Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Sex a intimita

Lesbické orgie a skupinový sex: jaký výklad mají naše erotické sny?

Na skryté sexuální touhy poukazují erotické sny mnohem častěji než naše mysl a svědomí. Sny o sexu a erotice mohou pomoci odhalit skryté problémy v sexu. Sexuologové se svých pacientů ptají právě na snové představy, protože jim často pomohou s diagnózou a následnou léčbou některých potíží, u žen například s neschopností dosáhnout při sexu vyvrcholení.

Člověk v průměru prospí víc jak 20 let svého života

Během téhle doby se může setkat s obyčejnými, neobvyklými i s mezím zákona se vymykajícími erotickými sny. U těch nejextravagantnějších snů se pak člověk sám sebe s obavami ptá, zda se nemůže jednat o nějakou úchylku. Vždy je však důležité, aby erotické sny, jenž by v realitě znamenaly rozpor se zákonem, zůstaly vždy jen a pouze snovým prožitkem.

Některé ženy jsou dokonce schopny dosáhnout orgasmu pouze ve snu. Pokud máte podobný problém, zkuste svůj sen přenést do reality a vzpomenout si na něj během masturbace nebo přímo při sexu. Partnerovi o tom však raději neříkejte...

Skupinový sex, lesbické orgie a noční orgasmus

Snad jen málokdy vypovídají erotické sny něco o vaší skryté úchylce. Neobvyklé sexuální praktiky ve vašich snech rozhodně nemohou být pilířem pro stanovení jakékoli diagnózy.

Erotické sny mohou provázet samovolné poluce a noční orgasmy. Jedná se o události, které člověk prožívá většinou v období puberty a týkají se častěji mužů. Není však vůbec žádnou výjimkou, že snový orgastický zážitek prožije žena.

Erotický sen s orgasmem jsem za svůj život prožila asi tak čtyřikrát. Když se to stalo poprvé, byla jsem z toho docela vyjevená. Zdálo se mi, že jsem muž, a že s partou kamarádů znásilňujeme nějakou dívku. Můj orgasmus ve snu se shodoval se skutečným orgasmem. Bylo to zvláštní a strašně příjemné!! Klára, 29 let

Orgasmus ve snu nemusí vůbec značit žádnou poruchu, ale naopak sexuální zdraví - a to jak u mužů, tak u žen. Jakékoli obavy jsou zkrátka ve většině případů naprosto zbytečné. Sexosomie - jakousi výjimkou je sexosomie. Jedná se o druh náměsíčnosti, kdy člověk souloží ve spánku a po probuzení o ničem neví.

Proč se nám zdají erotické sny?

Důvodů může být několik:

 • sen může být reflexe události, kterou jsme prožili
 • sen může značit naše skrytá přání či obavy
 • sen může ovlivnit erotický film, který jsme viděli, popřípadě kniha nebo vyprávění

"Všechny činnosti ve snu mají nějakou spojitost se sexem." Sigmund Freud

... jedná se o poměrně extrémní názor, nicméně Sigmund Freud tvrdil, že erotické sny prozrazují mnoho o naší sexuální povaze. Výklad erotických snů je však trochu složitější. Kupříkladu pokud se vám zdá, že se ve snu dopouštíte nevěry, může to znamenat, že s vaším partnerem nejste po sexuální stránce příliš spokojená. Perverzní erotické sny mohou značit nějakou fobii. Sex s prostitutkou ve snu může předznamenat spokojený rodinný život.

Erotické sny netřeba přeceňovat

Lidem se obecně často zdávají erotické sny s nějakým členem rodiny. V realitě vůbec nemusí jít o perverzi, nýbrž o určité poselství ohledně vztahu k lidem, s nimiž ve snu sex provozujeme. Často to bývají rodiče.

Výklad erotických snů

 • Nahota - nahota ve snu (ať už vaše nebo jiného aktéra) může znamenat, že vy sama se cítíte zranitelná. Například sen o tom, že jdete nahá ulicí a všichni si vás prohlíží může značit váš strach z útoku z venčí, strach z toho, že se na vás provalí něco, co rozhodně nechcete. Naopak sen, kdy se nahá vyvalujete na dece a opalujete se nebo se jen tak radostně oddáváte nahotě doma v soukromí, neznamená nic nepříjemného. Naopak je možné, že jste se nedávno dopracovala k něčemu zásadnímu a teď si ten pocit užíváte.
 • Sex s partnerem - pokud se vám zdá erotický sen, kdy se s partnerem milujete a cítíte se při tom báječně, značí to váš společný harmonický život. Horší je to s těmito sny, které se opakují často a nemáte z nich dobrý dojem. Ty mohou totiž značit, že vám to s partnerem v sexu moc neklape.
 • Nevěra ve snu - nemusí nutně značit vaši touhu vyspat se s někým jiným. Sen o sexu s jiným člověkem může být důsledek toho, že vás partner v poslední době nějak zklamal. Nevěra ve snu je pak jakýmsi trestem za to, že vás zranil. Kromě toho se do snu mohou promítnout i věci a události, o nichž jste si mysleli, že jsou již dávno vyřešené, například byla-li jste před deseti lety zamilovaná do svého spolužáka: citově je tento prožitek dávno pasé, podvědomí si ho však uchovává.
 • Erotický sen o znásilnění - tyto sny obvykle ovládá agrese. Pokud jste násilníkem vy sám/sama, odkazuje vás podobný sen na dominantní roli, kterou si ve vztahu snažíte vydobýt násilím, popřípadě na tendenci manipulovat s ostatními. Jestliže jste ve snu v pozici znásilňované oběti, znamená to naopak, že máte strach z nějaké dominantní osoby, která se vyskytla ve vašem okolí (například šéf, tchýně nebo partnerova ex).
 • Nezvyklé sexuální praktiky - sen o jakýchkoli pro vás neobvyklých sexuálních praktikách (skupinový sex, lesbický sex, sex se zvířetem apod.) může symbolizovat hledání, nejistotu a nespokojenost, popřípadě touhu po změně. Nezoufejte, pokud se vám zdá lesbicky laděný sen. Značí obvykle nějaký zlom ve vašem životě. Sex s ženou ve snu může být také odrazem toho, že jste v poslední době musela jednat dominantně a převzít na sebe úlohu muže.
 • Sex s cizincem - možná chcete do svého života vnést více zážitků a dobrodružství, najít si nové koníčky, přátele, zájmy.
 • Sex se známou osobností - může značit touhu po popularitě, úspěchu a výjimečnosti.
 • Vidíte ve snu prsa - pravděpodobně toužíte po něze a porozumění. Pokud se vám zdá o mužské hrudi, toužíte po klidu a zázemí.
 • Sex se svým ex - pravděpodobně se vám do snu přimíchala minulost, vypořádáváte se s nějakou křivdou nebo se zkrátka jen podvědomě vyrovnáváte s rozchodem.

Trocha statistiky na závěr: Ženám se podle průzkumů erotické sny zdají 4x až 5x za měsíc. Muži jsou na tom o mnoho lépe: erotický sen se jim zdá v průměru každou třetí noc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)