Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok

„Od přírody jsme lovci!“, tvrdí obvykle muži, pokud chtějí omluvit své zálety za jinou. Jestliže však dojde na lámání chleba a oni jsou nuceni svou nevěru objasnit před partnerkou, popřípadě v manželské poradně, uslyšíte naprosto jiná slova. Následující článek uvádí nejčastější důvody, proč jsou muži nevěrní. Řadě z nich se dá předejít, takže k nevěře ze strany muže vůbec nemusí dojít.

Bral jsem si ženu, mám matku

Jedním z nejčastějších důvodů, který muži uvádí jako důvod své nevěry, je ten, že se žena změnila. Už to není ta pohodová, vysmátá holka, do které se před lety zamilovali. Změna nejčastěji nastává s narozením dítěte.

Svou ženu jsem podvedl asi 8 měsíců poté, co se nám narodil syn. Měl jsem z Matyáška obrovskou radost, mám ho rád jako nikoho na světě. Jenže záhy po jeho narození nastal zásadní obrat ve vztahu mezi mnou a manželkou: na prvním místě byl syn a já zaujal roli živitele a občasného pomocníka v domácnosti. Přestala mě vnímat jako svého muže a já se tak i přestal cítit. U milenky mám pozornost, bere mě jako muže, pokaždé na mě má čas, věnuje mi pozornost. Chápu, že malé miminko zabere moc času, ale opravdu je tak těžké si ho trochu vymezit jenom na mě?
Milan, 32 let

Idylka manželů končí velmi často poté, co se jim narodí dítě. Pro ženu je miminko středem vesmíru a z manžela se stává ten člověk, co s nimi bydlí, s ničím nepomůže a dělá nepořádek. Nesmírně často muže přesně takové situace dovádí až k nevěře. Milenka se totiž nesnaží o titul „maminka roku“. Milenka mu naslouchá, má u ní klid a především – u milenky je mužem.

Už nejsi taková, jakou jsem tě poznal

Nevěrní muži nesmírně často tvrdí, že se jejich partnerka změnila natolik, že už by v ní dnes nepoznali tu holku, s níž kdysi začali chodit. Z vysmáté dívky se stala unavená dříčka, která je schopná neumyté nádobí přirovnat k tragédii závalu horníků v dole. A to obvykle bývá začátek konce spokojeného vztahu a jedním z nejčastějších důvodů, proč jsou muži nevěrní.

Jen málokterá z nás má doma despotu, kontrolujícího každé smítko. Není od věci alespoň občas hodit nevysátý koberec za hlavu a věnovat se jen partnerovi. Přiznejte si: není třeba taková erotická masáž příjemnější párová činnost než mytí oken?

Nevěra jako náplast za nízké sebevědomí

V jednom z předchozích článků jsme psali o tom, že lidé často střídají partnery z důvodu nízkého sebevědomí a stejně tak tomu je i v případě nevěry. Někteří muži jsou nevěrní právě proto, že mají nízké sebevědomí a další trofej do sbírky jim pomůže dokázat jejich hodnotu.

Nesoulad v sexu

Dalším z častých důvodů, proč jsou muži nevěrní, je nesoulad v sexu, lépe řečeno jeho nedostatek. Muž se často uchýlí k nevěře ve chvíli, kdy s ním jeho žena nechce spát. Jeho potřeby jsou jiné – a tak jde jinam!

Příležitost k nevěře

40% mužů si milostný vztah našlo v práci Nejenom současná hektická doba nahrává vztahům v zaměstnání. Kolegyně z kanceláře je obvykle ta, která ho pochválí za nový svetr, která nešetří komplimenty a pozorností. Právě proto je velmi důležité, aby se muži dostalo patřičného ocenění doma, od manželky.

Dělají to všichni!

77% mužů má ve svém okolí kamaráda, který své ženě byl nevěrný

a tak i věrný partner může podlehnout svodům. Ideální je, když máte ve svém okolí šťastné rodiny a spokojené manželské páry, které ctí stejné hodnoty, jako vy. Takové prostředí podporuje fungující vztah bez nevěry.

Strach z vážného vztahu

Obavy z čehokoli nepřiznává nikdo rád, nicméně na faktech to nic nemění. Častým důvodem k mužově nevěře je totiž strach z dlouhodobého vztahu, obavy z toho, že je partnerka najednou přestane přitahovat. A tak si pořídí milenku. Důvodem není sex sám o sobě, nýbrž strach.

Nedostatek lásky

Chlad ze strany partnerky bývá taktéž častým důvodem k nevěře. Málo dotyků, málo pohlazení, takřka žádný milý úsměv… Ač se to tak mnohdy nezdá, i muži potřebují cítit lásku. Letmý dotyk, něžné pohlazení nebo pusa na dobrou noc vás nic nestojí, ale efekt má nevyčíslitelný!

Nemá o mě zájem

To, že o nás má partner zájem, potřebuje cítit každý z nás. Jak ženy, tak muži těžce snáší, když partnerku nezajímá, že se mu dneska ve fotbale dařilo, a že jeho tým vyhrál!

