Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Sex a intimita

STATISTIKA: Češi stále častěji nakupují erotické pomůcky. Které to jsou?

Zejména během posledních pěti let se změnil přístup Čechů k erotickým pomůckám. Zatímco před osmi lety se ještě řešily otázky typu "mít či nemít doma vibrátor?", dnes je to jasné.

Češi vnímají erotické pomůcky jako naprosto přirozenou součást svého intimního života. V roce 2015 vzrostla poptávka po erotických pomůckách oproti roku 2014 o 20%! Jaké erotické pomůcky Češi rádi nakupují a jak se liší psychologie nakupování podle pohlaví a věku? Češi nakupují erotické pomůcky obecně čím dál více, ovšem studu se zbavují pomaleji. Nejčastěji objednávají z erotických e-shopů, a to přes mobil, tedy co nejvíc anonymně.

Nákupní chování mužů a žen

Styl nakupování mužů a žen se poměrně zásadně liší. Muži nakupují především erotické pomůcky, které využijí při společných hrátkách s partnerkou, popřípadě jako erotický dárek pro partnerku. Ženy naopak dávají přednost erotickým pomůckám, které využijí samy.

U mužů hraje při nakupování největší roli jasný popisek. Erotické pomůcky musí disponovat nejen hezkým designem, ale především praktičností. Muži nejvíce oceňují kvalitní popisek zboží, výčet parametrů a přednosti produktu. Ženy se v nákupech erotických pomůcek řídí hlavně doporučením a zaujme je také pěkný design produktu.

Obecně platí, že Češi erotické pomůcky v drtivé většině dostávají jako dárek, až pak na řadu přichází nákup dle vlastního výběru. Erotické e-shopy upoutají nakupující především bohatým sortimentem, pestrým výběrem pomůcek včetně novinek na trhu. Statistiky také uvádí, že je pro Čechy při nákupu důležitý:

 • podrobný popis zboží
 • recenze zákazníků
 • fotografie produktu
 • videa, která produkt předvádí zákazníkům

Přesto, že převládá nákup na internetu, ne vůbec výjimkou potkat v kamenném obchodu s erotickými potřebami samotné ženy nebo páry. Nákup erotických pomůcek je v současné době zkrátka přirozenou součástí našeho sexuálního života.

 • Ve věku 25 - 55 let nakupuje erotické pomůcky celkem 36% žen
 • Ve věku 25 - 55 let nakupuje erotické pomůcky celkem 45% mužů

Nejprodávanější erotické pomůcky? Vibrátory!

Řekne-li se "erotická pomůcka", vybaví se asi většině z vás vibrátor. Právě tento druh erotických hraček je také u zákazníků nejoblíbenější.

 • ženy svůj první vibrátor použijí ve svých 25 letech, muži o rok dříve
 • přibližně 46% Čechů využije svou erotickou pomůcku častěji než jednou za měsíc
 • necelá 1/3 z nás má doma alespoň jednu erotickou hračku

Které erotické pomůcky jsou nejoblíbenější?

