Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Láska a vztahy

Průvodce sexuálním životem „průměrného“ muže

Co všechno za svůj život pozná a prožije průměrný muž? Je o co stát a je vůbec čím se chlubit? Porovnejte svůj sexuální život s tím, co je označováno jako "průměr" a zjistěte, zda jste na tom lépe (nebo hůř).

Co říkají statistiky o průměrném muži?

Průměrný muž začne sexuálně žít mezi 16. a 18. rokem. Za svůj život vystřídá 12 partnerek, miluje se dvakrát do týdne, ale chtěl by častěji (proto na sex myslí několikrát denně).

A co že je to vlastně ten "průměrný muž"? Jako průměrný je v našem článku označen každý muž z České republiky, který svým sexuálním životem spadá do drtivé většiny ve výzkumu sexuologů ohledně chování české populace. Proto je zbytečné říkat si věty typu: "Já ale měl partnerek dvacet a začal jsem se sexem už v patnácti!". Nepíšeme o vás, nýbrž o průměrných mužích. Spadáte i vy do krásného průměru?

Bouřlivé vlny mládí

Muž většinou svůj první sex prožije mezi 16. a 18. rokem života. Následuje bouřlivější období, kdy si sexu užívá naplno. Svoboda je mocná a mladému muži dává možnost užít si jak to jen jde. Diskotéky, zábavy, párty a večírky navštěvují hlavně mladí a ne náhodou jsou tato místa tou nejčastější možností, jak se s někým seznámit. Pokud se budete řídit průměrem, můžete se těšit, že za svůj život po sexuální stránce poznáte 12 partnerek. Je třeba také uvést, že největší množství žen potká muž právě v této etapě svého života.

Neměl bych se usadit?

Společenská klišé a biologické hodiny velí průměrnému muži usadit se někdy kolem 30. roku. Drtivá většina mužů ve věku 30 až 35 let už má stálou partnerkou, které se snaží být věrný, a se kterou společně uvažují o dítěti (nebo už jej mají).

Po narození dítěte zodpovědného průměrného muže okolnosti donutí myslet na trochu jiné věci, než na sex.

 • Výzkumy tvrdí, u šesti z 10 novopečených rodičů dochází k výraznému poklesu frekvence sexuálního styku
 • Třetina párů se po narození dítěte začne hádat častěji, než před narozením potomka
 • Celkem 32% mužů a žen navíc tvrdí, že poté, co se jim narodilo dítě, začal pro ně být partner či partnerka méně přitažlivý

V některých případech nemá vůbec cenu lhát si, že se situace zlepší. Průměrný muž se miluje dvakrát do týdne, ale vůbec by mu nevadilo provozovat erotické hrátky častěji. Se svým intimním životem není průměrný muž příliš spokojený a jako zpestření občas poslouží nějaká ta milenka, pozvedající průměrný počet sexuálních partnerek...

 • Muži ve věku 30 - 40 let souloží průměrně dvakrát do týdne
 • Celkem 80% mužů v uvedeném věku musí podniknout první krok, aby k sexu vůbec došlo
 • Třetina mužů je nespokojená se svým sexuálním životem
 • Ze 60% je příčinou nespokojenosti právě nízká frekvence sexuálních styků

Průměrný muž ve věku 30 - 40 myslí na sex devatenáctkrát denně. Mluví se dokonce o tom, že muž na sex denně myslí stejně často, jako na jídlo a až dvakrát častěji, než ženy.

Poklidné období po čtyřicítce

A co průměrného muže čeká po čtyřicítce? Bouřlivé mládí je to tam a průměrný muž se v tomto věku naplno věnuje své práci a rodině. Frekvence sexuálních styků se snižuje a dokonce na sex už ani nemyslí tak často, jako před deseti lety.

Muži ve věku 40 - 49 let mají sex průměrně jednou do týdne.

Sex na sklonku života

Zdá se vám frekvence jednou za týden děsivá? Nebudeme vám nalhávat, že se situace obrátí. Zatímco mezi 40. a 49. rokem se muži milují průměrně jednou týdně, o deset let později už je to jen jednou za měsíc a méně.

Povzbudivou informací však je, že výzkumy hovoří o bohatém sexuálním životě seniorů. Ve věku mezi 60 a 75 lety je sexuálně aktivní celkem polovina seniorů! Překážkou není ani fakt, že 40% mužů v tomto věku má již problémy s erekcí.

Spíte a bydlíte spolu před svatbou? Chyba!

Největší zklamání údajně muži prožívají v okamžiku, kdy zjistí, že období jejich nevázaného života už skončilo a oni jsou nuceni k tomu vést zodpovědnější etapu. Za chybu je podle průzkumů považováno také to, že partneři spolu před svatbou souložili.

Páry, které spolu před svatbou sexuálně nežijí, mají podle výzkumů:

 • 23% pevnější manželství
 • prožívají o 20% větší spokojenost
 • 12% lépe spolu dokáží komunikovat
 • 15% kvalitnější sex

Současné trendy samozřejmě velí něco jiného: je lepší se po všech stránkách poznat před svatbou, než pak po sňatku narazit na problém, který zapříčiní rozvod.

Možná vás stejně tak překvapí také fakt, že výsledky průzkumů nevrhají příliš dobré světlo ani na společné bydlení před svatbou.

Párům, které spolu začnou bydlet ještě před svatbou, hrozí 19% riziko, že se rozvedou!

U párů, které se k sobě nastěhují až po svatbě, je toto riziko sníženo na 10%. Pokud ale zastáváte názor, že je lepší mít společné bydlení ještě před svatbou, nezoufejte. Stejně tak jako vy, partnerský život praktikuje asi 80% Evropanů.

Vyrovnat se s přechodem mezi svobodným životem mladého muže a ženatého zodpovědného otce od rodiny není rozhodně nic jednoduchého. Ani samotné zplození potomka podle průzkumů není zrovna snadné. Muž musí mít se svou ženou v průměru víc jak 100 styků, než jeho partnerka otěhotní. Pokud pár dodržuje průměrnou frekvenci milostných aktů 4x za týden, podaří se jim zplodit dítě přibližně po půl roce snažení. A co Vy? Je pro Vás idea podobně načrtnutého sexuálního života průměrného muže přijatelná nebo disponujete naprosto odlišnými představami?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)