Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Příběhy

Příběh Lenky: Láká mě sex s jinými muži

Lenka zjistila, že jí lákají jiní muži. Proč ne? Jenže je šťastně vdaná, mají s manželem dítě a spokojený vztah. Nevěra je v rozporu s její morálkou, jenže touha je touha. Jak se v takové situaci rozhodnout?  

Vůbec nevím, co mám dělat. Jsem divná, že mě lákají jiní muži než manžel? O tom, že muži sní o jiných ženách i přesto, že jsou ženatí, slýchám a čtu poměrně dost často. Skoro jako by to bylo normální, že někteří z nich manželce zahnou. Jenže co když se jedná o opačný případ?

Náš vztah trvá od mých 17 let. Byl můj první a já vždycky věřila, že i jediný v životě. Jenže...

Seznámili jsme se na gymplu a pro nás oba to byl první vztah vůbec. Já chodila do prváku, on o rok výš. Celá středoškolská i vysokoškolská studia jsme byli spolu, byli jsme si věrní a měli se rádi. Poté, co jsme dostudovali, jsme měli svatbu a za rok a půl se nám narodila dcerka. Zatímco ostatní se rozcházeli, my drželi spolu a byli jsme šťastní. Nic nám nechybělo.

Je mi 35 let a svému manželovi jsem nikdy nebyla nevěrná. Nikdy jsem nikoho jiného neměla. Jenomže teď jako by mi něco chybělo. Jako by mi ujížděl vlak.

Uvědomila jsem si to úplně náhodou. Jednou, když jsem se vracela autobusem domů z práce, jeli s námi nějací mladí čundráci s batohy, bylo jim asi tak 25 let. Jeden z nich po mně pokukoval, ale ne nijak vyzývavě. Po očku, aby ho ostatní neviděli a jednou se na mě dokonce usmál. Měl kšiltovku a delší tmavě blond vlasy stažené do culíku. Pořád jsem přemýšlela, jak ho oslovit, jak s ním navázat kontakt a dát mu na sebe telefonní číslo. Nic z toho jsem neudělala a když jsem vystoupila z autobusu a oni jeli dál, jen se za mnou ohlédl a usmáli jsme se na sebe. V ten moment jsem si uvědomila, co jsem to za husu. Vždyť mě doma čeká milující manžel a dcerka!

Jenomže od té chvíle jako když se ve mně strhne lavina.

NEDOVEDU SI PŘEDSTAVIT, ŽE UŽ BYCH NIKDY NEMĚLA MÍT SEX S NIKÝM JINÝM NEŽ S MANŽELEM.

Už 18 let spím jenom s ním. Líbí se mi to, ale je to stereotyp. Už vím, kdy má chuť se milovat a kdy touží jen po rychlovce ve sprše. Poznám, kdy na nic nemá náladu a po sexuální stránce ho dokonale znám. Vím přesně, co se mu líbí, jak ho nejlépe uspokojit. Je to sice hezké, ale není v tom žádné dobrodružství, nic nepředvídatelného.

Mám manžela strašně ráda a svou rodinu bych za nic na světě nevyměnila. Ale představa, že už nikdy nebudu mít sex s nikým jiným, je děsivá. Proto by mi vyhovoval milenec, k němuž nic nebudu cítit. Prostě se spolu jen vyspíme.

Asi tak před měsícem jsem si založila profil na seznamce s tím, že jsem uvedla přesně tyto požadavky: žádný vztah, jen nezávazný sex. Ze začátku neodpovídal nikdo, pak se pár mužů ozvalo. Většina se mi podle fotky nelíbila, jen pár by jich stálo za úvahu. Byl mezi nimi i Martin, kluk o 5 let mladší než já, nezadaný, moc pěkný a sympatický. Začali jsme si trochu psát, jenže teď už se na komunikaci s ním těším každý den. Rozumíme si a máme plno společných zájmů. Líbí se mi, ráda bych se s ním sešla, jenže se bojím, že to s ním přeroste v zamilovanost, což ani trochu nechci. Takže vůbec nevím, co mám dělat a jak se zachovat.

Věřím, že plno z vás, kteří můj příběh čtete, jste zažili něco podobného. Na jednu stranu nechcete podvádět milujícího člověka, na druhu stranu po něčem toužíte a představa, že ta touha zůstane nenaplněná, vás sžírá. Jak jste se zachovali? A jak se má člověk zachovat, aby to bylo správné?

Lenka se ocitla v opravdu složité situaci. Kdyby už manžela nemilovala a chtěla od něj odejít, bylo by to jednoduché. Ale ona ho miluje a nechce způsobit krach rodiny, která roky bez problémů fungovala.

Manželství vyžaduje sebeovládání

Pokud je člověk v manželství opravdu šťastný, měl by se učit mít své touhy a choutky pod kontrolou a praktikovat sebeovládání. Představme si misky vah: na jedné straně 18 let spokojeného vztahu, na druhé pár minut povyražení. Naplnění sexuální fantazie by Lenku mohlo stát víc, než by si dokázala představit.

Pokud stojíte o plnohodnotný vztah, jehož síla se nezakládá jen na vratkých sexuálních choutkách a jejich naplnění, ale na citu a lásce, pokud partnera máte skutečně rádi a nechcete ho ztratit, neměli byste to vůbec riskovat. V takovém případě by ani nemělo být těžké se rozhodnout a pochopit, jak je sebeovládání důležité, a že jiná možnost zkrátka není.

Co by se stalo, kdyby Lenka manžela podvedla? Naplnila by sice svoje tajné sny, splnila by si to, o čem snila, ale:

  • riskovala by, že na to manžel přijde, že ji neodpustí, že se s ní rozvede a její šťastná rodina se rozpadne doslova ze dne na den
  • riskovala by, že na to manžel přijde, ale že ji třeba odpustí a zůstane s ní, nicméně jeho důvěra k ní by byla tak silně narušena, že by jejich manželství už nikdy nemělo tak pevné základy, jako doposud
  • riskovala by to, že se se svou nevěrou sama v sobě nikdy nevyrovná, a že (přesto, že by se o tom manžel nikdy nedozvěděl) by svým chováním vážně narušila chod jejich vztahu

Varianta, že by Lenka byla nevěrná a nestalo by se vůbec nic, život by šel prostě tak hladce jako doposud, je totiž hodně nepravděpodobná. Představa, že se Lenka vrhne do víru svých sexuálních fantazií, užije si a ono to časem zmizí, je bohužel neskutečná iluze.

Je totiž dost možné a nezřídka se stává to, že když někdo dá průchod podobným touhám, zahne partnerovi jednou a zjistí, že to tak "jde", může jeho touha zesílit a nabrat na síle. Člověk pak jen těžko udržuje kontrolu nad tím, co dělá. Ač je to k nevíře, stává se to nesmírně často.

Člověk s podobným dilema jako Lenka by se vždy měl rozhodnout tak, aby nikoho nezranil, nepodvedl ani nezradil, a aby se po nějakém čase mohl sám sobě s klidným svědomím podívat do očí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)