 1. Vibrátory - nejčastěji silikonové. Ženy si vibrátor kupují samy pro sebe, muži jako dárek partnerce s tím, že jej využívá především ve chvílích, kdy je sama. Vibrátor je klasika, vydrží dlouho a používat ho mohou při sexu oba partneři. V poslední době jsou hodně oblíbené tzv. párové vibrátory.
 2. Venušiny kuličky - ženy si je kupují nejen pro příjemný pocit, ale také ze zdravotních důvodů. Venušiny kuličky pomáhají zpevňovat svaly pánevního dna a jsou také prevencí proti inkontinenci. Pravidelným používáním dosáhnete nesporných výsledků, které ocení také váš partner. Vaginální svaly totiž lépe obepnou penis.
 3. Lubrikační gely - nezbytná pomůcka pro klasický vaginální i anální styk a k lubrikaci erotických hraček. Češi často kupují také masážní gely, hřejivé gely a znecitlivující gely pro anální sex.
 4. Vibrační kroužky - ocení oba partneři. Erekční kroužek stimuluje muže jemným sevřením a vibracemi, ženu zase během styku dráždí příjemným chvěním v oblasti poštěváčku. Muži díky erekčním kroužkům mají pevnější a delší erekci.
 5. Erotické prádlo - jen málokterý Čech si erotické prádlo nikdy nekoupil. Jedná se spíš o doménu žen, které jej kupují jako překvapení pro partnera. Není však vůbec výjimkou, že erotické prádlo kupují také muži jako dárek pro svou partnerku a zároveň zpříjemnění společných chvil. Vede klasické erotické prádlo, sexy soupravy a také erotické kostýmy.
 6. Pouta a BDSM pomůcky - statistiky jasně prokazují neustále vzrůstající oblibu BDSM hraček a pomůcek pro tvrdý sex. Pouta už dnes představují klasiku, stejně jako bičíky nebo roubík.
 7. Anální kolíky - jedná se jakousi decentnější formu análního sexu. Není tolik bolestivý jako penetrace penisem nezkušeného muže a navíc skvěle poslouží jako uvolňovač análního otvoru. Stačí anální kolík dostatečně navlhčit lubrikačním gelem a zasunout. Vaginální prostor se zúží, což zintenzivní váš pocit během klasické soulože. Na trhu jsou dnes již anální kolíky pro muže, speciálně tvarované ke snadnému dosažení k prostatě, mužskému bodu G.

Ženy nejčastěji nakupují vibrátory, venušiny kuličky a lubrikační gely. U mužů vedou lubrikační gely, erekční kroužky a vibrátory (z drtivé většiny jako dárek pro partnerku).

Zákazníci za erotické pomůcky utrácejí stále více peněz

Průměrný zákazník za jednu návštěvu e-shopu či kamenného obchodu s erotickými pomůckami utratí přibližně 1 500 korun.

Zatímco v roce 2013 Češi za erotické pomůcky utratili přibližně 200 000 korun, o rok později, v roce 2014, už to bylo o necelých padesát tisíc víc. V roce 2015 Češi za nákup erotických pomůcek utratili 300 000 korun a letos se předpokládá, že Čechy erotické pomůcky vyjdou na půl milionu korun. Optimističtí prodejci erotických pomůcek dokonce tvrdí, že roční výdaje za erotické pomůcky se mohou vyšplhat až na 1 miliardu!

Jaké erotické pomůcky máte nejradši vy? Kolik jich vlastníte a jak často je používáte?

Svůj první vibrátor jsem dostala jako dárek od tehdejšího přítele, když mi bylo 18. Připadalo mi to jako nevhodné, styděla jsem se a zařekla, že ho nikdy nepoužiju. Pak jsme si s ním hráli při sexu, partner mě s ním dráždil, pak se díval, jak se jím vzrušuji sama a jeho samotného to hodně rajcovalo. Dneska mám doma vibrátory 4: kapesní, jeden silikonový, jeden gelový a jeden anální kolíček. Petra, 28 let  

Mám rád anální sex, ale partnerka ho příliš nezbožňuje. Erotické pomůcky mi v tomto hodně pomohly a rád bych poradil všem mužům, kteří mají podobný problém. Navnaďte partnerku pomalou hrou s análním kolíkem. Anální otvor se pěkně roztáhne a připraví na další hru. Mě to vzruší a partnerku navnadí. Pro případ, že zrovna opravdu nemá chuť a nebo jsem doma sám, používám umělou vagínu Fleshlight ve tvaru análního otvoru. Je krásně úzká a ten materiál je opravdu pecka. Honza, 32 let  

Já jsem hodně konzervativní, koupila jsem si jen erotické prádlo, které jsem na sobě měla všeho všudy dvakrát. Erotické pomůcky mě fakt nelákají. Uvažuji jen nad erekčním kroužkem pro partnera. Máte s tím někdo zkušenosti? Jaké to je? Radka, 29 let

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)