Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Sex a intimita

Vagína a všechno, co o ní možná nevíte

Vagína je společností nazývána mnoha jmény a označeními, někdy líbeznými, někdy vyloženě vulgárními. Možná si myslíte, že o téhle části ženského těla víte všechno, ale i přesto vás tenhle článek možná něčím překvapí. Vagína má neskutečnou elastičnost, dokáže se zvětšit až o 200%. Její svaly lze trénovat a některé ženy mohou mít vagíny dvě. Co dalšího ještě nevíte o vagíně?

Slovo vagína poprvé zaznělo v jednom snímku z produkce Walta Disneyho. Bylo to v roce 1946 a jednalo se o dokument Příběh menstruace, určený dospívajícím dívkám. Od producenta povětšinou dětských filmů byste něco takového asi nečekali. Mnohem zvláštnější však je, že vyslovíte-li v současné době slovo vagína ve Sněmovně reprezentantů (americká obdoba naší Poslanecké sněmovny), budete z ní vykázáni.

"Jsem polichocena, že se všichni tak zajímáte o mou vagínu, ale ne znamená ne." Řekla politička Lisa Brown, když se vyjadřovala k projednávanému zákonu ohledně zákazu potratu po 20. týdnu těhotenství. Jase Bolger, předseda sněmovny, po tomto výroku političku vykázal za rušení pořádku.

Věčná otázka pubického ochlupení

Vagínu chrání pubické ochlupení, s nímž se pojí věčná otázka: holit nebo neholit? Vědci se totiž takřka shodli na tom, že pubické ochlupení nemá až tak zásadní význam. Lidé jsou také jediným druhem na planetě, který pubické ochlupení má. Proč se neholit? Protože:

  • ochlupení zachytává feromony, vůni, kterou vylučujeme jsme-li vzrušení
  • ochlupení pomáhá lubrikaci během sexuálního styku
  • ochlupení udržuje genitálie v teple

Vagína je samočistící

Klasická externí hygiena je samozřejmě nutnost, ovšem uvnitř by se vagína čistit neměla. Mýdla a sprchové gely vaginálnímu prostředí škodí. Vagína je plná bakterií, ale jedná se o žádoucí bakterie, které udržují vagínu zdravou. Vagína je samočistící a o vnitřní hygienu se postará sama.

pH vagíny je cca 4, podobně jako například rajčata nebo víno

Trénink vaginálních svalů

Roku 1948 se do historie zapsal Arnold Kegel se svou knihou, v níž popisoval jak cvičit vaginální svalstvo. Této metodě se od té doby říká Kegelovo cvičení nebo Kegelovy cviky a jejich cílem je posílení svalů pánevního dna.

K čemu jsou Kegelovy cviky dobré?

  • lépe snášíte porod
  • lépe se vypořádáte s močovými infekcemi
  • budete dosahovat intenzivnějších orgasmů
  • zpevníte ochablé poševní svalstvo po porodu
  • fungují jako prevence proti inkontinenci

Tatyana Kozhevnikova, ruská gymnastka, se chlubí rekordem v Guinessově knize rekordů: její vagína uzvedne závaží o hmotnosti 14 kg.

Svaly pánevního dna poznáte snadno. Jdete-li se vyčůrat a zkusíte-li v průběhu zadržet moč, svaly pánevního dna jsou přesně ty, které k zadržení moči používáte.

TIP: Vyzkoušejte venušiny kuličky a nebo jednoduché cvičení, k němuž žádné pomůcky nepotřebujete: lehněte si a postupně zatínejte a uvolňujte zmíněné svaly. Nejdříve v 5-ti vteřinovém, potom v 10-ti vteřinovém intervalu. Tyto cviky opakujte 3x denně.

Pokud takto trénují muži, mohou se naučit zabránit předčasné ejakulaci.

Zázračný bod G

Není vybájený, i když ho řada mužů nikdy nenašla a v klamné naději doufá, že neexistuje. Existuje. Každá žena bod G má, jen je třeba dát si práci s jeho hledáním.

Čím je vlastně tak zázračný? Pokud bod G stimulujete, zažije žena mnohem silnější orgasmus než ten, který je způsoben drážděním klitorisu.

TIP: bod G najdete nejlépe v poloze, kdy žena leží na zádech. Zasuňte do vagíny prst a pátrejte na přední straně vagíny mezi stydkou kostí a dělohou. Velikost i umístění bodu G se u každé ženy liší. Obvykle jej najdete přibližně ve 3 až 5 cm od vaginálního vchodu.

Vagína se dokáže zvětšit až o 200%

Velikost vagíny se liší, neexistuje žádná obecná velikost vagíny. Vědci však určili průměr, který stanovuje šířku vagíny 7 cm a hloubku 9 cm. Konstantní velikost vagíny neexistuje.

Vagína se dokáže zvětšit až o 200%. Moudrá příroda vybavila vagínu vysokou elastičností hlavně kvůli porodu. Obvod hlavičky novorozence bývá přibližně 33 - 35 cm a pokud žena nerodí císařským řezem, elastičnost vagíny při porodu opravdu hodně ocení.

Vagíny a žraloci

Vagína a žralok mají jednu věc společnou. Jedná se o squalene, látku, z níž se vyrábí olej, a která se vyskytuje ve žraločích játrech. Ve vagíně se tato látka vytváří během vzrušení jako přirozený lubrikant.

Klitoris je mnohem citlivější než žalud penisu

Vagína není jen ona skulinka, ale další části ženských intimních partií. Vnější oblast je označována jako vulva a zahrnuje malé a velké stydké pysky, ústí močové trubice a klitoris. Skutečnou "vagínu" pouhým okem nevidíme, pokud si ovšem nezahrajeme na gynekology.

Věnujme se nyní klitorisu. Jeho dráždění ženám navozuje obrovskou slast a není se čemu divit. Zatímco žalud penisu má 3 500 nervových zakončení, klitoris jich má asi 8 000. Celá délka a velikost penisu zahrnuje 24 000 nervových zakončení.

Málokdo možná také ví, že pouhým okem z klitorisu vidíme jen malou část. Celková délka poštěváčku je asi 10 cm a jeho větší část je pod povrchem těla.

Dvě vagíny

Hazel Jonesovou z Velké Británie od puberty trápily silné bolesti během menstruace. Netušila, zda tampón zavádí správně a vlastně si nebyla jistá, zda ho vkládá do správného otvoru. U kamarádek, jichž se zkoušela zeptat, se setkala jen s výsměchem. Na anomálii svého těla přišla až poté, co jí její první sexuální partner sdělil, že s její vagínou je něco v nepořádku. Lékaři jí oznámili, že má dvě vagíny.

Anomálií dvou vagín trpí jedna z každých tří tisíc žen. U jednoho z pěti až sedmi tisíc plodů ženského pohlaví se vagína vůbec nevytvoří.

Tato vada vzniká již v těhotenství při vývoji plodu, který má nejdříve dvě pochvy a dvě dělohy. Ty se později spojí do jedné pochvy a jedné dělohy, ovšem u někoho přepážka zůstává.

Většina mužů si vagínu spojuje hlavně s pohlavním stykem, hrstka snad ještě s porodem. Faktem také je, že celá řada žen o všech tajích téhle části svého těla nemá ani tušení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)