Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Sex a intimita

Sex a jeho premiéry aneb co všechno je v sexu poprvé?

Sex hraje v životě člověka obrovskou roli, a tak na svoje "poprvé" asi nikdo nezapomíná. První sex vůbec je samozřejmě jenom jeden a ať už špatný nebo dobrý, vždycky je nezapomenutelný. Sex má však několik dalších premiér, na které člověk taky asi jen těžko může zapomenout. Pojďte s námi zkusit zavzpomínat na všechna svá poprvé, popřípadě nahlédnout do toho, co vás (možná) ještě v sexu čeká!

První sex - ztráta panenství/panictví

Zdá se vám, že je dnešní mládež k sexu obecně mnohem otevřenější než předchozí generace? Opak je pravdou. Obavy ze ztráty panenství/panictví trápí všechny bez rozdílu věku, trápil naše babičky a obavy z něj budou mít i naše vnoučata.

  • 48% dívek prožije svůj první sex mezi 16. a 17. rokem
  • mezi 16. a 17. rokem svůj první sex prožije pouze 1/3 mužů

Ano, muži jsou trochu zdrženlivější. Strach z prvního sexu mají však obě pohlaví. U žen jsou spojeny s bolestí při prvním proniknutí a mohou vést až k vaginismu, poruše křečovitého stažení svalstva poševního vchodu. Pánům zase nedá spát předčasná ejakulace nebo ztráta erekce a tudíž selhání.

Můj první sex byl nádherný. Prožila jsem ho s někým, koho jsem milovala, a s nímž jsem pak chodila celých 6 let. Bylo nám oběma 17 a poprvé to bylo pro nás oba. Bolest jsem necítila vůbec žádnou, i když jsem měla hodně velké obavy. Vím, že řada lidí "to" chce mít co nejdřív za sebou, podle mě je ideální zažít první sex s někým, koho člověk miluje. Katka, 27 let

První sex s novým milencem

Úplné poprvé už máte za sebou, a tak si trochu víc věříte. Už víte, co sex obnáší a něco jste se naučili. Muži jsou obvykle vzrušení a vrhli by se na sex hned, ovšem nechtějí, aby působili dojmem, že myslí jen na jedno. Žena zase čeká na první krok muže, i když by třeba sama chtěla, jenže co by si pak o ní pomyslel, že? V současné době je zcela běžné, že první sex s novým partnerem proběhne už na 1. nebo 2. schůzce.

Jestliže se muž pokusí o sex hned na první schůzce a žena ho odmítne, je velice pravděpodobné, že k sexu mezi nimi už nedojde nikdy. Muž se totiž projevil jako nevhodný k reprodukci. Navíc ženu nedokázal přesvědčit, což může znamenat, že se jí nelíbil a takový vztah obvykle nemá budoucnost.

Trápí vás, že jste se nechali unést a vyspali se s někým už na prvním rande? Trápíte se zbytečně. Neexistuje "dobře" a "špatně". Pokud jste to tak cítili oba, pak je to dobře!

První sex se svým ex

Statistiky tvrdí, že 50% manželství končí rozchodem. Nemusíme samozřejmě nutně mluvit jen o manželství, protože rozchod s partnerem zažila drtivá většina z nás. Není to nic příjemného, ale věřte, že pak vás čeká ráj na zemi!

Nikdy jsem nezažil lepší milování než po rozchodu. Cítil jsem se svobodnější, navíc jsem za sebou měl několik zkušeností, byl jsem si jistější a měl sebevědomí. Myslím, že první sex s mou ex-přítelkyní byl nejkrásnější právě po rozchodu. Bylo to sice jen vzplanutí, oba už dnes máme jiné partnery, ale tehdy to prostě byla síla! Pavel, 32 let

... a podobně mluví celá řada rozvedených nebo opět nezadaných lidí. Už to nejsou žádní zajíčci, nemusí je trápit žádné závazky ani úvahy o tom, zda selžou nebo ne. Navíc se mohu chlubit devízou v podobě předchozích zkušeností.

