Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Sex a intimita

Něžně a pomalu aneb jak moc důležitá je předehra

Tvrdí se, že předehra je především doménou žen, kdežto muži se s ní moc dlouho nezatěžují a jdou rychle na věc. Obecně známé také je, že žena se ráda oddává dlouhému orgasmu, kdežto muži raději prožívají orgasmy kratší. Sledujeme-li rozložení sil obou partnerů a především biologické hledisko, tento fakt nás nijak nepřekvapí. Proč ale aspoň občas nezabrousit do vod námi samotnými méně probádaných?

Předehra jako doména žen? Ne vždycky.

Rozhodně není pravdou, že všechny ženy právě dlouhý a něžný sex s předehrou zbožňují. O tom, že je tento mýtus vratký by mohla vyprávět celá řada žen, stejně jako o jejich touze střídat partnery, získávat zkušenosti stále s někým novým nebo o jejich chuti experimentovat.

Ani muži nejsou jen stroje na suchý akt zakončený pětivteřinovým orgasmem. I oni jsou předehry schopní a někteří ji přímo zbožňují. Hovoří o tom i ty nejstarší historické prameny, pojednávající o sexu! A ti, kteří si zarytě myslí, že předehra je dobrá skutečně jen pro něžné pohlaví, ať se nechají svou partnerkou před samotným aktem třeba půl hodiny laskat po celém těle, nic nedělají, jen leží a oddávají se tomu prožitku.

Byť to pro muže bude zcela nové a přesto že v tom nenajdou hlubší zálibu, rozhodně se jedná o zážitek, který stojí za to zkusit.

Co říká evoluční mechanismus?

Z pohledu evoluce má rozdílný prožitek sexu u obou pohlaví svůj jasný smysl.

  • Žena si vybírá partnera, který má peníze, sílu a moc, a který disponuje dobrým genofondem. Přijatelní jsou také partneři, kteří se o její dítě dobře postarají a vůbec nejideálnější je kombinace obou, tedy oplodnění silným a krásným mužem a manželství naopak s někým, kdo se o potomky bude dobře starat.
  • Cílem muže je naopak oplodnit co nejvíc žen, takže pak pro něj nevzniká nutnost se o potomstvo starat.

Z hlediska evoluce je tedy jasné, že muž upřednostňuje krátký sex s krátkým orgasmem a přestože je tento instinkt v mužích stále zakořeněn, nemusí právě tento mechanismus mocné evoluce přinášet vždy radost. Pusťme proto aspoň občas evoluční biologii za hlavu a zkusme se věnovat tomu, po čem prahne naše nitro.

Ochota se mazlit

Co je ze všeho nejdůležitější, je schopnost uvolnit se a přestože to není vůbec těžké, není toho řada mužů schopna, resp. není ochotna, což je každopádně škoda. Přitom jen ležet, nic nedělat a nechat se od partnerky mazlit je už jen ve fázi představ mimořádně příjemná záležitost! Poloha ani způsob, jakým se s vámi žena mazlí, není v této situaci vůbec důležitá. Ať už vám ve vaně po náročném dni mydlí záda a nebo prostě jen v posteli několik minut laská vaše tělo.

Jednou jsem zkoušela manžela na sex naladit předehrou. Nic nedělal, jen ležel a já se mazlila s jeho tělem a bylo mu to očividně příjemné, byť jsem věděla, že předehry moc nemusí. Jenže po několika minutách prostě usnul. Takže si myslím, že muži při sexu potřebují "akci", a ne mazlení. (Iva, 32)

Je to sice zvláštní, ale to, že partner po podobné předehře usne, není vůbec zavrženíhodné. Prostě jsou mu něžné dotyky natolik libé a uklidňující, že ho doslova ukolíbají ke spánku. Dobré je si uvědomit, že na tom není vůbec nic zavrženíhodného! Špatné by bylo mu cokoli vyčítat. I z téhle předehry je nutné odnést si pozitivum, které tkví především v tělesné blízkosti.

Pokud se předehra přehoupne v milování, uvidíte, že budete oba více rozněžnění a připravení na samotný akt.

Vnímejte to, co se partnerovi líbí!

Pokud dá muž partnerce najevo, co se mu líbí, žena to určitě bude vnímat s o to větší intenzitou a předehra v její režii ji bude těšit ještě víc. Souladu v sexu je třeba se učit a vzájemně si naslouchat. S tím souvisí i to, že pokud muž sleduje ženino chování, je schopen odtušit, co se jí líbí, tzn. vnímat které části těla se věnuje a jak dlouho apod.

Přestože evoluce se nikdy nenechá obelstít, nikdy nic nezkazíte občasným experimentem. Co může být příjemnějšího než to, když vám partnerka po namáhavém dni v práci připraví podobnou intimní chvilku?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)