Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Láska a vztahy

Nehledejte důkazy v mobilu! Nevěra se pozná po hlase!

Váš partner vám lže. Nemáte na to sice žádný důkaz, ale jste si tím skoro jisti. Poslední dobou se chová divně a vy víte, že je za tím nevěra. Od něj se pravdu očividně nedozvíte, a tak začnete pátrat sami. Poslední volaná čísla a SMS s usvědčujícím obsahem jsou sice jasným důkazem, ovšem partner si svůj mobil střeží a dostat se k němu není jednoduché. Možná ani nevíte, že dokázat partnerovu nevěru je mnohem snazší, a že pravdu máte často přímo před očima (a ušima).

Náhlá změna tónu hlasu

Podle nedávných výzkumů a studií bylo odhaleno, že lidé mění hlas v závislosti na tom, s kým vedou rozhovor. Změna tónu hlasu je patrná zejména v momentě, kdy hovoříme se svými milenci či milenkami. Specifikovat přesně onu změnu je dosti složité, nicméně vaše okolí si vždy všimne, že k nějaké změně v hlase došlo.

Výzkum z Albright College v Pensylvánii v USA

Základ celé studie byl naprosto jednoduchý. Pro účastníky výzkumu byl připraven seznam nenáročných dotazů, které měli položit svým známým, kamarádům a milencům. Telefonické hovory byly nahrávány a následně přehrány nezávislým posluchačům, jejichž úkolem bylo odhalit, kdy účastník mluví ke kamarádovi, a kdy k milence. Dotazy byly zcela strohé a běžné, např. "Jak se máš?" nebo "Co zrovna děláš?"

Výsledek? Víc jak 90% posluchačů přesně určilo, kdy volající hovoří s milenkou nebo milencem. Jak? V první řadě díky zjemnění hlasu, které by se dalo přirovnat ke snaze působit víc sexy. Zajímavé je to, že volající pozměnili také výšku hlasu. Ženy zvolily hlubší tón a muži naopak o něco vyšší, než jakým běžně mluví. V tomto případě se jedná o jakousi snahu o spříznění, napodobení toho druhého.

Pokud přistihnete partnera, jak se baví s milenkou nebo vám lže, poznáte to také podle stresu, který bude v jeho hlase patrný, stejně jako zranitelnost a strach z odhalení.

Lháře prozradí oči

Lhář se prý pozná podle toho, že se vám nikdy nedívá do očí. V jižní Americe, Japonsku a celé řadě asijských zemí je ale zrakový kontakt pokládán za něco neuctivého, takže zde toto pravidlo neplatí. Kromě toho existuje množství mistrných lhářů, kteří vydrží udržovat oční kontakt a zároveň lhát. To, že se vám někdo nedívá do očí, je tedy jen chabým důkazem toho, že skutečně lže.

Velmi důležitý signál je však časté mrkání a nebo směr, kterým se lhář dívá. Položte mu proto otázku a sledujte, kam jeho oči zamíří, protože záměrně zkreslit tento signál je prakticky nemožné. Pokud pravák říká pravdu, má aktivní levou mozkovou hemisféru a dívá se doprava. Když si pravák vymýšlí, je aktivní pravá hemisféra a dívá se doleva. Naopak lháři-leváci se dívají doprava. Jedná se o významný signál lži.

Signály, které lháře usvědčí:

  • Škubající obličejové svaly
  • Oči se dívají stranou a pokud jste v místnosti, tak často míří ke dveřím
  • V obranném gestu kříží paže na prsou
  • Úsměv s pevně sevřenými rty
  • Zúžené zorničky
  • Lhář mluví rychleji než obvykle
  • Kroutí hlavou, pokud mluví kladně a naopak
  • Schovávání rukou do kapes
  • Chybné vyslovování, mumlání
  • Umělý smích a přehnaná srdečnost
Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)