Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Sex a intimita

Úchylka versus netradiční okořenění sexuálních hrátek aneb co je v sexu (ne)normální

Vzrušuje vás myšlenka na BDSM nebo skupinový sex, ale máte strach, že vám za to okolí udělí nálepku nenormálnosti? Problém není v realitě, ale spíše ve vašem nitru. Právní systém na tuto problematiku nahlíží zcela jasně: jestliže někdo po nocích v parku znásilňuje ženy nebo láká před základní školou děti do auta, aby je následně mohl zneužít, patří do vězení. Jenže co když vás vzrušuje pohled na pářící se zvířata nebo na zvracejícího člověka?

O normálním sexu hovoříme tehdy, je-li konkrétní praktika přijatelná ("normální") pro oba partnery, popřípadě všechny zúčastněné, a je-li běžná také v konkrétním území a daném čase.

Pozor! Záleží také na tom, kým je norma definována! Ve státech Arkansas a Virginia platí ještě v současné době zákaz orálního sexu, a to i v případě, že s ním souhlasí oba partneři a praktikují ho v soukromí, ve svém vlastním domě.

Pro sexuálního sadistu je normou svazování partnerky, její naprostá oddanost, kterou by mnozí definovali jako znásilnění. Pokud ale takový člověk najde ženu se S/M sklony, podobně laděnou sexuální praktiku si mohou skvěle užít a bude pro ně naprosto normální.

V současné době je evidováno víc jak 500 úchylek

Řadí se sem však i případy, které jsou známy jen u jednoho jedince. O kterých úchylkách jste možná nikdy neslyšeli?

  • Dendrofilie - osoby s touto úchylkou přivede na vrchol slasti pouhá procházka po lese. Dendrofily totiž přitahují keře a stromy, a proto, potkáte-li v parčíku člověka vášnivě objímajícího vzrostlý buk, budete vědět, oč se jedná.
  • Erotografomanie - lahůdku pro intelektuály představuje právě úchylka psaní milostných dopisů. Ne - nejedná se zase až o takovou romantiku, jak se může zdát! Tato drobná literární díla jsou laděná spíš na vulgárnější nótu a pisatel se ukájí představou z toho, co nastane, až si adresát dopis přečte.
  • Formikofilie - pavouci, mouchy, mravenci nebo hlemýždi jsou pro někoho odporná havěť, ne však pro formikofila. Toho uspokojuje například přikládá-li si do oblasti pohlavních orgánů třeba zmíněné pavouky.

Čeští sexuologové zmiňují také případ, kdy konkrétní žena trpěla úchylkou na řeku Vltavu. Během klasické soulože nikdy nedosáhla orgasmu, ale pokud se koupala ve své oblíbené řece, vyvrcholení proběhlo zaručeně.

Ruku na srdce: vás nikdy nenapadlo přivázat partnerčiny končetiny k posteli a neužívat si s ní dle vlastní libosti? Jemně úchylné představy máme téměř všichni a rozhodně na tom není nic zavrženíhodného. Pokud je člověk vnitřně vyrovnaný, bere tyto libůstky jako klad a dokáže si jich při sexu užít.

Tabu v sexu se neustále boří

Dnešní doba je mírně řečeno přesexualizovaná. Lákají nás experimenty, zkoušíme stále něco nového, a to, co bylo před patnácti lety nenormální, dnes provozujeme zcela běžně. Lidé se tímto však otupují, což je myšleno tak, že to, co nás ještě nedávno vzrušovalo, nás už dnes k vrcholu slasti nevynese.

Otázkou je, kam až naše touha po sexuálních "nenormálnostech" povede? Vzpomeňme nedávná 90. léta, resp. rok 1989 a 1990, kdy u nás začaly vznikat sexshopy a my se jim vyhýbali obloukem. Dnes tyto obchody nabyly na takové běžnosti, jako třeba řeznictví nebo potraviny.

Pokud se tedy za nějakou svou "úchylku" stydíte, vězte, že každý z nás v sobě nějakou nosí, a že je vždy důležité vyrovnat se s tím ve svém vlastním nitru. Realita se vám totiž obvykle přizpůsobí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)