Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Sex a intimita

S.O.S. signály, že vašemu tělu chybí sex

Nemůže být vůbec sporu o tom, že sex je nutnost našeho těla, založená na dvou základních pudech každé lidské bytosti: tendence socializace a reprodukce. Rozmnožování je nejzákladnější biologicky daná potřeba nutná pro zachování rodu. Socializace je zase potřebná pro udržení spolupráce s těmi, kteří nám jsou blízcí. Když vašemu tělu chybí sex, začne vysílat varovné signály. Povíme vám které to jsou, a že není radno je přehlížet.

Nedostatkem sexu trpí až 1/3 mužů. Víc jak polovina lidí by ráda měla sex častěji, než má.

Jak vaše tělo reaguje na nedostatek sexu?

  • jste nervózní, přecitlivělí a podráždění
  • bolí vás hlava, trápí vás migréna, jste psychicky nestabilní a trpíte úzkostmi
  • cítíte frustraci a trvalý stres, který nedokážete odůvodnit
  • k partnerovi cítíte rozporuplné emoce, často hněv
  • častěji než obvykle myslíte na sex
  • zdají se vám erotické sny

Při sexu naše tělo produkuje endorfin, hormon, který způsobuje, že máme dobrou náladu a pozitivní myšlení. Pokud jste tedy se svým sexuálním životem spokojení, projevuje se to na vaší dobré náladě, psychickém i duševním zdraví.

Nejjednodušším způsobem jak řešit nedostatek sexu je masturbace. Při dostatečné onanii člověk netrpí nedostatkem sexu, jen nedostatkem fyzického kontaktu. Radim Uzel

Na každého však masturbace neúčinkuje stejně, každý člověk je stavěný trochu jinak. Navíc byla onanie dlouhou dobu tabuizované téma, a tak ji ještě dnes spousta lidí považuje za cosi zvrhlého.

Známky toho, že vám chybí sex

Možná se vám to bude zdát nereálné, ale vaše tělo skutečně dokáže reagovat na nedostatek sexu. Vysílá jakési S.O.S. signály, kterými vás nabádá k fyzickému kontaktu s partnerem. Jaké jsou příznaky toho, že vaše tělo sexuálně strádá?

Příznak č. 1: Únava

Člověk bez sexu působí unaveně a také se tak cítí. Jedná se o následek nedostatku oxytocinu, přirozeného hormonu štěstí, který se do krve uvolňuje při orgasmu. Důsledkem mohou být také poruchy spánku.

Příznak č. 2: Vypadáte starší

Zvlášť u žen má nedostatek sexu za následek, že vypadají starší než ve skutečnosti jsou. Při sexuálním styku tělo produkuje kolagen, díky němuž je pokožka hedvábně hladká. Pokud se ho nedostává (sexu i kolagenu), pokožka a s ní i váš vzhled stárne.

Příznak č. 3: Potíže s akné

Kožní problémy jsou nejen důsledkem nedostatku sexu, ale celkově špatné a negativní nálady, která přetrvává příliš dlouho. Pleť je jakýmsi zrcadlem naší duše. Člověk, který delší dobu nemá sex, má větší sklony ke kožním zánětům a akné. Příčinou je hormon progesteron, který je produkován během sexu, a který pomáhá omezovat výskyt akné a jiných potíží s pletí.

Příznak č. 4: Migréna a bolest hlavy

Bolest hlavy bývá častá výmluva žen, které nemají chuť na sex, ovšem právě sex nás bolesti hlavy dokáže zbavit. Je to paradoxní, leč pravdivé. Estrogen a oxytocin jsou hormony, které zmírňují či zcela odstraňují bolest, a jejichž produkce souvisí se sexuálním aktem.

Často trpím migrénami a bolestmi hlavy. V takovém stavu se mi přirozeně do milování zrovna moc nechce, ale zjistila jsem, že když se "přemůžu" a pomiluji se s manželem, bolest částečně nebo úplně odezní. Sex je pro mě jakýmsi lékem na migrénu. Kačka H.

Příznak č. 5: Špatná imunita

Nedostatek sexu může mít za následek také špatnou imunitu. Pravidelný intimní styk totiž zvyšuje množství antivirových látek v těle až o 30%!

Příznak č. 6: Problémy s pamětí

Nejedná se o nic patologického. Jdete třeba do obchodu pro máslo a cestou zapomenete, pro co jste se tam vydala. Zapomnětlivost může mít celou řadu příčin. A jednou z nich může být právě nedostatek sexu.

Díky pravidelnému sexu můžete být chytřejší. Při sexu je totiž aktivně zapojen i mozek, který vylučuje prolaktin, který způsobuje tvorbu nových kmenových buněk a neuronů.

Budete-li se milovat kolem 8. hodiny ranní, budete mít bystřejší mysl po celý den!

Příznak č. 7: Nízké sebevědomí

Díky dostatku sexu a spokojenému intimnímu životu máme obvykle také dostatek laskání, lichotek, obdivu...a ty nám pomáhají zvyšovat sebevědomí. Pokud nám obdiv chybí, sebevědomí se zákonitě snižuje.

Jak lidé nejčastěji řeší nedostatek sexu?

  • 46% masturbací
  • 31% jinou činností, například koníčkem, sportem nebo prací
  • 13% nevěrou
  • 10% nijak

Sex 2x do týdne funguje jako prevence proti rýmě a nachlazení!

A v neposlední řadě: pravidelný sex upevňuje vztah. Výzkumy dokazují, že kvalitní sex je základním předpokladem pro štěstí ve vztahu.

A jak nedostatek sexu působí na vás?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)