Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Příběhy

Rok bez sexu: manžel mě odmítá

Ráda bych se vám svěřila se svým příběhem. S manželem jsme se brali před pěti lety a už předtím jsme spolu osm let chodili a žili. Pro mě to byl úplně první partner a on přede mnou měl jen jednu partnerku. Nikdy jsme spolu žádné problémy neměli, nehádali jsme se, měli k sobě úctu a byli spolu rádi. Sex nikdy mezi námi nebyl nijak žhavý, ale dá se říci, že vše fungovalo dobře, i když už tehdy se nám v posteli líbilo každému něco úplně jiného.

Vše se změnilo přibližně od narození syna, kterému nedávno byl jeden rok. Od té doby jsme se spolu nemilovali a já vůbec netuším proč. Pravdou je, že je teď s dítětem život úplně jiný, už to není taková pohoda jako dřív, já jsem víc nervózní, máme méně peněz, resp. plat má manžel stále stejný, ale výdaje jsou větší a moje mateřská samozřejmě také není žádná sláva. Na byt máme hypotéku a manžel je od rána do večera v práci. Syn je hyperaktivní, vyžaduje spoustu pozornosti a já jsem na konci dne naprosto vyčerpaná, přesto bych aspoň nějakou tělesnou potěchu uvítala. Krom toho jsem po porodu přibrala asi 5 kg a na úpravu vzhledu nezbývá tolik času a ani to už pro mě není tak prioritní.

Kdykoli se o něco pokusím, manžel mě odmítne

Jakýkoli můj pokus o intimní sblížení manžel odmítá, důvod mi není ochoten sdělit a já se strašně trápím. Zašla jsem ke kadeřnici, připravila dobrou večeři, víno, zapálila svíčky. Syn ten večer usnul dřív, a tak byla skvělá příležitost mít chvilku jen pro sebe. Když jsem se ale k manželovi přitulila a naznačila, co bych ráda, jen se na mě otráveně zamračil a sedl si k televizi.

Obecně je málomluvný, je problém s ním řešit i běžné věci, jako koupi žaluzií nebo nového zvonku ke dveřím, a představa, že s ním probírám náš intimní život, je prostě nereálná. Jeho odmítání mě jako ženu strašně ponižuje.

Jinak je vzorným otcem, stará se o nás, syna má moc rád a pokud má volnou chvilku, je s ním. Mě ale jakoby přehlížel, jako bych byla vzduch. Je mi 32 let a manželovi bude 36 let. Myslím, že na život bez sexu jsme vážně ještě trochu mladí.

Olga (32)

Řešení: Problém je jinde než v sexu

  • Vůbec nejideálnější je dopracovat se k hlavnímu problému. Přestože se na první dojem může zdát, že je to právě nesoulad v sexu, jádro problému bude pravděpodobně jinde. Důkazem toho je fakt, že Olga píše, že sex nebyl nijak žhavý ani zpočátku.
  • Většina párů obvykle uzavírá manželství po předchozích sexuálních zkušenostech, což Olga s manželem sice měli, ale "jen" vzájemně, nepočítáme-li předchozí partnerku manžela Olgy. Ne, že by to byla vyloženě chyba, ale v tomto konkrétním případě tenhle fakt nejspíš jen přispívá k celému problému.
  • Olga píše, že problém trvá rok, přibližně od narození syna. Je to však problém sexuální nebo vztahový? Dá se vyčíst, že mezi manžely nedochází k téměř žádným intimnostem, ne jen k pohlavnímu styku, ale k čemukoli. Z toho se dá usuzovat, že problém je ve vztahu, a že sexuální nesoulad je jen důsledkem nesouladu vztahového.
  • Jak vše řešit? Manželé mají tři možnosti. Buď setrvat v takovém vztahu, jakým doposud žijí, kvůli hypotéce, společnému majetku a dceři. Druhá možnost je se rozvést. Třetí je určitě nejcennější, nejefektivnější, ale zároveň také patrně nejtěžší: vyřešit s manželem vztahový problém nebo se o to alespoň pokusit.
  • Základem všeho je komunikace. Přestože je právě komunikace manželova slabina, zkusit by se to každopádně mělo. Bez nátlaku, bez výčitek, bez hádek. Buď sami v soukromí nebo s terapeutem, ale rozhodně se pokusit o vyjasnění problému a společné řešení.

Na život bez milování člověk není mladý ani ve 30, ani ve 40. Na život bez milování člověk totiž není dost mladý nikdy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)