Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Sex a intimita

Nejoblíbenější milostné polohy – díl 1: Zezadu

Milostná poloha zezadu patří mezi tři nejoblíbenější polohy při sexu. V žebříčku oblíbenosti vede jak u mužů, tak u žen a rozhodně se není čemu divit. Pro obě pohlaví je poloha zezadu velmi vzrušující. Penis může proniknout opravdu hluboko a pokud máte správný úhel, perfektně dráždí bod G!

Poloha zezadu: každý ji určitě zná, nicméně malé připomenutí rozhodně nemůže uškodit. Žena klečí na všech čtyřech a špulí zadeček. Muž klečí za ní a přidržuje se partnerčiných boků.

Celou akci má pod palcem muž. Určuje rytmus přirážení a má možnost pozorovat partnerku. Žena je v téhle pozici rozhodně podřízená. Může sice vytvářet protipohyb, ale její možnosti zapojit se do hry jsou spíš minimální.

Zezadu? Nic pro mě!

Tahle poloha určitě nevyhovuje každému. Přesto, že je to jedna z nejčastějších milostných poloh, důvodů, proč se některým lidem nemusí zamlouvat, může být hned několik:

 • chybí oční kontakt – kdo se rád dívá na projevy vášně svého protějšku, na jeho obličej a pohled, toho poloha zezadu asi příliš nenadchne
 • bolest bederní páteře – při poloze zezadu žena špulí zadeček a hodně namáhá bederní páteř, a proto i rychlovka zezadu může být v tomto ohledu nepříjemná až bolestivá
 • rozdílné výšky partnerů – problém nastává, jestliže je žena malá a muž vysoký, vyřešit ho lze tak, že si žena stoupne na schod, stoličku nebo jakoukoli vyvýšenou plochu

Polohu zezadu mám moc ráda, ale má to jednu vadu na kráse: při pronikání se mi do vagíny občas dostane vzduch a když se pak uvolním, vydává to zvuk jako bych „prděla“ vagínou. Partner mě vždycky utěšuje, že je to normální, ale já se stejně vždycky cítím divně. K intimní chvilce mi to teda úplně nesedí :-/ Ilona

Zajímavosti milostné polohy zezadu

 • pokud chce žena prožít skutečně intenzivní rozkoš, měla by dát nohy co nejvíc od sebe, penis tak může proniknout skutečně hluboko
 • při poloze zezadu můžete dosáhnout jak vaginálního, tak klitorálního orgasmu: zatímco do vás partner proniká penisem, vy máte možnost dráždit poštěváček

Ve Francii sex zezadu praktikují jen 4% párů. V České republice sex zezadu pravidelně provozuje 57% párů.

 • poloha zezadu svádí k tvrdšímu sexu a muži mohou snadno ztratit kontrolu, tato poloha vybízí k nadávkám, tahání za vlasy, plácání po zadečku a pobízení
 • existuje mnoho obměn a úhlů průniku, při tom ideálním lze krásně dráždit pod G

Pro koho je sex zezadu přímo ideální?

Poloha zezadu je ideální pro stydlivější ženy, kterým vadí, když je partner při sexu pozoruje. Poloha zezadu vám umožní tuto věc neřešit – partner vám do obličeje vůbec nevidí!

Sex zezadu mají rádi muži, které vzrušuje pohled na ženský zadeček – při žádné jiné poloze se jim nenaskytne krásnější výhled na partnerčino pozadí!

Milování zezadu může více vyhovovat obézním lidem, kterým při jiných polohách překáží velké bříško.

Pokud místo antikoncepce praktikujete přerušovaný styk, je poloha zezadu perfektní, protože partner má možnost včas ejakulovat mimo pochvu.

Poloze zezadu se přezdívá „NEJRYCHLEJŠÍ SEX“. Orgasmu můžete dosáhnout už po pár zásunech.

Co poloha zezadu vypovídá o lidech, kteří ji zbožňují?

Ženy, které mají v oblibě sex zezadu, jsou rády pasivní, jsou spíše submisivní a rády se nechají vést. Láká je tvrdší sex.

Zezadu to mají rády také ženy, které se rády chlubí sexy zadečkem a pěkně tvarovanými stehny. Ženy trpící nízkým sebevědomím kvůli povislým ňadrům nebo velkému bříšku polohu zezadu také vyhledávají, protože při ní zakrývají problematické partie.

Říká se, že sex zezadu často provozují lehčí ženy, protože není tolik intimní, nemusí se muži dívat do tváře a styk není tolik osobní.

Zezadu to nemusí mít zrovna rády ženy, které se nerady ocitají v podřízené roli. Je jim totiž svěřena pouze pasivní role a omezeného pohybu s nulovým očním kontaktem. Žena proto může mít pocit, že je pouze nástrojem pro partnerovo uspokojení.

Zezadu jsem to nikdy nezkoušela a ani zkusit nehodlám. Nechápu, k čemu je sex, který si užívá jen jeden – v tomhle případě muž. Laďka

Poloha zezadu díky razantnosti průniku a možnosti stimulace klitorisu dává ženám možnost prožít skutečně silný orgasmus, zvlášť pokud vhodně nastaví pánev.

Sex zezadu rozhodně není nic pro romantičky.

Muži, kteří se s partnerkou rádi milují zezadu, mají rádi situaci pod kontrolou, jsou rádi pány situace a možná jim ani není úplně cizí drsnější sex. Tito muži jsou obvykle dominantní. Je to totiž právě muž, kdo o všem rozhoduje: o rytmu, rychlosti i hloubce průniku. Cítí se jako vládce, kterému žena klečí u nohou. Má pocit nadvlády a podmanění partnerky.