První sex po porodu

Někdo mi kdysi říkal, že "dítě je přirozeným završením každého zdravého vztahu". Ač se s tímhle tvrzením nemusí ztotožňovat každý, něco na něm určitě je. V každém případě se po narození dítěte všechno změní - i sex.

Žena se nejdřív samozřejmě musí zotavit z následků porodu a pak taky mezi večerním koupáním a kojením už nezbývá chuť, síla a ani čas na žádné něžnosti. Navíc pokud žena kojí, vylučuje do těla prolaktin, díky kterému se v jejím těle tvoří mléko, ovšem zároveň se snižuje její sexuální apetit. A muž musí čekat...

Všechno chce čas a dokud žena sama neřekne "ano", nemá cenu na ni tlačit.

Zažila jsem hodně náročný porod a z prvního sexu po porodu jsem měla dost velký strach - především samozřejmě z bolesti. Nakonec bylo vše perfektní. Milovali jsme se zhruba po skončení šestinedělí, kdy už jsem se cítila být fit. Manžel byl nesmírně ohleduplný a trpělivý a já si připadala, jako by to mezi námi bylo úplně poprvé. Mirka, 33 let

Podobně svůj první sex po porodu popisuje celá řada žen. Několika týdenní (někdy třeba i víc jak měsíční) abstinence má za následek to, že se na sex po porodu těšíte oba. A strach? Ten k tomu patří, ale obvykle je zbytečný!

První sex v důchodu

A jsme ve finále...

Přesto, že s věkem postupně klesá hladina pohlavních hormonů a touha na sex se vytrácí, rozhodně to neznamená, že lidé v důchodu žijí v celibátu. Sex v důchodu obvykle provází potíže s erekcí. Trpí jí především muži dříve narození a rozhodně to není nic, za co by se museli stydět. Problémy s erekcí má i řada mladých mužů na celém světě. Potěšující je, že většinu příčin poruchy erekce lze buď zmírnit nebo zcela odstranit.

Sex v důchodu už asi není tolik bouřlivý a dravý, zato neztrácí nic ze své síly a procítěnosti. Možná byste se divili, kolik partnerů důchodového věku vyzkouší nové polohy a erotické pomůcky!

Jednoduše řečeno: i v pokročilém věku se máte na co těšit!

Na jaká "poprvé v sexu" vzpomínáte Vy?

Mně se do paměti zapsal první sex se špatným milencem. Bylo to asi na třetí schůzce, byl strašně pozorný, chytrý a milý...ale v posteli katastrofa! Celou dobu působil jako pilný školák, který se horlivě snaží splnit každý úkol svědomitě a do detailu...ale efekt žádný. Nakonec ze vztahu nic nebylo, i když mi (až na ten sex) byl opravdu hodně sympatický. Lucka, 31 let

Pro mě je to první sex na veřejnosti. Neměli jsme se tehdy se svou holkou kde sejít, do hotelu se nám nechtělo, a tak jsme se na sebe vrhli na louce poblíž chatové oblasti. Kdokoli, kdo by zrovna vykoukl z okna, nás mohl vidět, ale to nám bylo fuk. I přes nervozitu jsme si to strašně užili. Milování na veřejnosti jsem pak zažil mockrát, ale to poprvé bylo nejlepší :-) Martin, 29 let

Já hodně vzpomínám na svůj první sex ve třech. Byli jsme dva kluci a jedna holka. Nevím, jestli bych to chtěl ještě někdy zkoušet, nejspíš ne. Ale neznamená to, že by se mi to nelíbilo. Zkrátka zkušenost. Hodně mě od té doby láká vyzkoušet sex se dvěma dívkami, ale mám už několik let partnerku, která by s tím asi nesouhlasila, takže si to radši nechávám pro sebe. Jinak pokud bych si měl vybrat - stálou přítelkyni a nebo sex se dvěma dívkami, rozhodně beru první možnost. Ondra, 34 let

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)