je důležitá spontánnost.

Sex sice není pro spokojený vztah zásadní ani klíčový, nicméně důležitost mu upřít v žádném případě nelze. Jak velký vliv má na kvalitu vztahu podle vás?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)