Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Příběhy

Virtuální sex: způsob zábavy nebo skutečná nevěra?

"Je to přece jen pár nevinných vět odeslaných kamsi do neznáma," říkala si Katka v době, kdy na chatu našla jednoho sympatického muže. Bylo jí 32 let, doma měla dvě malé děti a manžela, se kterým už to nefungovalo jako kdysi dávno. Nevinné virtuální laškování pak ale začalo poměrně gradovat. Katka trávila u počítače čím dál víc času a na každý rozhovor se svým virtuálním společníkem se těšila čím dál víc...

Dozví-li se podváděný partner o virtuální nevěře svého protějšku, pokládá ji za skutečnou nevěru. Ta virtuální totiž disponuje všemi atributy reálné nevěry. Přesto jsme častěji ochotni ji odpustit.

Partner je mi virtuálně nevěrný. Co mám dělat?

Faktem je, že virtuální nevěra není ničím výjimečným. Má sladkou chuť a často hořké konce - když se na ni přijde.

Nikdy jsem neměla důvod svého manžela podezírat z nevěry. Po narození druhé dcerky náš sexuální život sice zeslábl, ale rozhodně nevymizel. Všechno mezi námi bylo jako dřív až do té doby, kdy jsem úplně náhodou v jeho mobilu narazila na chat nějaké seznamky. K virtuální nevěře se přiznal bez zatloukání a vše vysvětlil tak, že to bere jako zábavu, jako náhradu za to, že se teď spolu milujeme méně často. Doopravdy nevěrný by mi prý nikdy nebyl!

Pavlína, 34 let

Co dělat, když odhalíte partnerovu virtuální nevěru?

  • Nepanikařit - partner nemusí hned hledat fyzickou nevěru, ale třeba jen náklonnost a porozumění. Může si tímto způsobem jen nahrazovat něco, co mu u vás chybí a zkoušet tak najít východisko z partnerského stereotypu.
  • Nevyčítat - partner se uzavře a o to víc bude hledat porozumění u virtuální partnerky. Zkuste celou věc vnímat jako signál, že vašemu protějšku doma něco chybí.
  • Zeptejte se ho, co ho k tomu vedlo - promluvte si o tom, co mu schází a řekněte i vy jemu, co chybí vám.

Jak si počínat, když to jsem právě já, kdo se dopouští virtuální nevěry?

  • Neztrapňovat se výmluvami - na věty typu "vážně o nic nejde" vám váš partner rozhodně neskočí. Sami víte, že jde. I pokud reálnou nevěru neplánujete, pokud jen hledáte porozumění, hledáte ho u někoho jiného než u svého partnera, což může znamenat problém.
  • Zamyslete se nad tím, proč to děláte - co vám chybí? Opravdu neexistuje možnost, že to, co hledáte, vám váš stálý partner nemůže dát?
  • Nespoléhejte na to, že se partner o ničem nedozví - vždy počítejte s tím, že virtuální nevěra může ovlivnit váš vztah. Zklamete důvěru svého protějšku a ta se znovu získává hodně těžko.Stanovte si priority.
  • Snažte se z virtuální nevěry těžit - zjistěte, co vám chybí a pak svou snahu investujte do znovuoživení vztahu - raději než do virtuální nevěry.

Rozhodně ne vždy skončí virtuální nevěra dobře. Řešení vašich partnerských problémů právě tímhle způsobem je natolik jednoduché a lákavé, že hrozí riziko, že už pak nebudete ochotni věnovat energii pro hledání východiska z partnerských neshod. V tom nejhorším případě může virtuální nevěrník ztratit zájem o svého partnera úplně.

Přesto, že se jedná o virtuální sex - psaný a vyfantazírovaný, má stejné znaky jako reálný sex a tedy i reálná nevěra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)