Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Sex a intimita

Porno jim připadá ohavné a za masturbaci se stydí. Uvažují ženy vůbec zdravě?

O mužské masturbaci se dřív jen šeptalo a o ženské se nemluvilo vůbec. Dnes je situace naštěstí trochu jiná. Mužská masturbace je tématem naprosto otevřeným, muži o ni mluví bez uzardění, ba co víc, s jistou hrdostí, ovšem ženy se za sebe uspokojování stále stydí.

Žijeme v době, kdy se o sexu mluví s otevřeností, kdy se v každém větším městě nachází sex shop, kdy je možné si zcela bez problémů koupit i ty nejbizardnější erotické pomůcky a kdy jsou milostné románky naprosto běžnou doplňkovou aktivitou zadaných jedinců. I přesto žena obvykle odpoví záporně, pokud se jí zeptáte, zda masturbuje. Připadá vám to nelogické? Na první pohled to logiku skutečně postrádá.

Exkurz do minulosti: Železné brnění na penis a protimasturbační pás

Je možné, že v ženách je více zakořeněn stud, který byl uměle vyvoláván ještě relativně nedávno. V 18. století přední odborníci tvrdili, že masturbující člověk má problémy s viděním, sluchem, že masturbace vyvolává šílenství a epileptické záchvaty. Kvůli obavám z onanie se začaly vyrábět nejrůznější zařízení, která měla za úkol onanistu odradit:

  • V roce 1831 byl vyroben postroj z železné tuby pro penis a železných pruhů na varlata
  • Nočním polucím měl zabránit kruh s nádory, vyrobený ještě v roce 1950!!
  • Stephensonův spermatický pás byl vynalezen roku 1876 a skládal se z kapsy pro uložení penisu. Ta se přivázala mezi nohy, čímž byla znemožněna erekce.
  • Pro dívky byl ještě před druhou světovou válkou vyroben protimasturbační pás. Masturbací si dívka údajně mohla do genitálií zavést infekci.

Onanie byla nejen u dívek považována za zlozvyk, který přetrvával až do dospělosti a mohl pak být příčinou nesouladu v pohlavním styku partnerů. Žena si údajně zvykne na masturbaci natolik, že už v dospělosti není schopná přirozeného spojení muže a ženy.

Průzkum: Tvrzení žen se s fakty neshodují

Iva (18): Jednou se dva spolužáci mojí kamarádky zeptali, jestli si to někdy dělá sama. S naprostou samozřejmostí řekla, že ne. Když to na ni přijde, prý je vždycky někdo po ruce. Zároveň ale vím, že lhala.

Ženy se o masturbaci bavit nechtějí nebo ji popírají. Přitom muže ženská masturbace vysoce vzrušuje, a to nejen coby předehra milování, ale i jen pouhá představa masturbující ženy.

Pavel (32): Vzrušuje mě, když si partnerka dráždí při souloži poštěváček a dívat se na to, jak přede mnou masturbuje, je prostě něco úžasného!

Honza (28): Jednou jsem přítelkyni koupil vibrátor a přemluvil ji k tomu, aby přede mnou masturbovala. Nejdřív to pro ni bylo trochu choulostivější, ale pak se tomu naprosto oddala a já už to vzrušení sám nemohl vydržet. Rajcuje mě představa, že si s ním hraje sama, třeba když zrovna nejsem doma.

Zajímalo nás, kolik procent žen a mužů skutečně masturbuje a zjistili jsme, že tvrzení se s fakty vůbec neshoduje (mluvíme-li o ženách).

  • Ve věku 15 až 17 let masturbuje 34% žen a 75% mužů
  • Od 18 do 30 let masturbaci přiznává 64% žen a 83% mužů
  • Po třicítce masturbuje 58% žen a 79% mužů

Žen, které se stydí dotknout svého těla je celá řada. Příčina by mohla vězet ve špatném přístupu k tělu už v ranném dětství, který byl v ženě vybudován nikoli vlastní vinou. Takto "postižená" žena se pak v dospělosti za svůj chtíč stydí a masturbaci, byť ji provádí, zapírá, a nebo se jí snaží neprovádět, což je ještě více nesmyslné. Masturbace je zdravá, prospívá nejen tělu, ale i psychice. Zlepšuje náladu i intimní citlivost a váš partner ji určitě maximálně ocení!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)