Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Sex a intimita

Společný orgasmus - jak dosáhnout vzácné shody?

Vlnící se vzájemně propletená těla, zmítaná slastí, která se v jednom okamžiku protnou ve společném orgasmu je obraz jednoho z nejkrásnějších momentů milování. Orgasmus je tím nejsilnějším vyvrcholením splynutí dvou těl a je-li navíc společný, můžeme mluvit o shodě navýsost vzácné. Partnerům se naskytne snad jen málokdy (pokud vůbec).

Fakta o orgasmu

Celkem 75% mužů dosahuje během sexu orgasmu, kdežto u žen je to pouhých 30%. Poměrně velký rozdíl je i v délce prožitku vyvrcholení: muži ho prožívají 5 - 10 vteřin, kdežto žena až 15 vteřin. Snadným vzorcem si lze spočítat, že šance na společný orgasmus se partnerům nenaskýtá každý den, ovšem není ničím neuskutečnitelným.

Jak dosáhnout společného orgasmu?

Tvrdit, že existuje jakýkoli návod na společný orgasmus by určitě bylo naprosto scestné. Tento cenný moment záleží na celé řadě faktorů, které lze ovlivnit jen těžko. Které to jsou?

  1. Zapomeňte na pokusy o oddálení vlastního orgasmu, protože obvykle nefungují. Moment nejvyššího vzrušení rozhodně nelze ovládat snadno.
  2. Vyberte si pro milování vhodnou polohu. Přední strana poševní je stimulována především u polohy na koníčka nebo zezadu.
  3. Ženě hodně pomůže stimulace klitorisu před samotnou souloží nebo během ní. Navodí se tak orgastický reflex.
  4. Pomocníkem pro dosažení společného orgasmu může být vibrátor, kterým si partnerka během milování dráždí klitoris, mění intenzitu vibrací a mírně tak urychlí a zintenzívní pocit vzrušení.
  5. Důležité je navození příjemné atmosféry, předehry a souladu.

Zkušenosti a tipy

Katka (28): Sice to zní neskutečně, ale se svým současným partnerem prožíváme společný orgasmus téměř během každého milování. Musím ale přiznat, že jeho zásluhou. Dokáže své vyvrcholení jemně pozdržet a počkat na mě, navíc spolu jsme už 5 let, takže si myslím, že je to způsobeno i celkovým souladem v milování.

Patrik (36): Obvykle dosahuji orgasmu dřív, než moje partnerka, což mi popravdě řečeno trochu kazí můj vlastní prožitek. Pokud má i ona dosáhnout orgasmu, musím ji ještě před souloží dráždit orálně. Dosáhnout společného vyvrcholení se nám ale podařilo opravdu jen výjimečně.

Radka (26): Společného orgasmu s přítelem dosáhneme jen "ve druhém kole". Vzrušení lze totiž mnohem lépe kontrolovat a navíc jsem při druhém milování nesrovnatelně citlivější!

Michaela (33): Myslím, že společný orgasmus je těžký mýtus, podobně jako dohady o velikostech penisu. Nikdy jsem ho neprožila a ti, co tvrdí, že ano, si podle mě něco nalhávají. Tak vzácného okamžiku lze dosáhnout snad jen nepřirozenou cestou, a orgasmus by přece měl být naopak přirozený, spontánní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)