Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Sex a intimita

Hubněte sexem! Nejefektivnější je orgasmus…

Nejpříjemnější dieta? SEX! S formami diet a způsoby jak zhubnout jako by se roztrhl pytel: paleo dieta, dieta po francouzsku, dieta podle krevních skupin a celá řada dalších způsobů jak se zbavit přebytečných kalorií. Věřte však, že jen málokterá dieta je tak zábavná jako sex.

Máte problém najít si čas na cvičení přes den? Věnujte se poctivé rozcvičce alespoň večer!

 • sex pomáhá předcházet infarktu
 • sex prodlužuje lidem život
 • sex zlepšuje imunitu
 • sex zpomaluje stárnutí pleti

Máte nechuť k sexu právě díky nadváze a ne příliš přitažlivé postavě? Nezoufejte! Vědci totiž zjistili, že tato nechuť zmizí ve chvíli, kdy za sebou vidíte výsledky v podobě ubývajících kil. Při sexu se spalují kalorie a hubne se. Při hubnutí se zase zvyšuje chuť na sex. A kdy můžete očekávat zvýšenou touhu milovat se? Vědci tvrdí, že už po úbytku 0,5 kg! Jak málo stačí ke šťastnějšímu životu! A to rozhodně není všechno. Pravidelný sex má i další atraktivní lákadla!

Při průměrné délce milování 15 minut můžete spálit až 400 kalorií (přibližně stejnou hodnotu spálíte půlhodinkou běhu).

Jaké milostné polohy jsou pro hubnutí nejlepší?

Není poloha jako poloha. Zatímco nejklidnější je údajně poloha z boku vleže, nejnáročnější rozcvičku zažijete v poloze ve stoje.

 • Na koníčka – pro ženu je poloha na koníčka pro hubnutí rozhodně nejefektivnější. Zpevňujete zadeček i stehna. A pokud se chcete zaměřit také na lýtka, otočte se k partnerovi zadečkem!
 • Na stojáka – při poloze ve stoje údajně spálíte největší počet kalorií. Možná se to nezdá, ale poloha ve stoje je poměrně namáhavá. Aby žena vyrovnala výškový deficit, musí při sexu zapojit více svalů.
 • Zezadu – na první dojem se může zdát, že je žena v této poloze podřízená a tudíž pasivní. Není tomu tak. Do hry totiž zapojujete nejen zadeček a nohy, ale také břišní svaly.
 • Klasika – i klasika může mít několik podob. Nejúčinnější pro hubnutí je, když si žena lehne na záda a partner jí zvedne za zadeček až do výše penisu. V určování tempa se můžete střídat.

Spočítejte si kolik kalorií při milostném aktu spálíte!

I v tomto případě platí, že není úkon jako úkon. Zatímco hodinovým líbáním spálíte „jen“ 80 kalorií, nejúčinnější je orgasmus.Líbání: 80 kcal/hodinu  

Už dávno odzvonilo dobám, kdy jste svůj protějšek líbali tak dlouho, až jste se zapomněli nadechnout? Nevadí. I krátké líbání má určitý efekt. Při hodinové líbačce spálíte až 80 kalorií! Pokud k líbání přidáte také petting, počet spálených kalorií navýšíte o 10 kcal.

TIP pro sportovce: zkuste nad partnerem dělat kliky a s každým pohybem směrem dolů se odměňte polibkem. Po půlhodině takového cvičení spálíte až 170 kalorií.

Svlékání: 80 kcal

Svlékání můžete samozřejmě kombinovat s líbáním a spálit tak ještě víc kalorií. Kromě toho je tu také možnost kombinace svlékání a striptýzu…

 • Vzájemným svlékáním spálíte 8 až 10 kcal
 • Svléká-li muž ženě podprsenku pomocí úst, spálí až 80 kcal

Erotická masáž: 80 kcal/hodinu

Pokud je masáž příjemná, hodina uteče jako voda – a s ní i 80 kalorií. Nemluvě o zbavení se bolesti zad, napnutí svalů a bolesti unavených nožek! Faktem je, že většího úbytku dosáhne samozřejmě ten, kdo masáž provádí.

TIP: Víc kalorií spálíte masáží prováděnou ve stoje! Efektní je také střídání rychlé a pomalé masáže.

Vášnivý tanec: 100 kcal/30 minut

Ať jste oblečení nebo se rozhodnete pro kombinaci se svlékáním, trocha vášnivého tance se vždycky hodí.

Orální sex: 100 kcal/30 minut

Je vědecky dokázáno, že při orálním sexu spálíte tolik kalorií, jako kdybyste cvičili v posilově. Jste-li zapálenými sportovci, zkuste orální sex zkombinovat s klikami. Počet spálených kalorií tím navýšíte až o 70 kcal!

Pokud k uspokojení partnera využíváte navíc ruce, navýšíte svůj výkon až o 50 kalorií za půl hodiny.

Pohlavní styk: 150 kcal/hodinu

Pokud máte špatné svědomí z čokoládové tyčinky, kterou jste si dala ke svačině, stačí půlhodinka příjemných radovánek s partnerem a svědomí můžete mít klidné. Čím delší a vášnivější milování, tím víc spálených kalorií. Například rytmické pohyby nahoru a dolů mají hodně vysoký efekt: až 210 spálených kalorií za půl hodiny.

Sténání, vzdychání a další podobné projevy při milování také spalují kalorie! V průměru 15 – 30 kalorií/hodinu.

Orgasmus: 320 kcal

Možná vám to nedává logiku, ale během vyvrcholení, které trvá několik málo vteřin, spálíte víc kalorií než při několikaminutovém milování.

Další pozitivní účinky sexu, o nichž možná nevíte:

 • zlepšuje imunitu
 • je prevencí rakoviny
 • omlazuje
 • snižuje stres
 • je lékem na deprese
 • zlepšuje krevní oběh
 • prodlužuje život – zvláště u mužů, kteří se mu věnují často i v pokročilém věku
 • snižuje riziko rakoviny prostaty u mužů, kteří mají ejakulaci 5x za týden

Tak co, vážení čtenáři, nemáte chuť si "zacvičit"?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)