Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok

Existuje určitá spojitost mezi četností sexu a studem z nahoty. Pokud hodíte stud za hlavu, možná si sex užijete častěji a možná taky naopak.

Kdysi jsem v kavárně zaslechla rozhovor dvou žen. Řešily, zda oblékání není špatné, když Bůh stvořil Adama a Evu nahé. Jejich rozhovor mě podnítil k zamyšlení, jestli na té jejich úvaze něco není.

Podle průzkumu společnosti SANEP se 66,4 % českých žen a 36,6 % mužů stydí za své nahé tělo. 54,7 % žen a 23,3 % mužů trápí komplexy ze svého nahého těla. Podíl na vzniku studu mají:

  • Rodiče – rodiče se před dětmi stydí ukazovat nazí. Když spatří dítě pohrávat si s vlastními genitáliemi, cítí, že selhávají ve výchově, a tak mu poznávání svého těla rychle zakážou.
  • Média – v časopisech se otiskují fotky zásadně vyhublých žen. Kvůli tomu má většina lidí zkreslenou představu o zdravých proporcích a stydí se za to, že vypadají jinak.
  • Společenská tabu – také jste od okolí slyšeli nepsané pravidlo, že žena po třicítce nesmí nosit krátké sukně?

Experiment

Představte si, že by mávnutím kouzelného proutku ze světa zmizel veškerý stud z nahoty. Nevytratilo by se s ním i něco velmi důležitého z našeho života? Co třeba sex?

Domluvila jsem se se třemi muži: Tomášem, Honzou a Jardou, že budou doma chodit tři měsíce oblečení a tři měsíce budou doma chodit nazí. Do tohoto experimentu museli zapojit i svoje partnerky. Úkolem mužů bylo, aby si zapisovali do kalendáře každý sexuální styk, který proběhl. Podle záznamů jsme nakonec zjistili, zda můžeme hledat spojitost mezi studem z nahoty a četností sexu.

Tomáš chodí s přítelkyní 2 roky a poslední rok spolu i bydlí. Oba pracují. Podle záznamů měli v prvních třech měsících experimentu průměrně 4 styky týdně. V dalších třech měsících měli styk každý den, někdy dokonce i několikrát denně.

„Nedokážu pochopit, jak se to stalo, že máme tolik sexu. Je pravda, že pokaždé, když přijde Klára z práce a vysvleče se, vzruší mě to. Díky nahotě v domácnosti pro mě mají domácí práce erotický nádech.“

Honza chodí s přítelkyní 4 roky, z toho půl roku žijí spolu. On pracuje, ona studuje. První tři měsíce měli sex v průměru 2 až 3 krát týdně. V dalších třech měsících měli sex jednou za týden až čtrnáct dní.

„Nevím, co na to říct. Ale od té doby, co chodíme doma nazí, přestal jsem chtít sex s Verčou. Kdyby ho nevyžadovala ona, asi by žádný nebyl.“ Jarda je ženatý. S manželkou žije ve společné domácnosti 5 let. On pracuje, ona je na mateřské dovolené. První tři měsíce měli sex v průměru jednou týdně. V dalších třech měsících měli sex 2 až 3 krát týdně.

„Jsem hodně pracovně vytížený, takže kdybych si nepsal čárky, netušil bych, jak často máme se ženou sex. Překvapilo mě, že máme sex častěji. Asi to bude tím, že mám krásnou ženu a častěji si to uvědomuji a tak ji nechci zanedbávat.

Zhodnocení

Tomášovi a Jardovi nahota zlepšila sexuální život. Honzovi nikoliv. Přesto mi vyšlo, že mezi studem z nahoty a četností sexu spojitost je, neboť v případě, že by tu žádná spojitost nebyla, četnost sexu by se takto radikálně neměnila.

Myslíte si, že by se váš sexuální život zlepšil, kdybyste se před partnerem více odhalovali?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)