Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Sex a intimita

3 typy žen, kterým jsou muži nejčastěji nevěrní

Nevěra je snad už nedílnou součásti drtivé většiny vztahů. Ti, kteří se s ní na vlastní kůži nikdy nesetkali, mohou být určitě šťastní, protože se vyhnuli soukromému zemětřesení, ušetřili si velkou bolest a špatnou zkušenost. Přestože se s nevěrou může setkat prakticky kdokoli, byly psychology vybrány určité typy žen, kterým jsou muži nevěrní nejčastěji. Patříte mezi ně zrovna vy?

V žádném případě není naším cílem generalizovat, protože kvůli partnerově nevěře se dnes hroutí i takové ženy, u kterých byste to nikdy nečekali, protože jsou už na první pohled dokonalé.

Stigma z rodiny

Pokud je dítě svědkem nevěry svých rodičů, je dost pravděpodobné, že v dospělosti nevěru zažije na vlastní kůži. Ne, že by pak sami podváděli, ale například nevěra matky může na syna mít natolik vliv, že on sám nikdy žádné ženě nebude schopen věřit, a případná partnerka si pak pod tíhou jeho chování sama najde milence.

A důvody k nevěře? Ty jsou nejrůznější. Od zakomplexovanosti jednoho z partnerů přes odlišné zájmy a nedostatek sexu mezi manželi až po neschopnost jeden druhému naslouchat. Od jakých typů žen se muži nejčastěji odvrací k milenkám?

1. Manželka jako domácí inventář

Jedná se o typ žen, které doma doslova splývají s nábytkem: vždy po ruce, spolehlivé, nikdy nic neodmítající, poslušné, neschopné seberealizace. Muž takovou ženu nepostrádá, protože mu všechno toleruje a je na něj hodná, ovšem zároveň tím ztrácí jeho respekt.

A důvod nevěry? Muž zkouší do jaké míry bude jeho žena loajální, je si jistý, že mu odpustí cokoli.

2. Paní soběstačná

Další typ ženy, který muži nejčastěji podvádí, představují přesný opak té první: příliš schopná, ambiciózní, vydělávající víc peněz než manžel, úspěšná.

Důvod nevěry? Manžel u milenky hledá ztracené sebevědomí, větší pochopení a uznání. Odměnou za rozbité manželství mu je silné afrodisiakum v podobě kapky obdivu od někoho, kdo ho alespoň trochu potřebuje.

3. Včelí královny

Ženy, které mateřství staví nad partnerství, které berou muže jen coby oplodnitele a prostředníka v jejich silné mateřské touze, jsou dalším typem žen, které muži podvádí nejčastěji. Muž má pro ně pouze biologickou hodnotu, podobně jako u včel trubec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)