Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok

Slastné zakončení milování a vyvrcholení milostného aktu není u žen tak docela samozřejmé. Až 8 procent žen za svůj život nedosáhne orgasmu ani jednou! Často se za tím neskrývá žádný závažnější problém. Jako rušivý element může působit rozsvícená lampička nebo náhlé zaštěkání psa. Jádro problému může mít ale i závažnější podobu. Nedaří se vám dosáhnout orgasmu? Pojďme se podívat na některé příčiny, které by to mohly způsobit!

Přibližně 50% žen tvrdí, že jsou během milování spokojené i bez dosažení orgasmu. Jestliže má žena harmonický vztah, sex je pro ni potěšením i bez orgasmu. To ale neznamená rezignaci na orgasmus. Vyvrcholení ženám přináší intenzivní pocit lásky a uspokojení.

Jak často ženy dosahují orgasmu?

 • Velmi často, pravidelně - 30%
 • Nikdy - 8%
 • Zřídka - 10 - 30%

8 největších zabijáků orgasmu u žen

 • stres - je dokázáno, že žena, která má psychické problémy a je vystavena stresu, dosahuje mnohem hůře orgasmu. Stačí jen, aby při milování pomyslela na to, co ji zítra čeká v práci a prožitek z milování je ten tam.
 • antikoncepce - říká se, že ženy užívající hormonální antikoncepci, hůře dosahují orgasmu a také méně souloží. Dlouhodobé užívání antikoncepce zhoršuje přirozenou lubrikaci vagíny, což může zapříčinit bolestivější styk a snížení citlivosti.
 • častá masturbace - ženy, které se často uspokojují samy, popřípadě s vibrátorem nebo jinými erotickými pomůckami, navyknou na takový způsob vzrušení natolik, že už je pak jen těžko uspokojí "obyčejný" penis.

 

Už od 13 let jsem si zvykla na masturbaci třením klitorisu. Dnes je mi 25 let a při klasické souloži jsem dosáhla orgasmu jen jednou, v poloze na koníčka, kdy jsem si o partnera silně třela poštěváček. Nevím, zda je to tím, že jsem si zvykla na určitý typ vzrušování. Trochu mi to vadí, ale jiné už to asi nebude. Jitka, 25 let

 • stydlivost - jen málokterá žena je se svým tělem stoprocentně spokojená, a proto obecně ženám vadí rozsvícené světlo při sexu. Vnímají, že partner vidí nedostatky jejich těla, stydí se za ně a dostatečně se neuvolní. Řešením je nechat svítit jen světlo svíčky nebo své tělo zkrášlit nějakým sexy prádélkem.

Měl jsem za svůj život 16 partnerek a u všech bez výjimky jsem narazil na stejný problém: neschopnost odvázat se, oddat se jen tomu prožitku. Proč? Protože řeší kdejaký špek, sex musí provozovat potmě a cenzurují každý zvuk, co při tom vydají. Neuvolní se a to je chyba. Nedivím se pak, že některé ženy nejsou schopny dosáhnout orgasmu vůbec. Milan, 32 let

 • trauma z minulosti - tento problém je trochu závažnějšího rázu, než ty předešlé. Žena může mít problém s dosažením orgasmu kvůli trauma z minulosti, ať už v podobě sexuálního obtěžování, bolestivého pohlavního styku nebo surového zacházení během sexu. V některých případech je dobré vyhledat radu odborníka.
 • správné načasování - při milování by se nemělo hrát na čas. I přesto řada žen touží uspokojit partnera co nejrychleji. Muži obecně dosahují orgasmu rychleji než ženy, a ty kvůli tomu předstírají orgasmus. Mužské ego se nasytí, ale partner je obelhán a žena neuspokojena.
 • partnerova neznalost - myšleno neznalost vás a vašeho těla. Každé ženě dělá dobře něco jiného. Zatímco jedna během milování zbožňuje stimulaci klitorisu, druhé ženě může dráždění poštěváčku vadit. Řešení je snadné: pokud na to váš partner nepřijde sám, řekněte mu, co se vám líbí a co vás nejvíc vzrušuje!

S partnerem už jsme spolu 5 let a stále se v sexu nějak nedokážeme sladit. Já miluji romantiku a on jakoby se se mnou miloval podle příručky - vždy stejné polohy, neustále ty samé pohyby. Hrozně mi vadí, když do mě během předehry zasune prst. Mnohem většího efektu by dosáhl hlazením stehen nebo líbáním na krku. Už jsem mu to několikrát říkala, ale připadá mi, jako kdyby na to vůbec nereagoval. Dana, 27 let

 • když není klid - žena (asi podobně jako muž) má problém uvolnit se ve chvílích, kdy na milostný akt nemá dostatek klidu. Milovat se ve stanu, zatímco venku je slyšet zpěv trampů, pro mnohou z žen asi nebude to pravé. Mnoho klidných situací člověk nezažije ani s dětmi. Pokud jste na "neklidné" situace citlivá, je lepí si milování trochu naplánovat.

Trápí vás problém s dosažením orgasmu? Co ho způsobilo a našla jste nějaké řešení?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)