Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Sex a intimita

Role zvuků při sexu aneb Proč jsme někdy hlasitější?

Vládlo parné léto a okna všech bytů v domě byla otevřená dokořán. Nevím co přesně mě krátce po jedné ráno probudilo, ale ještě než jsem stačila opět propadnout do spánku, uslyšela jsem z jakéhosi bytu nade mnou ženské sténání doprovázející vysoký stupeň vzrušení. Táhlé steny střídaly výkřiky slasti a tlumené skřípání nábytku. Pro všechny kolem poměrně otravný zvuk, zvlášť v tuto hodinu, mě donutil si uvědomit, že i já jsem jen bytost občas rozvášněná sexem tak, že své vlastní zvuky prostě přestávám vnímat.

Vzpomněla jsem si, jak mi kdysi jeden známý říkal, že si myslí, že by se při sexu neměly vyluzovat vůbec žádné zvuky, natož pak mluvit, nedej Bože konverzovat. Některé ženy si dokonce po aktu zkoušejí vybavit, jestli nebyly příliš hlasité, jestli zvuky, které při tom vydávaly, byly ještě v normě nebo už trochu "přes čáru".

Muži se hlasitějších projevů při aktu zdržují. Proč?

Jednou jsem měla vztah s mužem, který při sexu vyžadoval úplné ticho. Sama při milostném aktu sténám řekla bych decentně, jsem zvyklá se partnera dotýkat, zkrátka nic, co by (aspoň podle mě) nějak vybočovalo z normy. On mě ale jednou při klasické poloze chytil obě ruce a řekl: "Přestaň se hýbat a zkus mlčet, prosím tě!" Jinou polohu odmítal. Brzy jsme se rozešli.

Celé řadě žen vyhovuje, když jejich partner při souloži mlčí, ale obecně to ženám spíše vadí. Problém je především v tom, že nevidí přímou odezvu na svůj vlastní výkon, nedokáží odhadnout, zda se to partnerovi líbí nebo ne a erekce kolikrát není vždy dostatečnou odpovědí. Žena si pak není jistá a ztrácí sebevědomí, protože si absenci partnerovy vokalizace při sexu vysvětluje jako své vlastní selhání.

Některé jsou potichu a snaží se své sténání utlumit. Jiné úpí, vyluzují zvuky podobné naříkání, někdy takřka k nerozeznání od zvířecích projevů.

... tak nějak popisují ženskou vokalizaci při sexu muži. Pravdou je, že jen málokterému z nich partnerčino vzdychání během milování vadí. Naopak je považují za dobré zhodnocení svého vlastního výkonu.

Odpověď na otázku proč se muži při sexu hlasově neprojevují bychom mohli najít v živočišné říši.

Samičky primátů používají hlasitý projev při aktu jako návnadu pro další samce

Je jisté, že i další samičky primátů se hlasově projevují během milostného aktu. Kopulační zvuky samiček paviánů mají upozorňovat na to, že má samice ovulaci a krom toho chtějí zvýraznit postavení samce, který s ní zrovna akt provádí. Tím se zvyšuje jeho postavení ve smečce. Především ale mají zvuky samičky přilákat další samce, ovšem děje se tak jen u promiskuitnějších druhů živočichů. Samice monogamějších druhů se údajně při aktu až tak vyzývavě neprojevují.

Představte si situaci, kdy po ulici jde parta lidí (mužů i žen) a z otevřeného okna je slyšet milostné vzdechy. Pro ostatní ženy venku budou jistě obtěžující, ale na muže mohou skutečně působit jako vábivé až vzrušující.

Souvisí hlasité projevy s orgasmem? Málokdy!

Podle názoru jedné skupiny mužů souvisí ženino sténání při sexu s intenzitou vzrušení, takže by mělo při orgasmu být nejhlasitější. Druhá polovina mužů zase není schopna poznat, zda žena orgasmus prožila, byť předvádí hotovou vokalizační show. I když se na to na první pohled nemusí tak jevit, mnohem blíže pravdě je právě druhá skupina mužů. Ženské vzdechy při milování odkazují na různé skutečnosti, ovšem orgasmus to často není.

Bylo zjištěno, že se ženy projevují při sexu hlasitě také z těchto důvodů:

  • Úleva od nudy
  • Úleva od bolesti při sexu
  • Urychlení partnerova vyvrcholení
  • Povzbuzení partnerova sebevědomí
  • Naznačení partnerovi, co je ženě příjemné

Jestliže má být milování partem pro oba, měli by se oba snažit dávat najevo, co je jim libé. Faktem je, že se v tomto ohledu "snaží" spíše něžné pohlaví, a že řada mužů hlasové projevy při aktu omezí na neidentifikovatelné zahekání na samém konci. Samozřejmě není cílem cokoli předstírat a snažit se o vydávání vzdechů, které jsou hrané a k přirozenosti mají daleko. Jde o to být s partnerkou ve stejném rozpoložení a větším souladu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)