Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Sex a intimita

Předehra už není in. Nezdržujte se s ní!

Obecné pravidlo, že ženy milují romantické předehry, se nyní bortí. Muži, kteří se snaží svou partnerku zahrnovat něžnými slůvky, letmými doteky, masáží a žhavými polibky, aby ji naladili na sex, pravděpodobně ztrácí čas. Vědci totiž zjistili, že ženy mnohem víc ocení dobře vybaveného muže, který jí poskytne nezapomenutelný sex!

Slýchávali jsme to ze všech stran: ženy potřebují předehru, aby se správně naladili na samotný milostný akt. Muži naopak předehru opomíjí, protože pro ně není až tak důležitá. Z tohoto důvodu se stávali terčem kritiky žen, byli označováni jako necitlivá stvoření, deroucí se jen za vyvrcholením a svými vlastními potřebami. Vědecké výzkumy prováděné během několika posledních let však naznačují, že se tenhle všeobecně známý fakt začíná měnit.

V nedávné době byl proveden vědecký průzkum, který vedl mimo jiné vědce také sexuolog Petr Weiss, a jehož výsledky byly zveřejněny v magazínu Journal of Sexual Medicine. Do výzkumu bylo zahrnuto víc jak dva tisíce Češek. Výsledek?

Je v podstatě jedno, zda se muž zabývá předehrou. Orgasmus ženy to stejně neovlivní.

Celé roky jsme se domnívali, že předehra ovlivňuje vyvrcholení u žen, že díky ní dosáhnou snáze orgasmu. Nyní se však ukázalo, že mnohem podstatnější roli v dosažení vyvrcholení u žen hraje délka trvání pohlavního styku a kvalita aktu.

Jak délka styku ovlivňuje orgasmus u žen?

Poměrně zásadně. Dá se říci, že čím pohlavní styk trvá déle, tím větší je pravděpodobnost, že žena dosáhne orgasmu.

  • u žen, které se milují 1 - 10 minut, je přibližně 50% pravděpodobnost, že dosáhnou vyvrcholení
  • u žen, které se milují 11 - 20 minut, je 62% pravděpodobnost, že dosáhnou vyvrcholení
  • u žen, které se milují víc jak 20 minut, je 72% pravděpodobnost, že dosáhnou vyvrcholení

A ještě jedno porovnání:

Průměrná česká předehra trvá 15,4 minuty. Průměrný pohlavní styk trvá 16,2 minuty.

Pro mě předehra nikdy důležitá nebyla. Snad jen když jsem se milovala úplně poprvé a bála jsem se toho, co přijde :-) Pro mě je nejdůležitější ta "náplň" milování - jak intenzivně to prožívám a jak moc se mi akt líbí. To mi utkví v paměti víc než předehra a dokonce i víc než samotný orgasmus. Romana L.

Vědecké výzkumy na mě asi nějak neplatí... Orgasmu během milování dosáhnu málokdy, pokud mě partner předtím neuspokojuje orálně. Vždy se na "opravdový" sex potřebuji nějak naladit. Michaela N.

Jednou jsem chodil s moc milou holkou, působila tak strašně křehce a romanticky, že jsem se bál jít do něčeho po hlavě. Dával jsem si na čas a k prvnímu milování došlo asi tak po 3 měsících chození (bylo mně 22 a jí 19). Byl jsem si jistý, že tahle holka bude chtít dlouhou předehru, tak jsem připravil večeři při svíčkách, erotickou masáž a pak se s ní dlouho mazlil, věnoval jí čas na přípravu. A ona mi během té úžasné předehry pošeptala do ucha: "Tak už mi ho tam konečně vraž!" Byl jsem z toho trochu v šoku. Ženy asi předehře vážně nepřikládají tak velkou váhu, jak se všude píše. Milan H.

Na velikosti záleží

Před sedmi lety byl proveden vědecký výzkum, na základě něhož bylo zjištěno, že pro ženy je víc než předehra důležitější nejen délka aktu, ale také velikost partnerova penisu.

1/3 žen uvedla, že lépe dosáhne orgasmu s partnerem, který má penis delší jak 15 cm

Tvrzení, že "na velikosti nezáleží", je nejspíš jen chlácholivým výmyslem mužů s menší výbavou...

Předehra na sociálních sítích

Dalším zvláštním poznatkem je to, že předehra se postupem doby odehrává přes SMS a sociální sítě. Jistě nejeden z vás s tím má nějakou zkušenost. Anonymita internetu a mobilu dovolí popustit uzdu stydlivosti a napsat za pár minut víc odvážnějších věcí, než bychom si byli schopni osobně říct za několik týdnů.

Přes seznamku jsem se kdysi seznámila s jedním fajn klukem. Psali jsme si asi tak měsíc, moc jsme si rozuměli a nakonec přišla řeč taky na intimní věci. Rozhovory přes FB jsme toho o sobě po sexuální stránce zjistili strašně moc. Po měsíci psaní jsme se poprvé sešli, hned se políbili, strávili spolu celý den a nakonec i noc. Toho bych s klukem, kterého vidím poprvé v životě jinak nebyla schopná. Zuzka Č.

Předehru si nesmírné množství párů odbude na sociálních sítích a pak jde rovnou na věc. Je otázkou, zda je to dobře či špatně. Fakt, že to tak je, každopádně nelze popřít.

  • Až 80% žen přiznává, že jsou po posílání erotických SMS a zpráv na chatu sociálních sítí naladěny na sexuální vlnu a k sexu pak taky mnohem více otevřené.
  • Přibližně 60% mužů tento fakt již zjistila a tvrdí, že milostné zprávy přes sociální sítě využívá k tomu, aby ženu dostali rychleji do postele.

Zastánci starého dobrého svádění tvrdí, že se ze světa vytrácí intimita. Druhý tábor zase říká, že je nyní sexuální život mnohem svobodnější a otevřenější, což je určitě dobře.

Jak se zdá, důležitost předehry se u žen s postupem doby pomalu vytrácí. Potřeba dotyků, polibků a mazlení před samotným stykem se zužuje. Pozor! Neznamená to však, že mazlení po milování je na tom stejně. Zatímco muži po sexu rádi usínají, ženy touží po intimitě a mazlení.

Jeden z dalších vědeckých výzkumů potvrdil, že mazlení po sexu je pro ženy mnohem důležitější než sebekrásnější předehra.

A shrnutí na závěr? Muži s delším penisem u žen vedou. Pokud vás však příroda v tomto smyslu příliš neobdařila, nezoufejte. Nevyhovující výbavu máte možnost nahradit flirtem na facebooku, dlouhým výživným milováním a dohrou v podobě šimrání na šíji!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)