Počkejte!
Vědela jste, že mužete získat
100 kč na první nákup?
Používáním tohoto webu souhlasíte, že využívá cookies pro reklamu.ok
Sex a intimita

Znovu objevit chuť na sex s partnerem

"Pokud si s partnerem povahově rozumíte, bude vám to klapat i v posteli."

Pravda nebo klišé? Podle mě určitě jen zažitý stereotyp, který má do pravdy hodně daleko. Mnohdy totiž můžete potkat člověka, se kterým si povahově sedíte, ale jehož sexuální dynamika je diametrálně odlišná od té vaší - a naopak: protikladný člověk s vámi může v sexu vytvořit dokonalou souhru.

V jednom z předchozích článků jsme řešili, proč nemáme po letech s partnerem na sex chuť. Dnes se podíváme na to, jak v sobě znovu nalézt touhu milovat se se svým protějškem.

Vnímejte partnera jako bytost, u které je stále co objevovat! Jako na začátku...

Pokud budete sex vnímat jako něco nemravného, co je třeba si odpírat, vyvolá ve vás takové tabu ještě větší chtíč, ovšem na sex vnímaný jako akt bez citů, který nakonec může zapříčinit pocity deprese, prázdnoty a únavy. Pokud ale budete na partnera nahlížet jako na začátku, tedy jako na osobu, která vás přitahuje a kterou toužíte poznávat, sex s ním si plně vychutnáte. Místo pocitu prázdnoty se dostaví nový příval energie.

Sex není pracovní cesta, ale dovolená!

Sex by měl být relax, zábava a příjemný prožitek, nikoli povinnost. Měli bychom si ho užívat naplno společně s láskou k partnerovi. Teprve pak přestanete vnímat rostoucí bříško, měnící se proporce po porodu, vrásky nebo pár kilo navíc.

Sex ve středu ve 21:00

Setkáváme se s nimi poměrně často: narážky na pravidelný sex. Někteří jsou na něj zvyklí. Je pro ně stereotypem, dodávající jim pocit jistoty, dojem, že všechno funguje tak, jak má. Druhý tábor lidí zase zastává názor, že s pravidelností vyprchá veškerá spontánnost, která je v sexu tím nejkrásnějším.

Můj partner je poměrně konzervativní. Nerad se miluje kdekoli jinde než v ložnici a navíc jen v sobotu, nejlépe kolem 22. hodiny, protože pak je zvyklý chodit spát. Ze začátku takový nebyl. Trochu mě mrzí, že už není takový živelný jako dřív, ale v té pravidelnosti jsem se naučila vidět jistotu. Máme se pořád stejně rádi, jen jsme se beze slov domluvili na pravidelné frekvenci.

Nutit se do sexu? Proč ne?

Pokud se vám zrovna milovat nechce, cítíte se unavení a podráždění, pak se rozhodně nenuťte. Uvědomte si ale, že podobná situace vás může potkat při jakékoli jiné aktivitě.

Měla byste navštívit hodinu zumby, ale nechce se vám? Pokud se k tomu nakonec donutíte, máte z tělesné aktivity radost, přináší vám pocit uvolnění a štěstí. Podobné je to se sexem.

Často totiž stačí málo: přitulit se k partnerovi, chvíli se s ním mazlit, příjemně si povídat. K sexu nemusí ani dojít a vy prožijete pocit spokojenosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru
Zobrazit všechny komentáře (5)