Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Sex a intimita

Zapomeňte na klasiku. Vyzkoušejte tantrický sex!

Stal se pro vás sex stereotypem a při každém aktu zažíváte to samé? Proč nevyzkoušet něco nového? Tantrický sex nabízí úžasnou možnost, jak zažít zcela nový rozměr rozkoše, jak splynout s partnerem nejen po stránce fyzické, ale i duševní.

Odsoudit - neodsoudit

Znám jen málo lidí, kteří tantrický sex neodsoudili předem. Proč vlastně? Většinou tvrdí, že je to zdlouhavé, že na to nemají energii ani čas, a že jim klasika plně vyhovuje. Faktem je, že o tantrický sex mají větší zájem ženy, zatímco muži jej kategoricky odmítají. I sebevětší romantik totiž vidí orgasmus jako metu a čím dřív jí partnerka a on dosáhnou, tím lépe. Tantrický sex stojí na docela jiných základech.

Tantrický sex plyne pozvolna. Cílem je si akt maximálně vychutnat a vyvrcholení dosáhnout velice pomalu.

Problém běžného milování obvykle je, že muž orgasmu dosáhne dříve, než žena. Zatímco muž ejakuluje, žena se teprve dostává do varu. Cílem tantrického sexu je sladění potřeb obou partnerů. Pravda, trvá dlouho, ale stojí za to!

  • tantra je jeden ze starověkých hinduistických duchovních textů, podobně jako Kámasúra
  • Kámasútra se zabývá milostnými polohami, kdežto tantra láskou, vzájemným souladem, výměnou citů a energie
  • vyznavači tantrického sexu považují bod G za posvátný
  • síla tantry je mocná: dokáže totiž napravit či zlepšit partnerský vztah

Tantra vyžaduje klid a čas

Zapomeňte na rychlovky. Tanrický sex vyžaduje čas a klid. Proto na hodinu vypněte mobil a věnujte se jen sobě navzájem. Zapomeňte také na láhev vínka a jiný alkohol. Při tantrickém sexu musíte být střízliví, abyste se mu mohli plně oddat.

Návod na tantrický sex

Návodů a postupů jak provádět tantrický sex je celá řada a existují samozřejmě také kurzy tantry. Obecně však platí, že je dobré si každý návod, každý postup, přizpůsobit svým potřebám.

Den 1.: Sedněte si s partnerem naproti sobě, překřižte nohy a na kolena položte ruce dlaněmi vzhůru. Dívejte se navzájem do očí a klidně zhluboka dýchejte (zhluboka se nadechněte nosem a vydechněte ústy). Snažte se udržet zrakový kontakt s partnerem co nejdéle. Je totiž velice důležitý pro navázání intimní blízkosti.

Den 2.: Lehce se navzájem dotýkejte jeden druhého, ale vynechejte intimní partie. Skvělým tipem je přejíždění peříčkem po pokožce nebo malování prstem po kůži partnera. Sežeňte si květ orchideje a hlaďte jím partnera po celém těle! Začněte u tváří, pokračujte přes krk a bříško, vynechejte intimní partie a polaskejte jím stehna a chodidla. Už jen tato fáze tantrického sexu je jedinečná!

Den 3.: Něžně partnera líbejte a dotýkejte se ho. Užívejte si každý polibek, každý dotek prstů. Vychutnávejte si své vzrušení pozvolna a pomalu a zhluboka dýchejte.

Den 4.: Přinášejte uspokojení sama sobě, tak, aby se partner mohl dívat, pozorovat vás a vychutnávat si to s vámi. Jemně masírujte intimní partie, ale pouze zvenku.

Den 5.: Následuje vytoužené splynutí těl i duší včetně pohlavního aktu.

Tantrický sex jsme jednou vyzkoušeli s mou manželkou. Samotného by mě to nenapadlo, ale ona o to hodně stála, takže jsem na to přistoupil. Každý den jsme se hodinu věnovali něčemu jinému a oddalovali akt vyvrcholení. Přiznávám, že mi tantra nevyhovuje, jednotlivé fáze mě dost vzrušují a je pro mě namáhavé to celé oddalovat. Nebráním se dlouhým předehrám, mám je naopak rád. Ale toto už je moc. Doporučuji však vyzkoušet, rozhodně je to jiné. Libor

Stojí tantrický sex za tu námahu?

Samozřejmě. A když už u něj nezůstanete, můžete si alespoň říct, že jste vyzkoušeli a poznali něco zcela nového a odlišného od toho, co zažíváte neustále.

Způsobů, jak zlepšit sexuální život a víc si ho vychutnávat, je celá řada. Všimněte si ale, že drtivá většina z nich se zaměřuje na vnější - sexuální stránku. Tantrický sex nikoli. Tantra je prožitek a sexuální energie. Nezáleží na pohlaví, vzhledu ani věku člověka. Tělesný styk není tím hlavním a přesto tantrický sex přináší intenzivní prožitek.

Přiznejme si to, že klasický sex má svůj pevný řád: předehra, průběh a vyvrcholení. Tantrický sex ne. Některé části mohou chybět, některé můžete prodlužovat a víc si je vychutnávat. I tantra končí fyzickým splynutím partnerů, nicméně obohacených o duchovní prožitek. Orgasmus je mnohem intenzivnější, a to rozhodně stojí za tu "námahu" a čas.

Není dobré klást největší důraz na orgasmus. Přestáváme pak rozumět sami sobě, svým potřebám a fungování mysli své i partnerovy.

Orgasmus v tantrickém sexu samozřejmě má svou roli, nicméně není tím nejpodstatnějším. Podle tantry by měl člověk milování intenzivně prožívat jako celek, a ne jen při orgasmu.

Tantrický sex jsem vždycky chtěla vyzkoušet, četla jsem o něm a přemlouvala své partnery, aby se do toho pustili se mnou. Někteří to vyzkoušeli, ale myslím, že opravdovou podstatu asi pochopil jen jeden z nich. Byl celkově duchovně založený a nebál se zkoušet nové věci. Je to nádherné. Nechápu, proč muži za milováním vidí jen výstřik a vše ostatní zesměšňují. Jitka

Pro tantrický sex je velmi důležité dýchání. Proč? Protože dýcháme-li správně, dokážeme zpomalit milostný akt a víc si ho užít. Zkuste proto vnímat nejen svůj, ale také partnerův dech.

Tvrdí muž, že se dokáže milovat celé hodiny? Pravděpodobně lže. Pokud ovšem nezná tajemství tantry...

Milenci, kteří se naučili ovládat tantrický sex, se prý dokáží milovat až 8 hodin v kuse. Vnímání jeden druhého, souznění duší, vychutnávání si každého doteku a nakonec bouřlivé vyvrcholení nejen fyzické, ale i duševní, to je tantrický sex.

Zkuste chtít víc. Proč odsuzovat něco jenom proto, že to nemá kořeny v západním světě, a protože to trvá příliš dlouho?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)