Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Sex a intimita

Neochuzujte se o nejlepší orgasmus, vyzkoušejte masáž prostaty!

Prostata bývá často označována jako mužský bod G. Jedná se o jednu z nejdůležitějších žláz v těle muže. Je uložena v pánvi a její masáž dokáže navodit skutečně intenzivní sexuální prožitek. Kromě toho má masáž prostaty také léčivé účinky. Působí jako prevence proti rakovině prostaty i poruchám erekce.

Přestože masáž prostaty pomáhá k příjemnému psychickému i fyzickému uvolnění a dalším pozitivním účinkům, nesmírné množství mužů stimulaci prostaty odmítá. Řada z nich nic podobného nikdy nevyzkoušela a dráždění prostaty považuje za naprosté tabu. Důvodem může být neochota rozvíjet prožitek z přijímací role nebo se o masáž partnerku stydí požádat či si dokonce myslí, že blažený pocit ze stimulace prostaty rovná se homosexualita.

Co je to prostata?

Velké množství mužů o své prostatě slyšelo pouze v souvislosti s obávanou rakovinou. Matně tuší, že se jedná o útvar kdesi v konečníku, ovšem tím jejich znalosti ohledně prostaty končí.

Přitom právě prostata je společně s penisem a varlaty symbolem mužství. Řídí sexuální život každého muže a má obrovský význam pro milostný život. Poruchy prostaty mají velký vliv na psychiku i zdraví.

Kde je prostata umístěna? Prostatu najdete mezi konečníkem a stydkou kostí, poblíž močové trubice a pod močovým měchýřem. Prostata je snadno dostupná, protože se přímo dotýká stěny konečníku. Sekret prostaty zvyšuje životaschopnost spermií a je součástí ejakulátu.

Velikost prostaty je přibližně stejná jako velikost třešně nebo kaštanu. Jestliže nahmatáte prostatu větších rozměrů, je třeba vyhledat lékaře. Po narození prostata váží přibližně 5 gramů a růst začíná až v období puberty. Hmotnost prostaty dospělého muže se pohybuje mezi 15 až 25 gramy.

Poruchy prostaty

Poruchy prostaty lze snadno rozpoznat nejen při sexu, ale také během močení. Příznakem může být časté, slabé nebo bolestivé močení, časté močení během noci a nebo také nechtěný únik moči.

Při sexu se poruchy prostaty projevují například potížemi s erekcí a ejakulací. Signálem může být krátký dostřik a málo semene, které může také mít neobvyklý zápach a chuť. Při ejakulaci můžete také cítit jen slabé stahy prostaty.

Poruchy prostaty mohou mít nejrůznější příčiny, počínaje psychickými problémy a stresem, přes onemocnění ledvin či močového měchýře až po špatnou životosprávu a nedostatek živin.

Jak na masáž prostaty?

Rozlišujeme dvě základní masáže prostaty:

 • přímá - probíhá přímo přes konečník
 • nepřímá - probíhá jako masáž varlat, resp. místa pod varlaty směrem k análnímu otvoru

Nejpřirozenější prokrvení a masáž prostaty probíhá při sexu.

Jako prevence proti onemocnění prostaty může působit pravidelný sex. Není nutné si pod tímto termínem představovat hned každodenní milostné hrátky. Nemusí být zrovna ideální, stejně tak jako nárazové řádění po dlouhém půstu.

Masáž prostaty rozhodně vyžaduje cvik. Mnoho mužů ji odmítá kvůli nesmyslným předsudkům nebo studu. Při vyzkoušení stimulace prostaty však poznáte, že se jedná o skutečně příjemný a velice intenzivní prožitek.

Masáž prostaty

Muži často místo masáže prostaty volí klasickou masturbaci, protože je jednodušší, přímější a rozšířenější. Pokud vás trápí stud před partnerkou, vyzkoušejte nejdřív masáž prostaty sám. Psychický blok je sice pochopitelný, ale ve zdravém vztahu se jedná o naprosto zbytečnou věc. Pokud vaše partnerka netuší, jak na masáž prostaty, zkuste ji napoprvé trochu navádět a povzbudit.

O masáži prostaty jsem věděla, ale ze všech mých partnerů mě o ni požádal jen jeden. Ostatní téhle metodě buď nedůvěřovali nebo ji totálně zavrhli se slovy „mě nic takového nevzrušuje“. Podle mě je prostata citlivá pro každého muže bez výjimky. Napoprvé jsem měla strach, abych partnera nezranila, ale bylo to zbytečné. Pokud je žena opatrná, je stimulace prostaty opravdu příjemná a o to víc v kombinaci s orálním sexem. Michaela

Jak provádět masáž prostaty?