Polohu zezadu zbožňuju, ale ne proto, že bych se cítil být dominantní. Vzrušuje mě na tom to, že vím, že zezadu to má nejradši moje partnerka. Vidím, jak jí to dělá dobře, můžu se na ni dívat a každý sten slasti je pro mě jako odměna a burcuje mě k tomu, abych jí to udělal co nejlíp. A k tomu pohled na její půlky….no prostě senzace :-) Honza

Je to nejideálnější poloha pro muže, kteří rádi pozorují ženin zadeček a rozevřený konečník. Pouze samotný pohled na pronikající penis a partnerčin análek funguje jako dokonalý stimul!

Poloha zezadu působí lehce perverzně, tvrdě. Je to spíš poloha pro sex než pro milování. Každý si v ní může najít něco zajímavého a to je také důvod, proč je všeobecně tolik oblíbená. Je to velice vášnivá a zároveň primitivní poloha.

Varianty polohy zezadu

Poloha zezadu není nic pro romantiky. Působí animálně a živočišně. Ne nadarmo je jednou z nejznámějších variant polohy zezadu tzv. doggy style neboli „na pejska“.

Klasická verze polohy zezadu

 • Klasika zezadu

  Jedná se o nejznámější variantu milostné polohy zezadu: žena klečí na všech čtyřech, muž klečí za ní, proniká zezadu a drží ji za boky.

 

Na pejska

 • Na pejska

  Žena klečí na všech čtyřech a záda má rovná. Muž klečí za ní a je nahnutý přes její záda s hlavou až k jejím ramenům. Muž pří téhle poloze může dráždit ženě klitoris. Doggy style, to je klasika na západní polokouli. Pokud vezmeme v potaz, že to takhle dělají posvátná zvířata v Indii, připadá nám tahle poloha o to víc animální!

 

 

Poloha zezadu s náklonem

 • Zezadu s náklonem

  Rozdíl oproti klasické poloze zezadu je jen v náklonu těla ženy. Pro ženu je jednoduchá i pohodlná: klekne si na kolena, hlavu a ramena položí na polštář. Muž do ní proniká zezadu, může jí hladit zadeček a kontrolovat hloubku průniku. Penis při této poloze může proniknout opravdu hluboko, a tak by partner měl být opatrný. Hloubku průniku může muž zvýšit tím, že stojí nad ženou a boky má nad její pánví. Žena si v téhle poloze snadno dosáhne na klitoris a může si dopomoci k orgasmu jeho stimulací. Pozici zezadu s náklonem ocení ženy s velkými prsy, kterým při klasickém milování zezadu prsa pleskají o sebe.

 

Poloha zezadu na polštáři

 • Zezadu na polštáři

  Žena při téhle poloze leží a pod boky a bříškem má polštář. Váha těla ženy spočívá na polštáři. Muž leží na ní a proniká zezadu. Může být také opřený o ruce a přirážet pánví. Pro ženu je tato poloha velice pohodlná. Žena může mít nohy od sebe i u sebe. U druhé možnosti je hloubka průniku menší, ale muž zase cítí větší tření.
 • Z boku zezadu

  Ideální poloha pro unavené páry! Oba leží na boku a průnik probíhá zezadu. Žena může zvednout nohu, natočit se tak, že téměř leží na zádech a především má možnost dráždit si klitoris. Další variantou je poloha, kdy žena leží na boku, s pokrčenými nohami u sebe. Muž u ní klečí a proniká z boku – zezadu.

 

 

Poloha "skákání přes kozu"

 • Skákání přes kozu

  Žena klečí s doširoka roztaženýma nohama a předklání se dopředu. Muž „stojí“ nad ní, rukama se opírá o její boky či záda a proniká zezadu. Nad stykem má naprostou kontrolu on.

Zezadu – ideální poloha pro těhotné ženy!

Milování zezadu je ideální pro ženy v pokročilém stupni těhotenství. Bříško je chráněno před mužovými pohyby. Partner by měl být však velice opatrný a kontrolovat hloubku i razanci pronikání. Žena by neměla cítit tlak na děložním čípku nebo děloze.

Poloha zezadu byla jediná, kterou jsem mohla praktikovat ke konci těhotenství. Už od sedmého měsíce jsme to s manželem ani jinak dělat nemohli. Takhle jsem si lehla jen lehce na bříško a hlavu opřela o polštář. Bříško jsem měla chráněné, zadeček byl k dispozici manželovi a užívali jsme si oba vlastně až téměř do posledních dní před porodem. Katka

Poloha zezadu, kdy má žena nohy těsně u sebe, je ideální i pro ženy těsně před porodem. Muž se částečně tře o ženina stehna a hloubka průniku je malá. K vyvrcholení může dojít i mimo pochvu. Pro ženy v pokročilém stádiu těhotenství je tato poloha jako stvořená!

Myšlenky, které ženy nejčastěji napadají při poloze zezadu:

 1. Přidej!
 2. Hlavně mi ty boky neutrhni!
 3. Kdy tě konečně napadne zatahat mě za vlasy?
 4. Jestli se netrefíš už ani v téhle poloze, tak pak už v žádný
 5. Co všechny tak láká na tom análu?
 6. Kdyby tě tak viděla maminka...
 7. Bylo by to fajn, jen kdybych se u toho nebouchala hlavou do zdi
 8. Na záda mi nepadej, ne!!

A co vy, milí čtenáři, jak to máte nejradši?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)