Chtěla bych se podělit o svůj příběh a ukázat, že existují i muži, kteří k nevěře asi ani žádný důvod nemají, jsou prostě od přírody takoví. Jinak nevím, jak bych si vysvětlila chování svého manžela… Se svým mužem jsme spolu 3,5 roku, jeden a půl roku jsme manželé a máme 5-ti měsíčního syna. Tři měsíce poté, co jsme spolu začali chodit, m přiznal, že měl současně se mnou ještě jeden paralelní vztah. Už se s ní ale rozešel a byl skálopevně přesvědčený, že jsem ta pravá. Věřila jsem mu.

Po půl roce mě podvedl znovu, a to večer před tím, než se jel představit mým rodičům. Řekla jsem si, že to je vážně konec, ale přišel se zásnubním prstýnkem, prosil a prosil, dokonce vyhrožoval, že se zabije, když se s ním rozejdu… a já se zase nechala uchlácholit. Pak vše probíhalo pěkně. Bydleli jsme spolu, cestovali a já otěhotněla. Připravovali jsme svatbu. Dva týdny před svatbou přišel s tím, že tomu vůbec nerozumí, ale že se (pravděpodobně někde na záchodě či z ručníku) nakazil pohlavní chorobou. Dostala jsem strach, ale naštěstí jsem to od něj nechytla a miminko se narodilo zdravé. Když jsem na něj uhodila, přiznal se, že se tehdy vyspal s nějakou neznámou holkou. Bylo to strašné. Musela jsem kvůli němu podstupovat řadu vyšetření a kontrol.

Nechápu to. Nejsem žádná ošklivka, mám ho ráda, starám se o něj. Jinak máme pěkný vztah, dá-li se to tak říct. Nehádáme se kvůli blbostem, zkrátka nemá důvod být nevěrný. Už ztrácím naději a všechno přisuzuju tomu, že má v sobě asi vážně geny rozsévače :-(
Irena, 28 let

Největší mýty ohledně mužské nevěry

48% mužů uvedlo emocionální nespokojenost jako primární důvod k nevěře
8% nevěrných mužů přiznalo, že spouštěčem jejich nevěry byla čistě touha po sexu

Právě tento fakt naprosto vyvrací mýtus, že muži hledají pouze sex. Trend současnosti velí každému být šťastný, a to i v sexu. Zapomínáme však na to, že nás pohání především emoce, a právě ony jsou nejčastějším důvodem proč jsou muži nevěrní.

12% mužů uvádí, že jejich milenka je fyzicky atraktivnější než vlastní manželka

Dalším mýtem je, že muži si za milenky vybírají pouze adeptky na miss republiky. Muže nejčastěji vede k nevěře citová prázdnota, a proto si za milenku vybírá ženu, s níž se cítí dobře. Sex je jen něčím navíc. Podvedené manželky se mylně domnívají, že si manžela udrží tréninkem nových erotických poloh a zkouškou nových milostných technik. Ono ale přitom stačí mnohem míň: pochválit manžela (za cokoli), víc s ním komunikovat (nejen o plenkách a dětské výživě) a věnovat někdy pozornost jen jemu (i malé dítě se bez vás na pár minut obejde).

Chcete zabránit nevěře svého muže? Máte na to jeden měsíc!

73% mužů je fyzicky nevěrných měsíc od doby, kdy se s milenkou seznámí

Takže, milé dámy, pokud váš manžel najednou tráví příliš mnoho času mimo domov, na sex s vámi nemá náladu a jestliže má poslední dobou nějak mnoho neodkladných pracovních schůzek, bojujte! Neztrácejte čas obviňováním a dělejte všechno proto, aby vás nevytěsnil. Věc se totiž dá zachránit. Buďte iniciátorkou sexu, snažte se s ním být častěji, uznávejte jeho práci a snahu. Toto jednání není od věci ani v případě, že žádné signály manželovy schylující se nevěry necítíte. Prevence nikdy neuškodí!

Pouze 2% mužů a 4% žen nejsou schopni nevěry! … jak uvádí Miroslav Plzák ve své učebnici z roku 1988. Sexuolog Zlatko Pastor uvádí, že se tyto údaje od těch dob podstatně nezměnily.

Máte doma milujícího manžela, který zarytě tvrdí, že je a vždy bude monogamní? Nikdy na to nespoléhejte.

Jak lze zabránit manželově nevěře?

  • Buďte především ženou, takovou, která potřebuje muže. Samostatnost a soběstačnost není od věci, ale na druhou stranu, co může chlapa přitahovat na feminismu?
  • Chvalte ho, dávejte mu pocit, že je pro vás důležitý, a že ho potřebujete.
  • I v době, kdy jste nejvíc vytížená, například po porodu, si najděte čas jen na něj. Zeptejte se ho, jaký měl v práci den, dejte spát dítě dřív a věnujte se chvilku jen jemu.
  • Hledejte situace, kdy jste spolu oba šťastní. Smích totiž působí jako afrodisiakum a ve vztahu nesmí chybět. Nikdy by se z něj neměla vytratit radost.
  • Buďte pro něj atraktivní. Aspoň jednou za měsíc odložte flanelové pyžamo po babičce a předveďte se mu v nové saténové košilce!

Máte vy sami nějakou zkušenost s nevěrou? Jak jste ji řešila? Jaký důvod k nevěře zmínil váš manžel?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)