 1. Stimulace prostaty vyžaduje jistý čas. Ideální poloha je, když si partner lehne na záda, jemně pokrčí nohy v kolenou a roztáhne stehna. Právě v této poloze je totiž prostata nejlépe uvolněná, vystouplá a lze ji snadno nahmatat. Žena může jednou rukou roztáhnout půlky. Důležité je, aby byl muž uvolněný, protože i mírné stažení může způsobit nelibý pocit.
 2. Poté by měla následovat masáž hráze a lubrikace okolí análního otvoru. Použít můžete prakticky jakýkoli lubrikant, nemusí se nutně jednat o anální lubrikační gel. Silikonové gely mají delší kluznost, ovšem nesmí se používat ke zvláčnění silikonových hraček z důvodu poškození povrchu erotické pomůcky.
 3. Následně prstem (ideálně prostředníčkem) pomalu pronikněte do konečníku. Pohyb by měl příjemně klouzat a kopírovat vrchní stěnu, tedy směrem k břichu partnera. Prostatu ucítíte přibližně po zasunutí celého prstu. Špičkou prostředníku nahmatáte kulatou, měkkou plošku, která ze sliznice mírně vyčnívá. Pokud partner leží ve výše zmíněné poloze, nahmatáte prostatu opravdu snadno.
 4. Samotná masáž prostaty by měla probíhat lehce krouživými pohyby bez použití síly či většího tlaku. Pokud použijete silnější stisk, mohlo by to muže bolet a prostata by se mohla stáhnout.

Polohy pro masáž prostaty

Samozřejmě můžete vyzkoušet také další polohy pro masáž prostaty než tu, kdy muž leží na zádech s mírně roztaženými stehny. Někomu například může vyhovovat poloha vsedě s mírně roztaženými stehny a nohami pokrčenými v kolenou.

Někdo zase volí polohu „zezadu“, kdy muž klečí s mírně roztaženými stehny. V takové poloze je ovšem třeba počítat s tím, že prostata směřuje dolů a má tendenci se stahovat. Nemusí to ale tak být pokaždé, některým mužům poloha zezadu může pro masáž prostaty plně vyhovovat.

Než jsem se o masáž prostaty pokusila, vyhledala jsem nějaké informace a postupy na internetu. Kamarádek jsem se na to styděla zeptat a můj přítel už mi nějakou dobu naznačoval, že by se mu to líbilo. Jednou mě při orálním sexu přímo navedl, abych mu zavedla do konečníku prst. Pokud můžu radit, je nejlepší zasunout dovnitř prostředníček až nadoraz a pak dělat pohyb „pojď sem“. Je to trochu jako drnkání na kytaru. Zuzka

Je pro orgasmus nutná stimulace prostaty a penisu zároveň?

Rozhodně ne, protože při intenzivní masáži prostaty může k orgasmu dojít aniž byste se penisu vůbec dotkli.

Muži prožívají orgasmus v okamžiku výronu semene. Vezmeme-li v potaz, že klitoris je vlastně zakrnělý penis, a že prostata je přirovnávána k bodu G, dal by se vaginální orgasmus přirovnat k orgasmu vyvolanému stimulací prostaty.

Přímo u prostaty směrem ke konečníku je zóna, kde semenné váčky ústí do močové trubice. Pokud toto místo intenzivně dráždíte, může dojít k ejakulaci, aniž byste stimulovali penis. Tento prožitek se srovnává s vaginálním orgasmem u žen.

Samozřejmě řada mužů dospěje k orgasmu jen v případě, že současně masturbuje popřípadě že ho žena uspokojuje také orálně.

U konečníku jsem hodně citlivý. Pokud jsem některou ze svých partnerek požádal o dráždění prostaty, s odmítnutím jsem se setkal jen málokdy. Ženy jsou velice ochotné a pro mě to hodně znamená. Nejradši mám, když žena začíná masáž prostaty dlouhými táhlými pohyby po celém povrchu, když pak střídá směry a trochu zvýší tlak. Trvá jen několik málo minut, než dostanu chuť na klasickou masturbaci ústy. Musím říct, že tak silný orgasmus u klasického sexu prostě nezažijete. Přiznám se, že po takovém zážitku bych pro ženu na oplátku udělal fakt cokoli  Mirek

To, že je orgasmus při masáži prostaty mnohem silnější než při klasické souloži, tvrdí nesmírné množství mužů.

Masáž prostaty a homosexualita

Jedná se o jeden z nejčastějších předsudků, co se masáže prostaty týká: pokud se mi líbí masáž prostaty, jsem homosexuál. Toto tvrzení je opravdu hloupost. Stimulace prostaty je příjemná téměř pro všechny muže a s homosexualitou nemá nic společného.

Pro heterosexuála je masáž prostaty pouze jednou z možností, jak si obohatit milostný život, nikoli známkou homosexuality. Je to nesmyslný předsudek. Proč nechtít od erotiky vše, co nám tělo umožňuje, a co je pro nás příjemné?

Masáž prostaty a klystýr

Faktem je, že stimulace prostaty vyvolává pocity nucení na stolici. Ideální v takovém případě je snažit se co nejvíc uvolnit. Jestliže jste se před masáží vyprázdnili, nemusíte mít obavy. Pokud ne, je dobré provést klystýr.

V lékárně můžete koupit jednorázový klystýr, který obvykle používají ženy před porodem. V sexshopech vám nabídnou speciální anální klystýry pro opakované použití. Dobré je se také před masáží prostaty dokonale umýt, nejlépe intimním sprchovým gelem, který je jemný k pokožce i sliznici.

Žena by měla mít čisté ruce, omyté nedráždivým mýdlem. Naprosto nevhodné jsou dlouhé nehty, nemluvě o nalepovacích nehtech, které se mohou během masáže uvolnit a zůstat v konečníku. Není na závadu použít gumové rukavice, i když nepůsbí příliš eroticky.

V klidovém stavu je konečník stažený a poměrně dost citlivý k pronikání, takže může dojít k jemným prasklinkám, které jsou nejen během masáže, ale zejména později, bolestivé. Velice důležité je proto promazání a opatrnost. Anální lubrikační gel je naprostou nezbytností (popřípadě jiný lubrikační gel). Anální gely jsou specifické tím, že mají velice dobrou a dlouhodobou kluznost. Kromě toho mají speciální složení, které obsahuje také desinfekční složky, jež pomáhají oblast konečníku udržet v hygieně.

Erotické pomůcky pro masáž prostaty

Pokud masáž prostaty provádíte poprvé, erotické hračky pro pány do hry nutně zapojovat nemusíte. Ideální je nejdřív probádat terén a po nabytí jistých zkušeností si třeba pohrát s nějakou tou erotickou pomůckou.

Anální dildo

I v případě, že už se cítíte jako pokročilí a dostatečně zkušení pro to, abyste rozjeli hru také s něčím jiným než s prsty, vyzkoušejte zpočátku menší anální pomůcky, například kolíky nebo anální perly.

 • Anální kolíky – obvykle jsou z poddajného gelu nebo silikonu. Měly by mít rozšířenou základnu, která zabrání úplnému vniknutí do konečníku, popřípadě poutko pro snadnější manipulaci. Kónická zakulacená špička zajišťuje snadné proniknutí. Právě anální kolíky patří mezi nejoblíbenější anální pomůcky jak u mužů, tak u žen. Velice oblíbené jsou nafukovací anální kolíky, které můžete nafouknout až uvnitř análu a zvolit si tak velikost, která vám bude vyhovovat.
 • Anální kuličky – popřípadě anální perly. Jedná se o několik kuliček spojených k sobě pevnou stopkou. Jsou plné a často mívají odstupňovanou velikost on nejmenší po největší. Dráždění prostaty análními kuličkami spočívá v zasouvání a vysouvání.
 • Anální dilda – jedná se o nevibrační pomůcky, vyrobené nejčastěji z gelových materiálů nebo silikonu. Anální dilda jsou menší než ty vaginální a mají zúženou špičku bez výrazného žaludu. Alnální dilda mohou mít buď hladký nebo členitý povrch.

Stimulátor prostaty

 • Anální vibrátory – od klasických vibrátorů se liší především rozšířenou základnou a štíhlým žaludem, který umožní snadné proniknutí. K uvolnění análního otvoru lze použít i menší vaginální vibrátory, ovšem pro zásun nejsou příliš vhodné kvůli riziku vklouznutí celého předmětu do konečníku. Pro hrátky ve sprše či vaně jsou ideální vodotěsné anální vibrátory.
 • Masážní pomůcky na prostatu – jedná se o speciální pomůcky určené výhradně pro masáž prostaty. Jsou specifické ergonomickým tvarováním s hladkým povrchem a vibračním motorkem, který dráždí prostatu. Některé masážní vibrátory na prostatu mají také vnější část, určenou pro současnou stimulaci hráze. Jedná se o velice oblíbené pomůcky, které dokáží navodit skutečně intenzivní orgasmus.

Nejenom masáž prostaty, ale jakákoli sexuální technika má své příznivce i odpůrce. Pokud by ve vás pouhá představa stimulace prostaty měla vyvolávat nepříjemné pocity, nemá cenu se k ní nutit. Na druhou stranu by byla škoda se úmyslně ochudit o tak výjimečný zážitek, jaký masáž prostaty skýtá!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)